Prskalice

Isprskao sam 42 jutra + put dvared... bas kao sto kaze mindjusar, mozda pola litre po jutru. Grana landara jer se odvrnu sraf koji drzi krilo za pola kruga, ako se pretegne tesko se sklapa ako je labav onda landara. Kesece se krila jer je jednom tanjirano a taj deo nije uradjen sa kembridz valjkom posle setve jer je pala kisa , a grane nemaju kopir. Brzina je tu oko 9-10 km/h ne znam tacno, potrosnja 400 litara na 2 hektara ostane mi 40 litara vode u prskalici. Promer dizni nemma pojma, znam samo da na 5 bari bacaju 1,3 l/minuti ostalo se lako izracuna.

Marsovac marsovac...
ej7uvo.jpg
 
Deluje fantasticno,sasvim slucajno sam gledao nove morava prskalice i to vise nije stara morava,svaka im cast za proizvod,bile su tu i agromehanika pa sam uporedio.Po meni Agromehanika je za klasu ispod nove Morave,da naglasim gledao sam klasik prskalice i atomizere 300-400 litara.
 
Jedna od mana kada sam zvao kazu nemaju nigde predstavnistvo blize u Vojvodini nego samo u fabrici pa se prilikom kupovine treba ici u fabriku da se vidi,i jos ta nedoumica koliko se grane mogu dizati gore posto nema bas nekog prostora iza
 
Pozdravljam uložen trud, ali mislim da je konstrukcija preslaba za toliki rezervoar, a ni grane nisu ništa bolje.
 
Kad su oni napravili prskalicu da može u senku slovenačkoj
Upravo su je napravili i jos bure je fantasticno,standard varijanta ima malo burence za pranje ruku i poklopac koji se otvara na stranu sa sarkom,ma uradjeno evropski,dok standard agromehanika ima zuto obicno bure,ram od nekih tankozidnih okruglih cevcica a takodje i grane,nema mali rezervoar.Agromehanika danas malo bolja od Vojke i agroarta,da kazem ostala ista dok se ovi privatnici malo popravljaju.Pricam o malim klasicnim prskalicama,za velike nisam bas....

- - - - - - - - - -

Pozdravljam uložen trud, ali mislim da je konstrukcija preslaba za toliki rezervoar, a ni grane nisu ništa bolje.
Pa morava je bar imala konstrukciju bez stednje,moja stara prskalica iz 90 godine je imala ram tezak ko da treba da nosi duplo veci rezervoar a ne 330 litara,znam da su cevi bile 60x40x4mm zida.
 
Ali je cena bele daleko veca od moravine.Problem je u imenu firme"Morava"i odmah nas covek iako je nikad nije video zna da nevalja jer vuce to ime,da su napravili prskalicu od suvog zlata ovde bi imala jako lose komentare i svako bi rekao ma to je samo krs Morava.
 
Nemozes nigde videti prskalicu osim u fabrici,pa sto nenadju distributere da se moze videti po Vojvodini nego sad neko treba da se vozi u fabriku ,stim misljenjem ce u Vojvodini dosta slabo proci ,svi bi danas da vide sta kupuju,vreme ce reci svoje mozda su i dobro odradjene ali ih nema prodanih nemozes cuti nikakav komentar
 
Neznam jesu li privatizovani,a sto se tice prodaje to je veliki minus ali znaj da su zato krivi i lokalni prodavci,ja kad sam pricao sa jednim i spomenuo Moravu on je rekao da to nece da uzima jer ce da ometa prodaju ostalih prskalica na kojima ima daleko vecu zaradu.A plus kad mu spomenes Morava kao da ga pljunes,a kod mene u selu je najveci broj Morava koje i dan danas rade uz katastrofalna odrzavanja.
 
Čuće se, polako, treba im dati šansu, ali po meni bolje da cujem prvo tudje mišljenje i kritike!
 
Italijani su kupili Moravu.Pre par dana je nas clan Ivan 83 bio u fabrici i gledao njihove prskalice od 660l.na kraju je kupio Agromehanikinu uprkos dosta jacoj ceni.Iz kojih razloga se odlucio za Agromehaniku nisam ga pitao,recicu mu nek se javi ovde pa nek napise utiske.Ali to ce biti posle praznika posto je sad u finalu,bori se sa pivom:haha:.
 
Nazad
Vrh