Recepti kulena, kobasice, švargle...

Kulen koji je "zapecen" ispod crijeva se vise ne susi kako treba. A jedna od "tajni" je da svinjce mora biti matoro , meso odnosno misici sa malo vode a puno suhe materije.
 
Meni deluje da je @gruntov zapecen tj. da si ga susio na vecoj temperaturi od preporucene.
Gorane bas te briga bitno da je ukus dobar, a te supljine mogu samo da odbiju degustatore i da tebi vise ostane :)))

- - - - - - - - - -

Al samnom nemas te srece, nisam gadljiv na te supljine :haha:
 
Nismo ubacivali ni šećer ni vodu.
Evo kako to izgleda,na zadnjoj slici pola u prirodnom pola u veštačkom crevu.
Jos je presna/sirova...mislim na kulen
Ako si rezao reckavim nozem onda ima smisla da je iskidana povrsina, ako si sekao ostrim ravnim onda ti masa nije vezana tj niste dovoljno dobro i dugo mesali masu
Secer nije problem on samo prirodno daje crvenu boju mesa, to sa dodavanjem vode sam video iz razloga da zacine razmute u vodi pa kao lakse se izmesa ali to ne bi da komentarisem.....neko voli crnke a neko plavuse
Ja dodajem zacine "na suvo" polako masina mesa a ja dodajem zacin i sve se dobro izmesa
 
Poslednja izmena:
I što je još zanimljivo sve meso sam držao usoljeno kao i svake godine vremenski isto i svi drugi su proizvodi slani taman koliko treba jedino slanina nije bila pa me zanima zašto ona nije primila soli koliko treba a lani je npr slanina bila još i deblja.
 
ma dajte... ovo sto pankin kaze jos prolazi.. ali 12mm? mi to inace neradimo sami, imamo majstora(ove godine drugi nego inace) i lik samljeo na 14 mm. kobasice nisu za nista. kad ju prerežem pa kad vidim ono "oko", fuj.
znam ljude koji melju na sajbu za bijeli luk, to je mislim 3 ili 4 mm i nesmeta sto je tak sitno, ne da nesmeta nego bas pase tak

jel ima veze to koliko je krupno sa susenjem? jer izuzetno se tesko suse a vrijeme je odlicno
 
Takva je godina i kod mene je isto manje suvo nego inače.i meni se ne sviđa za kobasice da je mljeveno na krupnu šajbu dok za kulinove i kulinove seke volim malo na krupniju,
 
Nazad
Vrh