Recepti kulena, kobasice, švargle...

Matiću zašto nisi ubacivao da ti komadi budu pojedinačno,već po 3-4 zajedno u jednom crevu?
edit:'de držiš taj telefon kad se ne javljaš,jel u čardaku?:osmeh:
 
Svejedno je da li je pojedinačno ili zajedno a važno je da je u crevu.
Edit:Kontakt samo preko Vajbera pa kada vidim,video sam. :haha:
 
Cele ruže i ostale mišiće.Golim rukama se ubacuje u slepa creva.Creva obavezno okrenem na naličje da spoljna glatka strana dođe unutra jer je tako čistije i nakon kupovine slepih creva ista obavezno stoje u vodi 4-5-6 dana uz redovno menjanje vode i dodatak sode bikarbone jer ih peru nekom hemijom od koje meso hoće da se pokvari a voda prvih dana bude roze boje.
 
Niste me bas ubedili po pitanju plesni, ja namerno drzim i jednu lanjsku sunku pored kulenova ne bi li plesan presla na creva, ali slabo i tek mozda aprila,maja da pobeli a ne ovako brzo
Fermentacija unutar mase nema veze sa spoljnom situacijom na povrsini creva
Pre bi caka bila u kolicini tj vremenu dimljenja....:sta:

mivih.jpg
 
Dobrodol egzaktli.Nema teorije da se odveže ili popusti kao kanap koji ne zna svako da veže na kandžiju.
Robika probaj vezice i više nikada nećeš koristiti kanap.I meni je bilo smešno i neverovatno kada sam prvi put video ali sam brzo promenio mišljenje. :ppozdrav:
Da,i ja vezem krajeve vezicama za struju i to je najlaksi nacin.Za sekund gotovo_Onako masne ruke ,smrzle, ne mozes uhvatiti kanap...Posle toga u mrezu pa u najlon carape(nove naravno ):osmeh:.Kada sam kupovao carape pita prodavac koja velicina-kazem nije bitno,pita koja boja-kazem nije bitno,kaze ne moze tako ,necu vam vratiti ako zena kaze da ne valjaju.A ja njemu lepo ,covece kupujem za krmacu a ne za zenu.Tek mu onda nije bilo jasno.Covek se krstio i misli ovaj je ili lud ili drogiran:haha:
 
I jedne i druge,kad na prazno vezujes treba 6mm,vece ne mogu da stegnu,a kada napunis te manje ne mogu da uhvate pa treba 9mm,sranje...E onda ja kupim u Rumi vezana creva sa jedne strane i picim sa 9-tkom,na ove sam bacio pare.
 
E to me je interesovalo jer trgovci k'o trgovci nemaju pojma a da bacam pare bez veze nisam rad.Jel mogu creva za čajnu sa fi9 da se rade?
 
u juznomoravskom okrugu najvise se koriste jagnjeca creva f-16 , ja licno za svoje potrebe koristim svinjska f-20
 
Mi smo izje**ali kulen ove godine ko nikada,sav je šupljikav,na ukusu dobar ali na oko nikakav,mislim da je razlog što se u top samo nabacivalo meso a nije se sabijalo.I ove godine imali smo jednog "maestra" što je samo bušio iglom creva ,ranije nisam tako radio.
 
Ma otkud, od kada sam završio studije nisam omirisao iz prodavnice meso I mesne prerađevine,Cocika bila friško zaklana,malo smo žurili jer je stric moreao za Švicu a već tradicionalno koljemo jednu krmaču (po pola) samo za kulen I kobaju.Mešali smo sa mešalicom na struju ,sumnjam I da ona uhvati vazduh pa kako je ubacivano meso u top bez sabijanja otišao vazduh pravo u creva,otkud znam....sutra ću slikati.
 
Mi smo izje**ali kulen ove godine ko nikada,sav je šupljikav,na ukusu dobar ali na oko nikakav,mislim da je razlog što se u top samo nabacivalo meso a nije se sabijalo.I ove godine imali smo jednog "maestra" što je samo bušio iglom creva ,ranije nisam tako radio.
Pitanje je koliko busenjem creva moze da se istisne vazduh iz kulena. Kod kobasica da.
 
Toga se i ja plašim da ga nismo bezveze izbušili i samo stvorili uslove za kontaminaciju.

- - - - - - - - - -

Čika Aco nije nas bilo 10-tak samo trojica.
 
Nazad
Vrh