Recepture za spremanje koncentrata

Pričano je da je kina zatvorila neku fabriku,ali ali znaju ovi ovde svinjari bolje od mene,jer je bila polemika pre mes dva oko toga.
 
Vitamini A i E su u deficitu zbog havarije fabrike u Nemackij i sad proizvodjaci koriste situaciju za ekstra profitom. Jako puno su podigli cene, najave su bile do 20%...

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока
 
Eto prilike ko hoce da ulozi novac , otvori fabriku vitamina A i E :)

inace ,toga se i ja bojim, da oni ne izbace te vitamine a ubace kredu umesto njih
to ce biti veselo
 
Ne spada u koncetrate ili recepture ali ja na primer pored tih smesa sto hranim za sebe praktikujem da im cim ima da se nabere dajem dosta koprive i stir...prvenstveno za koprive ima podatak da sadrze u proseku 20% proteina-a i bolje napreduju i zdravije su zivotinje zbog ostalih vitamina,minerala i svega.
 
Poslednja izmena:
Sa stirom budi oprezan jer od velike kolicine mogu da dobiju jak proliv.


Hvala,sreca njega nisam toliko nalazio....tipa ono dam im jedan dzak ili nesto vise kopriva iako 3-4 naberem-jednom se secam bio do livade i kad ono neko bacio sargarepu - ima u toj okolini vredni bastovani,cak je bila i oprana...skupio 2 dzaka,mada su daleko bolje reagovale na jabuke...mada se nebih bunio da opet neko baci:)
 
Kolege treba mala pomoć, sojina pogača koliko može da stoji u džakovima od dana proizvodnje pošto na etiketi prišivenoj na džaku piše rok upotrebe 120 dana, dali će biti problema ako taj rok prođe i koliko može u stvarnosti da se koristi posle isteka roka?
 
Kolege treba mala pomoć, sojina pogača koliko može da stoji u džakovima od dana proizvodnje pošto na etiketi prišivenoj na džaku piše rok upotrebe 120 dana, dali će biti problema ako taj rok prođe i koliko može u stvarnosti da se koristi posle isteka roka?
Ja nebi reskirao jer licno imam jako lose iskustvo. Dao sam svinjama sto mi ostalo od prethodnog tova i veterinar nije mogao da ih sredi dok tu pogacu nisam bacio i napravio koncentrat od nove.
 
Kolege treba mala pomoć, sojina pogača koliko može da stoji u džakovima od dana proizvodnje pošto na etiketi prišivenoj na džaku piše rok upotrebe 120 dana, dali će biti problema ako taj rok prođe i koliko može u stvarnosti da se koristi posle isteka roka?
Zavisi kako je skladistena,ako je u suvom nista joj nefali.Naravno pogledas boju i miris,ako je drasticno promenila boju ili smrdi na kiselo naravno da ne valja.

Poslato sa MYA-L11 uz pomoć Tapatoka
 
Kolege jel koristi neko Sano premikse,kompletan program me interesuje od priplodnih grla do tovnih svinja i prasica,kakva su vam iskustva... ?
 
Nazad
Vrh