Recepture za spremanje koncentrata

Sa ostalim komponentama koncentrata jos kako tako, ali premiks merim u grame.
 
Koja je cena sauman premixa za tov,zanima me premx za grover i za tov 1 ili kako je vec podeljeno to?Hvala unapred:ppozdrav:
 
Moze li mi neko napisati recepturu za koncentrat za tovljenike od 60 kg. pa na dalje . Imam kukuruz ,psenicu . sojinu sacmu bi kupio i ostalo sto treba. Hvala pno.

- - - - - - - - - -

Moze li mi neko napisati recepturu za koncentrat za tovljenike od 60 kg. pa na dalje . Imam kukuruz ,psenicu . sojinu sacmu bi kupio i ostalo sto treba. Hvala pno.

55% kukuruza, 25% psenice, 17% sojine sacme i 3 premiksa
 
Moze li neko da mi preporuci recept za spremanje hrane za dalji tovi prasica? U junu ce imati 20ak kg planiram tov do januara. Za ishranu cu imati psenicu, ostalo kupujem.



gledao sam ovo kod davidovica i ta prica mi deluje najisplativija, da li je neko tovio slicnom ovakvom recepturom?

https://www.youtube.com/watch?v=yCpDijdLAIY

Moze li neko da mi preporuci recept za spremanje hrane za dalji tovi prasica? U junu ce imati 20ak kg planiram tov do januara. Za ishranu cu imati psenicu, ostalo kupujem.​
 
Da li moze mi neki stariji iskusniji stocar reci, Ne teoriju koliko dati suprasno krmaci i dojari hrane nego vec prakticno ko je sta probao i sta je najvise isplativo ... Ja licno hranim suprasne krmace sa 2kg ujutru i 2kg hrane uvece dok Dojare sa 4kg ujutru 4kg uvece.. Oko 15% proteina je hrana... Cena po kilogramu mi je oko 30 dinara i nije tako isplativo.. Receptura je Sledeca

40kg Kukuruza
40kg Jecam
20kg Ovsa
10kg Suncokretove Sacme
5kg Sojine Sacme
1kg Minazel
2,5 kg Patent Premiks Pan Mami

Forsiram jecam jer ga imam vise od kukuruza




Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока
 
Hvala ti, moze samo kolicina proteina u kukuruzu i Jecmu po kojoj ti racunas kolicinu proteina u Hrani, Jer neko kaze 7% neko 9%, Hvala unapred...

Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav ekipa,nudili su mi ovde kod nas u jednoj prodavnici stocno brasno ali ne standardno nego ako sam dobro razumeo brasno oplemenjeno sojom odnosno sojinim ljuspama? I kao kazu proteinski je jace... Ima li ko predstavu o cemu se radi i dali ima smisla to koristiti ? Dzak od 30 kg je 660 din. Meni to smrdi na neku mesavinu psenicnog stocnog brasna i sojine prasine kao nus proizvoda preciscavanja u silosima...
Inace prodavnica pretezno drzi farm komercove proizvode.
 
Cena govori o kvalitetu proizvoda, i najverovatnije si upravu o sastavu tog stocnog brasna.. Mozes probati sa manjim kolicinama i sam se uveriti da li je isplativo ili ne...

Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока
 
Koristili smo mi to, oni ga zovu stočno brašno farmer, jače je proteinski i vidi se da ima nešto suncokreta, soje i još nekih primesa. U farm comerc maloprodaji stočno brašno je 21,3 rsd/kg a sb farmer 20rsd
 
Nazad
Vrh