Rasipači mineralnog đubriva

Imao sam ozbiljnog kupca, nisam hteo da prodam dok ne kupim zamenu a sada vidim da će ostati u avlijE, hleba ne traži a vrednost mu je kao solidan mobilni telefon što mi ne znači baš ništa.
 
Matiću stari je kao zlatna rezerva. Ako veliki zataji, uvek se može sa malim rasipačem razbacati vestak dok se ne sredi veliki rasipač.
 
I ja se slazem sa svime napisanim. Imao sam agroprofil 600l sa lulom 12-15m, kupio sam dondera i pomislio sam da mi vise nece trebati mali rasipac i prodao sam ga. A sada se ozbiljno razmisljam da opet uzmem isti takav.
 
I ja sam ostavio mali mega metal...100e me ne spašava,a imam dve njive od jutra i frtalj al na 800m,tako da su preuske da bi išao sa velikim...njive su 9 i 10m a rasipač veliki ispod 12 ne mere...
 
sad je takva situacija da moram s njim inace bacam sa vecim.. nego i ovaj uvek bude uposljen pored veceg,ja na jednu stranu cale na drugu i tako za njega ima posla.. dobar je ne moze mnogo da se napuni ali po meni lepo raabacuje i to se ne prodaje...

Sent from my SM-A536B using Tapatalk
 
Ја имам неког Амазонеа 800 кг уреа стане у њега по мени ту 88-90 год два диска ручно отварање,сав од прохрома не би га дао за три нова.Случајно сам га купио пре 10 год за 450 е...лик шверцује кола из Немачке и узео тај расипач за дуг после сам сазнао да је дуг био 300 е🤣тај расипач је тад вредео бар дупло.
 
Mi ureu granulisanu što smo uzeli u komponenti, ima je sitne ko mak a ima je krupnije ko zrno bibera. Ubi Bože za podesiti rasipač...Iskalibrišem sve na prvoj turi podesim rasipač i razbacam, ono ostane par kila, uspem sledeću turu ono niđe veze... Eliksirova urea 0.7kg/l, katastrofa za razbacivanje. Još pored sve muke jak vetar duvao, to leti na sve strane...
 
Dodatni problem koji se meni najčešće kod uree desi jest da izmerene karakteristike đubriva ne odgovaraju nijednim od navedenih u preporukama a ni aplikacija ih ne pronalazi. Tu nastaje problem ako se odabere neka na oko najsličnija preporuka a ne uradi se test. Ja to uglavnom ne uradim jer me mrzi da izdvojim par minuta da mogu da podesim sve kako treba nego probam pa usput podešavam a to nije baš najsrećnije rešenje...
 
Маните ме приче да је Ормарић добар расипач, 2015 сам га купио читајући искуства форума и да је добар.. Расипач са једним диском не може да буде добар јер као прво не расипа једнако са обе стране и то што распе је далеко од равномерног расипања. Прошле године сам узео Сулкија и препородио се, боље и најјефтинији турски са два диска да га фарбаш сваке треће године него ти са једним диском.

Да напоменем само да сам пре Ормарића користио Викона лулаша.
 
Маните ме приче да је Ормарић добар расипач, 2015 сам га купио читајући искуства форума и да је добар.. Расипач са једним диском не може да буде добар јер као прво не расипа једнако са обе стране и то што распе је далеко од равномерног расипања. Прошле године сам узео Сулкија и препородио се, боље и најјефтинији турски са два диска да га фарбаш сваке треће године него ти са једним диском.

Да напоменем само да сам пре Ормарића користио Викона лулаша.
Može ormaric da bude prilično tačan, naravno ne 100%, svako drugo perce pomeris za jednu rupu i jednu rupu otvoris malkice manje i bude priblizno leva i desna strana.
 
Pokušavao ja da namestim da razbacuje ravnimerno sa jednim diskom i mrka kapa ili ja nisam vešt. Ali kad je naišla situacija da negde ima vodoleži i da se ne može lepo prići, ja okrenem onu stranu koja baca duže i uradim lepo, bez da upadam u blato. Od tada teram ovako i sam se hvalim kako sam vešt.
 
Ja radim sa nekim Poljostrojovim sa jednim diskom, ima 100 godina, al radi. Ako hoću da bacim 200 kg ja namestim na 100 kg i prvi krug u jednom smeru, a drugi u suprotnom smeru i baci prilično jednako. E sad jeste malo sporije al je ravnomernije i preciznije. Tako ću dok ne kupim sa dva diska.
 
Nazad
Vrh