Rasipači mineralnog đubriva

nikad lakse natovaren rasipac sa vestakom:D
IMG-20240224-130550.jpg

IMG-20240224-130609.jpg
 
Poslednja izmena:
Jel na onim pločama sa strane menjati ulje na ovakvom rasipaču?
Mislim da treba dosuti odnosno zamenuti a mom rasipaču. Koje ulje tu ide?
Mora brener da radi za skidanje gornjeg dela, da ne kažem mešača?
 
Шта стављате у апликацију my spreader за штеловање дондера, за Ан руски, овај што пакује промист? Ја би да терам 10 на сат и 12 м размак.
 
Tu nisi nikad načisto.U klasika džačićima curi sporije od onog u big bag.Razlika je 50% više na istom podešavanju i ako se zezneš kao ja da ne proveriš na nekoj maloj parceli presoliš žito.
 
Tu nisi nikad načisto.U klasika džačićima curi sporije od onog u big bag.Razlika je 50% više na istom podešavanju i ako se zezneš kao ja da ne proveriš na nekoj maloj parceli presoliš žito.
Увек ја идем прво на 2 јутра да проверим, ал имам разне могуће комбинације па реко да се непатим, можда неко већ има подешавања...
 
Shale, imam staru aplikaciju Dunge service Amazone (my spreader nemam) i u ponudi je npr Litvanski AN prečnik granula 2,37mm, faktor kalibracije 1,28, položaj lopatica 64/92, položaj ručice 22 za 180kg/ha. Ako ti nešto znači...
 
Shale, imam staru aplikaciju Dunge service Amazone (my spreader nemam) i u ponudi je npr Litvanski AN prečnik granula 2,37mm, faktor kalibracije 1,28, položaj lopatica 64/92, položaj ručice 22 za 180kg/ha. Ako ti nešto znači...
Хвала овај мој им оне друге бројеве на лопатицама, ајд сад за захвт мање више, то ћу видети, ал мени на 24 показује 180 кг/ха
 
Imam i za te diskove (OM). 14/52 Litvanski AN
Dok npr za Bugarski AN lopatice idu na 23/46 a podeok na 23,5 za 180kg/ha.
 
Увек ја идем прво на 2 јутра да проверим, ал имам разне могуће комбинације па реко да се непатим, можда неко већ има подешавања...

Tako sam i ja isto. Imam 2 jutra a podešen mi da baca jutro širine.
Po aplikaciji nariktam od prilike, naspem i spustim se na jutro vidim stanje doštelujem proverim niz duž na drugo jutro i samo gas ostalo
 
Тренутно је патња... Оћу 12 м ширине а он оће 14...
Углавном на 24, лопатице 23/46 баца око 150 кг ха.... На 10 на час...
 
kada kupujete na veliko vestak tipa 24t kamion jumbo itd

jel merite posebno svaki jumbo pre sipanja ili kako vam donesu u avliju?

cisto zagonetno pitanje,mozda neko i razume zasto pitam ;)
 
Nazad
Vrh