Prskalice

zszolika Rasklapa se još i onaj deo gde se šteluje pritisak.Unutra su opruga,gumice i još nešto.
 
Hvala,nedavno nasao sam na netu sliku o rasklopljenim delovima,pa sam i ja mislio da nemoguce da nemoze i ipak sam uspeo... u medjuvremenu sam i to saznao da radnja -mlaz- prodaje te delove pa cu od njih moci kupiti na vasaru u Senti sto mi treba,a greskom sam napisao zbog manometra da je to agromehanika,zapravo je rau.Inace mozda ce nekom dobro doci za ubuduce:kvar je kod mene bio da nisam mogao ostvariti dovoljan pritisak na granama,a kad usmerivac bio okrenut prema mesacu onda je bilo pritiska.A ispostavilo se da zbog kvara ventila unutar ovog samog tela koji je zatvarao put prema mesacu,znaci kad je usmerivac bio okrenut prema granama i tad pustao tecnost prema mesacu.
 
Na prvi pogled sam pomislio da su skinuli leškovu prskalicu skroz posle malo detaljnijeg gledanja sam konstatovao da je nula i da lešku nije ni do kolena prskalica će da se raspadne ko da je od kajgane pravljena.Mnogo je slabiji materijal za tu litražu,grane i ram su mnogo slabiji i razvodnik je u sredini što znači kad je zakačena prskalica za traktor dobro je nepristupačna jer većina traktora ima jako kratke poluge i samim tim ko je krupniji će se mučiti da kači kardan još ako je rezervoar nazad tek onda kreću muke!!

Zavisi kolika je debljina zida tih profila, ako na oko deluje slabije ne mora da znači da je tako?
 
Znaci ova agromehanika ima duplo jaci ram od Morave,ma ovo je isto,a ista je zapremina bureta.
2zojbsn.jpg

mhx98h.jpg
 
Ako cemo posteno Morava izgleda i ne planira da progura svoj proizvod na trziste Vojvodine zbog izbirljivih kupaca koji vise cene tudje od svoga,kod nas je Morava broj jedan a po pisanju clanova juzno od save i dunava najzastupljenija je.
 
Ma brate volim ja kvalitet,a ne dali je naše ili da je iz Afganistana taman,svaki kvalitet ima svoju cenu,verovatno je jedan Jessernigg,ili jedan Amazone,ili jedan Hardi kvalitetniji od Agromehanike,ali svako neđe svoj kompromis cene i kvaliteta,NEKAKAV kvalitet verovatno ima i ta Morava,e sad dali je taj kvalitet dobar ili nije,pokazaće vreme,lično moje mišljenje je,da mi je neko donese u dvorište sa zalepljenih 1000eura,tužio bi ga
 
Ako dozvoljavate:
Imamo prskalicu od 1000 lit. Pa bi si dao za pravo da malo prokomentarisem. Ova morava je krs zivi. Tacno je da ima lepih brendova na njoj, ali ni milimetra to nije iskoristeno tako da bude funkcionalno. Ram puca posle 3 prskalice napunjene i provozane 5km do njive. Ona puna je 1500 kg teska. Tako da zali boze rada i truda (ako ga ima) bure je italijansko i tacno je da je isto na lesku i agromehanici. O tome nemam sta reci. Stepenica na prskalici je prenisko. Cak i ja s 205 cm visine bi se mucio sipati hemiju. Razvodnik na takvim prskalicama je nepristupacan iz traktora, jer staklo se nemoze otvoriti, jedino skinuti. Tu da stoji elektro otvaranje pa da pricamo o radu.

Grane su smece, nevrede 10din. Slabe su i to nepije vodu. I lesko ima slabe grane, ali ne zbog pucanja, vec kvaliteta, uvijaju se i klepecu. Postoji negde na youtube-u test grana stranih prskalica, teraju ih po preprekama, samo jedan brend ima extra grane. Ali slazem se da smo daleko od toga. Pa ajde onda da agromehaniku uzmemo za reper. Imaju samo sva gibanja po krilu (to je neki minimum) dok lesko na 15 metara Ima 3.

Toliko od mene
 
Ajde majke ti otkud ti znas da da na ovoj Moravi m1200 puca ram kad se ovaj tip prskalice sa ovakvim ramom i buretom tek poceo proizvoditi od skoro,par meseci.I o kom razvodniku ti pricas na Moravi,malo bolje pogledaj slike koje sam stavio i pogledaj gde je razvodnik na cuvenoj bez mane agromehanici.Nisam lud ali na agromehanici su iste cevi za ram kao na moravi,mozda 50x50 ili 60x60 puta debljina zida koja je na Moravi uvek bila 4mm sto nije slucaj na agromehanici.
 
Pogledajte malo bolje prskalicu od 1200 litara u slovenskoj izradi, pa zavirite i na hrvacku, videcete da ova nemoze joj ni prici. Ali vreme ce pokazati. Ja znam sta bi na svojima menjao, i isto tako znam sta je dobro na njima. Morava sa slike nema ni pola toga.

Sto se tice agromehanike i razvodnika niko nece da daje 500 evra vise za bolji. A u varijanti od 1000 i 1200 lit to bi trebalo biti obavezno.

Nije dzaba amazone 4 puta skuplja od navedenih.
 
@kroka: Praksa i iskustvo ukazuju na to da je Morava "tanka" po pitanju rama i grana. Kako kaže "repar" par prskalica i ajmo na varenje. Bilo to nekom pravo il krivo to je tako. Probaj sa njom oprskat 100-ak ha repe (često se prska) ili nekog drugog usjeva sad kad blato zapekne i vagaši na njivi pa će ti bit jasno šta je pjesnik tio kast.
 
Ma ljudi o cemu vi pricate,kod mene u selu su sve morave 330 i 440 litara,to se ne odrzava,samo se tera po krs putevima i kroz sume,ja jos nisam cuo da je neko uspeo polomiti ram na Moravi,evo i moje bivse Morave koju je teralo pola sela,godina proizvodnje 1993 sankcije,sredio sam je za prodaju jer sam imao finansijsku krizu pa su otisle ali je opet imam od skoro,nikad joj aparat nije prisao,imao sam i onu drugu verziju sa poliester buretom iz 1990,ona je po meni neunistiva i takvih je 70% u selu.
Drug je kupio neku iz Vojke 330 litara,vario je ram bar 7-8 puta,grane je dobio druge jer se garantnom roku raspale,ove je vario na par mesta ali sa co2 aparatom,tu elekto aparat nema sta da radi.
6fcqc4.jpg

2hoimu9.jpg
 
Nazad
Vrh