Prskalice

... i kritike za kratke rukave (pogotovo što nema zadnje staklo). Ako malo dune vetar biće okupan...
Ne radim po vetru, Ne moze da se zivi sa dugim rukavima bre, pa napolju 24 stepena bilo+ maska + nema ventilacije u kabini. Zadnje staklo je polomljeno prosle godine dok smo sejali ovu parcelu. Traktor je komsijin, kompenzujemo,ja mu radim teze radove i gazenje silaze, on meni fergusona za prskanje , spartanje.
 
Po evropskim standardima ako se ne varam rezervoar za ispiranje mora biti 10% od rezervoara. Ovi moravini inžinjeri su kanda pali na ispitu.
 
Nije to moravino bure.Takve rezervoare svi koriste .Agromehanika,Lesko iz Hr,Morava.Cak i Skotarek ima verziju od 660l sa takvim kalupom rezervoara.
 

Na prvi pogled sam pomislio da su skinuli leškovu prskalicu skroz posle malo detaljnijeg gledanja sam konstatovao da je nula i da lešku nije ni do kolena prskalica će da se raspadne ko da je od kajgane pravljena.Mnogo je slabiji materijal za tu litražu,grane i ram su mnogo slabiji i razvodnik je u sredini što znači kad je zakačena prskalica za traktor dobro je nepristupačna jer većina traktora ima jako kratke poluge i samim tim ko je krupniji će se mučiti da kači kardan još ako je rezervoar nazad tek onda kreću muke!!
 
Da smo malo organizovaniji pa da iskoristimo popularnost i uticaj ovog foruma , a mislim da je veći nego što mislimo , mogli bismo od nekih firmi tražiti neki njihov proizvod na probu . Evo naprimjer dobijemo od Morave , ovu prskalicu na dan dva da ju "naši stručnjaci " razgledaju iznutra i svana i probaju i onda komentarišemo . Mnogi bi pristali i domaći proizvodjači a i strani zastupnici. U nekom selu gdje ima dosta članova u blizini odredimo "ogledni centar " , ostavimo neku parcelu neobradjenu i malo "dignemo to na nivo " i više nego jest .
 
''Калибрација и оцена стања прскалица'' је била у Србобрану недавно, али ето, нисте видели ту поруку.
 
Iako mnogo godina imamo prskalice sada je vec treca po redu, nikada do ove nisam koristio ID dizne.Moje pitanje je kada postavim te za vetar , onda ostaju za stalno ili da ih menjam nazad na one standardne 03 plave.Napominjem da nemam triplex nosece glave ma cu se namenjati u tom slucaju. Hvala
 
Iako mnogo godina imamo prskalice sada je vec treca po redu, nikada do ove nisam koristio ID dizne.Moje pitanje je kada postavim te za vetar , onda ostaju za stalno ili da ih menjam nazad na one standardne 03 plave.Napominjem da nemam triplex nosece glave ma cu se namenjati u tom slucaju. Hvala
Vec nekoliko godina prskam samo sa tim ID 03 diznama i zadovoljan sam. Menjam brzinu kretanja i radni pritisak u zavisnosti sta prskam i sa kojom kolicinom vode hocu to da uradim a dizne ne menjam.
 
Ljudi prska li neko sa diznama 11005 :sta: pošto sam ustanovio da su moje PLAVE dizne ali su ipak 5-ice koi pritisak i koja brzina je optimalna da bih radio sa njima :sta:
 
Pozdravljam vas,donekle sam rastavio komandu tipa agromehanika i video da imam kvar unutra,pa me interesuje dali moze jos nekako da se rasklapa i da se kupuju delovi koji su unutra ili je to vec jedna celina prilikom kupovine??
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
Ljudi prska li neko sa diznama 11005 :sta: pošto sam ustanovio da su moje PLAVE dizne ali su ipak 5-ice koi pritisak i koja brzina je optimalna da bih radio sa njima :sta:

Kolega, mogu one biti plave koliko god zelis ali se dizne vremenom trose pa tako dobijes plavu "peticu"... Nisam vjerovao dok nismo na vlastitoj kozi osjetili. Prskali smo s otopinom suboticke UREE psenicu i stopalo je i sita i dizne i napatili se ko budale s tom ureom. I poslije prskanja (prihrane) psenice isao usluzno prskati kukuruz kolegi. Sunce ti milo, kao da prosipam vodu. Padalo mi je na pamet da premjerim parcele ali sam ipak istarirao prskalicu... Bile su na njoj crvene dizne stare dvije godine. mili moj, na njih 4-5 nisam uopce mogao dobiti "maglu" dok su ostale bile donekle OK... Otac nije mogao vjerovati. Nakon razgovora s kolegom "Becarina pusta" kupio sam plave dizne i skinuo s interneta LECHLER tablicu koju od tad imam u mobitelu a u prskanje ne krecem bez prethodne provjere prskalice (3-4 dizne nasumicno odaberem i izmjerim protok) i pokazalo se kao odlican potez.
 
Nazad
Vrh