Recepture za spremanje koncentrata

poslednjih desetak godina koristio sam Sano premikse za svinje.
za prasad sam korisito Sano piggi smesu to je do 30 kg tezine
a posle Sano premium a kasnije se pojavio premium forte
koji je malo jaci.prezadovoljan sam rezultatima treba se samo drzati
uputsva za mesanje hrane koje ima na dzaku.
 
poslednjih desetak godina koristio sam Sano premikse za svinje.
za prasad sam korisito Sano piggi smesu to je do 30 kg tezine
a posle Sano premium a kasnije se pojavio premium forte
koji je malo jaci.prezadovoljan sam rezultatima treba se samo drzati
uputsva za mesanje hrane koje ima na dzaku.

Vazi druze ,hvala ti na odgovorima :)
 
Moze li mi neko napisati recepturu za koncentrat za tovljenike od 60 kg. pa na dalje . Imam kukuruz ,psenicu . sojinu sacmu bi kupio i ostalo sto treba. Hvala pno.

- - - - - - - - - -

Moze li mi neko napisati recepturu za koncentrat za tovljenike od 60 kg. pa na dalje . Imam kukuruz ,psenicu . sojinu sacmu bi kupio i ostalo sto treba. Hvala pno.
 
Moze li mi neko napisati recepturu za koncentrat za tovljenike od 60 kg. pa na dalje . Imam kukuruz ,psenicu . sojinu sacmu bi kupio i ostalo sto treba. Hvala pno.

- - - - - - - - - -

Moze li mi neko napisati recepturu za koncentrat za tovljenike od 60 kg. pa na dalje . Imam kukuruz ,psenicu . sojinu sacmu bi kupio i ostalo sto treba. Hvala pno.
20kg psenica, 20kg sojina sacma, 60kg kukuruz i neki premix3%.
 
Moze li mi neko napisati recepturu za koncentrat za tovljenike od 60 kg. pa na dalje . Imam kukuruz ,psenicu . sojinu sacmu bi kupio i ostalo sto treba. Hvala pno.

- - - - - - - - - -

Moze li mi neko napisati recepturu za koncentrat za tovljenike od 60 kg. pa na dalje . Imam kukuruz ,psenicu . sojinu sacmu bi kupio i ostalo sto treba. Hvala pno.
kupis patentov premiks za tovne svinje oko 560din. je na njemu imas tablicu za mesanje.
hranio sam sa raznim smesama ali bolju od ove nema.samo se striktno pridrzavaj tablice.
prosle godine tri tovljenika oko 150 kg samo 20 kg masti,slanina prava panceta dosta
bacaju na meso.jako brz tov.prezadovoljan
 
Moze li neko da mi kaze koliko je suncokretova sacma pogodna za ishranu svinja i koliko 10kg moze da se zamesa sa zitom ili kukuruzom za ishranu prasica.
 
nije ti preporucljivo suncukret davati prasadima.posle 30 kg do 8 posto moze i vise ali uz specijalne premikse koji imaju enzime za varenje suncukretove sacme
 
Znam da nemaju metabolizam za to ali me ipak interesovalo u kom procentu moze...ipak znaci za krave i sl. rezervisano,ja to samo par za sopstvene potrebe hranim pa mislio pored koncetrata,sojine sacme,i premiksa da ubacim i s.sacmu da napravim vecu kolicinu smese...
 
Od 30 kg može se davati 10% a od 60 kg može ići 15% sunc.sačme
Naravno , to se može davati kao što je Marko napisao - uz specijalne premikse koji imaju enzime za sunc.sačmu
Mada znam neke što daju 10% suncukreta čim kupe prasice od oko 20-tak kg
 
moje svinje su bili oko 100 kila uzeo sam premiks bergefor c 0249 sa 11 posto lizina i enzinima za varenje suncukretove sacme uz preporuku da stavim 15 kg suncukreta i 8 posto sojine sacme ,ja sam stavio 15 posto sojine sacme i 8 posto suncukreta opet dobra usteda,hranio sam svinje tri nedelje nisam bio zadovoljan sa kolicinom pojedene hrane a ni sa prirastom na oko kad pogledam kako svinje rastu ,kad su pojeli premiks vratio sam ih na 22 posto sojine pogace i premiks bergom c 024 aj da i njega probam,moja zakljucak nista bez sauman premiksa i 20 posto sojine sacme ili 22 posto sojine pogace
 
Bergefor c 0249 Nije samo za sunc. sačmu
Sa njim može da se kombinuje hrana, sa ječmom ,pšenicom , ovas, raž, tritikal .... .čak sam pročitao i silaža itd. ( pun je kojekakvih enzima ) ....
a zato i može da se daje 15% suncukreta
Znači sve može da se kombinuje bez zrna kukuruza
 
Dajem im sada pomalo deletine dok ne stignu vece koprive...kopriva je cudo za svinje-cini mi se da izuzetno napreduju i plus im cisti organizam i verovatno velikim delom utice na sam kvalitet mesa, mislim lako je kad samo par hranis sad da neko ko radi na veliko i koprive bere to je malo posao...,plovcaricu,stir isto ako nadjem.
 
Krmace suprasne i dojare. Suprasnim krmacama dva obroka po 2kg a dojarama sa prasicima dva puta dnevno po 4kg , receptura sledeca


Patent mami premiks
Jecam 40kg
Kukuruz 40kg
Ovas 20kg
Sojina sacma 5kg
Suncokretova sacma 10kg

Kod Mene licno se dobro pokazala takva receptura ishrane...

Iskustva ili saveti neki sta nije uredu ili sta moze biti bolje...

Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh