Recepture za spremanje koncentrata

Zavrseno i ova tura do sad nisam lakse utovio svinje, uzeto 123 praseta na jednom mestu 61 kom 27 kg i 62 kom 17 kg, samo dva komada zaklana zbog velike kile na stomaku ostalo sve natovareno
Prva grupa od 27 kg natovareni sa 90 dana tova prosek 124 kg
Druga grupa od 17 kg natovareni 120 dana tova 133 kg prosek
Start sa Sano Ferkelgold 4 posto i 20 kg sojine sacme i 0.5 kg Sanocid ostalo kukuruz i lom psenice do 100 kg
Nastavak tova super protamino tripto 20 posto i 0,5 posto Sanocid ostatak kukuruz i lom psenice do 100 kg
Ukupna prosečna konverzija 2,55 kg gotove hrane za kilogram prirasta
Uginuca nije bilo, lecenje minimalno
Nikad lakse i jednostavnije nisam uranio turu svinja
 
450 din 22 kg prosek plus prevoz 150 din po prasetu
Kukuruz sam kupio po 18,5 din
Psenica lom 15 din
tripto 90 din na kamion za kes
Ferkelgold 200 din
Sojina sacma 82 din
 
Пазарио сам нешто кукуруза. До сада нисам куповао, имао сам свог довољно, међутим ове год ми принос подбацио, а свиње сам проширио и остајем без хране.
Човек од којег купујем је такође купио и има вишка, а и зарадиће који динар, купио га по 17 мени продаје по 20.
Он се бави товом бикова, сећам се пре док смо држали стоку дешавало се да стока једе кукуруз док исти свиње неће.
Требам ли на шта обратити пажњу?
 
Da ne smrdi na tablete za fumigaciju, tj za žižak. Ne bi bilo loše ni da mu dodaješ minazel jer ne znaš koliko je kvalitetan kukuruz.
Ja sam izvukao sa silosa sa lagera kukuruz, strašno se osetio na tablete za fumigaciju. Majmuni nisu ništa napomenuli kada je tretiran. Sreća pa ne moram da ga koristim, imam svog dosta
 
Nazad
Vrh