Prskalice

Jeftinija je zato sto ce se raspasti do podne. Ajde ovako. Umemo na primer moravu (novu) u fulu znaci sve naj naj na njoj. I agromehaniku 440 sa 12 metarskim granama (belo bure) kao sto clan danger ima. I recite vi meni koja ce duze da zivi? Nebitni uslovi rada. Agromehanika kosta blize 3000 evra u toj opremi. Pola stvari koje se mogu ugraditi na nju gospoda iz morave nisu ni videli uzivo. Daleko da sam protiv nasih brendova, prvi bi kupio nesto nase, ali da to vredi, a ne da na svaki radni dan imam sat do dva odrzavanja. U tome, zapamtite, samo u tome se razlikuju brendovi. Sve sto nevalja treba menjati i unaprediti. Zato imamo nemacke brendove na trzistu tako skupe, jer vrede, a sto je najbolje oni znaju da vrede. A mi se ovde zamlacujemo da nesto nase valja, a u stvari samo sluzi svrsi. Po nekad cak ni to.


N.A. Koliko bi nam trebalo da popijemo moravino bure piva? Zvali bi help ako zafali
 
@kroka
Ti oprskas kukuruz/psenicu 1-2 puta godisnje. Repa se prska 10 puta. Ja sam mali paor za uslove Vojvodine pa oprskam 150-200kj sa prskalicom od 440l i 10m granama. Kupio sam Agromehaniku NOVU za 1000e jer nemam zivaca da se njakam sa ojacanjima i stalno da mislim sta ce puci. I dalje tvrdim da je prskalica kao prikljucak JEFTINA spram posla koji uradi.
 
Kud ces vise prskanja nego atomizerom,kod nas ima dosta atomizera a i vocnjaka,ista ta pumpa na prskalici je kao i na atomizeru samo sto ima duzu radilicu za remenicu,dodatno opterecenje i radi pumpa i sistem na 12 bari, radi kod ljudi koji prskaju po 5 hektara vocnjaka vec vise od 20 godina sa jako malo odrzavanja.Neki u selu izguraju po 200 prskanja po 440 litara godisnje.
 
Promenim samo nalepnice na Moravi i ko bi reko da nije Lemken.:osmeh:

dfd62cadd7.jpg
 
Ima i grane kao lemken, skoro su pa iste. Cak ima i lemkenovo patentirano kacenje, samo je nevidljivo... A cena je s subvencijom nemacke i srpske vlade...
 
Poslednja izmena:
To sa patriotizmon nema blage veze. Da nije tako kao sto Kroka prica jeste i dokaz prodaja sejalica za okopavine proizviodjaca iz Backe Palanke Majevica. U poslednjih par godina su prodali ko zna koliko sejalica, a kupuju ih i Hrvati i Madjari i Slovenci, Bugari, Rumuni...
Prosto i jednostavno, popravili su kvalitet, malo se uozbiljili i postali proevropski firma (sto se tice kvaliteta). Isto ce sedesiti i sa Moravom, ako se dokazu kao ozbiljni.
Prskalica od 1200 litara spada u TOP nosene prskalice i sa njihovom izradom nema sale. Bilo koja fabrika de je pravi pre svega treba da obrati paznju na samu konstrukciju, a po najmanje na bure jer su ona uglavnom standardna i dolaze iz Italije.
Trziste je to koje ce dati konacan sud o Moravi, nema sta da brinete.
 
Aj vi što tvrdite da će rama na ovoj moravi da pukne da mi obeležite mesto na kojem bi ona to trebalo da pukne.Pošto sam video nekoliko ovih poznatijih i sve su pukle na istim mestima a ova morava tu neće pući sigurno!
 
Poslednja izmena:
Ja sam prosle godine bio u kupovini prskalice. Gledao kojekakve i na kraju otisao kod coveka dao mu specifikaciju koje bure ,koja pumpa, koje grane, koje dizne, od cega konstrukcija, U KOJOJ BOJI DA MI OFARBA :osmeh: da nema niko u selu takvu :haha: al zajebo me jedan drugar i on hteo tu boju, i eto sad imam prskalicu da mogu da je vucem do njive ni ne treba mi hidraulika nema sta da pukne :riba:.
 
Aj vi što tvrdite da će rama na ovoj moravi da pukne da mi obeležite mesto na kojem bi ona to trebalo da pukne.Pošto sam video nekoliko ovih poznatijih i sve su pukle na istim mestima a ova morava tu neće puknuti sigurno!

morava.jpg
e tu će pući prvi dan kad se upregne,tim pre što je četvrtast profil,a sudeći po ivicama profila,debljina je 3mm ::lose::
 
Nazad
Vrh