Racunica u ishrani bikova

Са сисавцима остаје неки динар више ако буду сви здрави. Али много више посла.
Daleko je veći rizik od uginuca. Usetljoviji su na viruse, prelazak na čvrstu hranu. Ja sam ove godine uzeo sisavce, i nikad više…
 
Ne kupujem malu telad ,ali od mojih krava napajam prvi mesec 3×2,5lit sledeća 2 meseca 2×3 lit.
Odvikavanje 7 dana po1,5 lit 1 obrok.
 
Dva meseca dobijaju 5l mleka ujutro, 5l uveče ali više praktikujem Sano zamenu jer je isplativije.Nakon telenja dok mleko ne može na otkup piju ga telad, nakon zelenog svetla prelazim na Milsan u gornjoj preporučenoj dozi.Telad uz sve to imaju pred sobom seno i koncentrovan deo pa polako njuškaju, žvaću i uče se da jedu.Imali smo teladi koja su tamanila seno već u prvoj nedelji života.
 
Dva meseca dobijaju 5l mleka ujutro, 5l uveče ali više praktikujem Sano zamenu jer je isplativije.Nakon telenja dok mleko ne može na otkup piju ga telad, nakon zelenog svetla prelazim na Milsan u gornjoj preporučenoj dozi.Telad uz sve to imaju pred sobom seno i koncentrovan deo pa polako njuškaju, žvaću i uče se da jedu.Imali smo teladi koja su tamanila seno već u prvoj nedelji života.
Moraš dat i vodu odmah.
 
Dogovaram neko seno za telad mi treba nalazi se u Gornjem Milanovcu ima covek 40 bala trazi 2000 din po bali kaze da su teske 200 220 kg, pitam kakvo je kaze lepo je, prevoz za sleper da sve to natovari od jednom 30 000, stali smo u 100 e na svu kolicinu, nesto razmiljam da li sam ja opicen pa verujem na rec da kupim seno na nevidjeno.
 
Mozes da kupis, to je ta cena i kod nas ide tako.
Ali ti je obicna trava vlasuja, moguce da je i kislo, mada nema ni stoke pa i to utice na cenu.

Poslato sa RKY-LX1 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh