Racunica u ishrani bikova

Koja je cena patentovih premiksa, koliko procenta ide u smesu?
Ova vreca sto pise Munja je li neki super ?
 
Zvoni mi u usima prica pokojnog oca 91 godine i 92 godine, kupio Telad u Petrovac na pijac 200 kg 900 maraka iduce godine ih prodao 600 kg po 1,5 marku za 900 maraka komad rekao nece vise i komsija ga ubedi ajmo u Petrovac i ajde i ajde i odu pazari Telad 200 kg za 600 maraka iduce godine dodju siptari Carapan da ih kupi nudi 2 marke a otac i komsija zapnu 2,5 marke siptar ih u besu opsuje oni za njim lopatom na kapiju stane siptar i kaze zamesec dana cu da dodjem mom ocu 1 marku a ostalima 90 feninga i tako je i bilo 600 kg 600 maraka a kukuruz bio 40 maraka 1 meteri.
Da li sada po ovome ne treba ni ulaziti u tov junadi sa ovakvom startnom cenom teladi? Može li neko od Vas da napiše računicu za jednog bika od teleta do prodaje? Cena teleta,vreme tova, količina-trošak hrane i kilaža i cena pri prodaji. Par ljudi iz mog okruženja mi predlaže i ubedjuje da udjem u ovu proizvodnju ali nisam baš siguran da li mi to treba u životu.
 
150 kg tele. 900 e
300 kg starter 55 din 140 e
2200 kg grover 30 din 560 e
50 bala deteline 100 e
50 bala slame. 50 e
Pasos lekovi. 50 e
Ukupno. 1800 e
Kad to sve pojede bik vagne 600 kg puta 3,2 e 1920 e znaci zarada 120 e plus subvencija 15 000
E sad tu ima troskova struje vode i svog rada i goriva ako se cisti masinski itd amortizacija objekta i nedo bog uginuca ovo je racunato kad je sve idealno i finansirano sopstvenim sredstvima
 
150 kg tele. 900 e
300 kg starter 55 din 140 e
2200 kg grover 30 din 560 e
50 bala deteline 100 e
50 bala slame. 50 e
Pasos lekovi. 50 e
Ukupno. 1800 e
Kad to sve pojede bik vagne 600 kg puta 3,2 e 1920 e znaci zarada 120 e plus subvencija 15 000
E sad tu ima troskova struje vode i svog rada i goriva ako se cisti masinski itd amortizacija objekta i nedo bog uginuca ovo je racunato kad je sve idealno i finansirano sopstvenim sredstvima
I za koliko meseci dobijes bika za prodaju? I kilazu?
Mogu se bikovi toviti i bez grovera i bez deteline.
 
Da li sada po ovome ne treba ni ulaziti u tov junadi sa ovakvom startnom cenom teladi? Može li neko od Vas da napiše računicu za jednog bika od teleta do prodaje? Cena teleta,vreme tova, količina-trošak hrane i kilaža i cena pri prodaji. Par ljudi iz mog okruženja mi predlaže i ubedjuje da udjem u ovu proizvodnju ali nisam baš siguran da li mi to treba u životu.
Ako nema Drzavne zemlje po meni nema racunice
 
150 kg tele. 900 e
300 kg starter 55 din 140 e
2200 kg grover 30 din 560 e
50 bala deteline 100 e
50 bala slame. 50 e
Pasos lekovi. 50 e
Ukupno. 1800 e
Kad to sve pojede bik vagne 600 kg puta 3,2 e 1920 e znaci zarada 120 e plus subvencija 15 000
E sad tu ima troskova struje vode i svog rada i goriva ako se cisti masinski itd amortizacija objekta i nedo bog uginuca ovo je racunato kad je sve idealno i finansirano sopstvenim sredstvima
Kolega,uzeo si najskuplju varijantu.Ja sam prodao 2 odljučena teleta za 800E.Pošto mi je stalna mušterija,malo sam popustio.Da uzmemo da bi za te pare mogao kupiti 4 teleta.Može da se rane bez koncentrata,naravno duže ali stignu i zarada bi bila veća.
 
Pa onda se ne isplati raniti po računici koju je kolega markojx izneo.Neka imaš samo jedno uginuće ili ti neku bolest ode zarada.Komšija kupuje telad od Srbijanaca,Prvi koji posle kamiona ulazi u dvorište je veterinar.Ja sam do sada imao jedan slučaj uginuća mojih teladi.To je bilo sisavče i bilo je napredno.Uginulo je zbog preforsiranja mlekom (ne kod mene nego kod kupca).Ostala telad su dočekala kraj tova.
 
Ono sto sam napisao je varijanta koju radi vecina tovljaca uz male varijacije u ulaznoj i izlaznoj tezini i dal se koristi silaza ili seno inace ja nisam nikad ni pisao lepse zivim u ne znanju, popis troskova je precizno uradio moj brat. Najveci problem u tovnom govedarstvu je kvalitet i zdravstveno stanje teladi, pa posle kvalitet hrane, nenormalne vrucine i promene vremena a cena je uvek problem
 
i moja gruba racunica, trenutno 100 do 150 max po biku, plus subvencija.
a investicija duplo veca nego kad je tele bilo 500, a bik 1200.
i cekas godinu dana.
a trgovac za 1800 e ima da napuni tri rafa mesovitom robom , i za mesec , dva neka budu uzme 20 posto zarade, tj. oko 300 do 350 e.
 
Ono sto sam napisao je varijanta koju radi vecina tovljaca uz male varijacije u ulaznoj i izlaznoj tezini i dal se koristi silaza ili seno inace ja nisam nikad ni pisao lepse zivim u ne znanju, popis troskova je precizno uradio moj brat. Najveci problem u tovnom govedarstvu je kvalitet i zdravstveno stanje teladi, pa posle kvalitet hrane, nenormalne vrucine i promene vremena a cena je uvek problem
Drugar pre neki dan tovario siptarima mislim 3.10e
 
Sto se tice teladi najeftinije tele je 180 kg do 200 kg i to pravih da predju preko vage , na jeftiniji ulaz nek racuna kako ko hoce to je moje iskustvo i kad god mi nalete teska Telad nikad ih nisam ostavio al retko jbg nekad i zafali para pa se nateze da se popuni broj glava, a u zadnje vreme polako sustizu godine nisam okretan u brz da mogu da se nosim sa takvim teladima a posle i bikovima, kad su pitali dedu kako ona stvar stari kaze deda nekad sam mogao pusku da prebijem od njega, a sad jbg ruke zanemocale
 
Ono sto sam napisao je varijanta koju radi vecina tovljaca uz male varijacije u ulaznoj i izlaznoj tezini i dal se koristi silaza ili seno inace ja nisam nikad ni pisao lepse zivim u ne znanju, popis troskova je precizno uradio moj brat. Najveci problem u tovnom govedarstvu je kvalitet i zdravstveno stanje teladi, pa posle kvalitet hrane, nenormalne vrucine i promene vremena a cena je uvek problem
Što manje računaš,to bolje.Bar je tako u poljoprivredi.Taman nešto isplaniraš i uvek se nešto iskundači.Takva nam je sudbina.Kad bi znao koliko gibanica ima listova...
 
Presao na sano pa sam prvi put u zivotu pisao koliko su pojeli svaka mesaona kad je zamesana itd i slao podatke Rimcu on je za ishranu svinja i sve je ispalo ok i cena i konverzija i zarada al nikad vise nije mu jasno zasto reko lepse zivim u ne znanju
 
Nazad
Vrh