Prskalice

То што се притисак не мења када се затвори један сегмент захвата, показује да је регулатор притиска исправан. Треба ипак радити са 540 об/мин прикључног вратила и са 105 лит/мин (15%+-).
 
Prvo bi trebalo da procitate uputstvo za upotrebu i tamo cete videti da je maximalan broj O na kardanu 540, a ne nominalan broj. Za normalno prskanje je sasvim dovoljno nesto vise od 300 o/min pto, ali pod uslovom da je pumpa ispravna i da odgovara kapacitetu dizni. Sto je pumpa sa slabijim protokom to je i potrebno povecavati broj Obr. pto.
 
Можда је боље да подесите прскалицу тако да без досипања можете да урадите целу парцелу?
Брзина је јако важна и треба прво то да урадите. Одмерите 100 метара и установите којом брзином их пређете и при којим обртајима. Покушајте да ''пронађете'' брзину од 8 км/час, а да обртаји не буду испод 1700 об/мин. На пример: 100 м / __ сек х 3,6 = __ км/час или 100 метара треба прећи за 45 секунди да се постигне брзина 8 км/час (покушајте са 2 брза и 1700 об/мин). Тако ћете знати праву брзину кретања, са којом даље можете даље рачунати.
Важно је знати и да пумпа треба да има проток од 5 лит/мин за сваки метар радног захвата + 5-10% запремине резервоара.
Na tim kako ti kazes 1700 o bi se raspala pumpa,nema potrebe da ides vise od 1200-1300 o motora..ja prskam sa agromehanikino bure od 440 lit i sa imt539

- - - - - - - - - -

Prvo bi trebalo da procitate uputstvo za upotrebu i tamo cete videti da je maximalan broj O na kardanu 540, a ne nominalan broj. Za normalno prskanje je sasvim dovoljno nesto vise od 300 o/min pto, ali pod uslovom da je pumpa ispravna i da odgovara kapacitetu dizni. Sto je pumpa sa slabijim protokom to je i potrebno povecavati broj Obr. pto.

Upravo to...
 
Jedino sto ovde jos ne pise da covek nosi cipele broj 42-43 :haha: ostalo je napisano.Pozdrav za clana @Milankos :ppozdrav:
 
Kada radim sa rusom uvek prskam sa 1500-1600 obrtaja motora *namesteno na 540 ob*min .Kod Fergusona 1400 -1500 ...ofrlje, jer ne radi sat. Izmerio sam brzinu kretanja na fergusonu * druga brza na 1400 ob pa na taj nacin ustelovao prskalicu na 200 l/ha preko pritiska (5 bari) i protoka (1,25 l/min) vrtloznih dizni. Vrtlozne dizne koristim iskljucivo kada koristim insekticid i kada nema vetra.
 
Imam pitanje za iskusnije :osmeh: imam moravinu prskalicu i na njoj su plave dizne na kojima ništa ne piše ali na samoj prskalici postoi tabela
po kojoj su dizne 05 e sad dali je moguće da su dizne 05 iako su plave a po kolor kodiranju bi trebalo da su 03.postavljam i sliku pa bih molio za komentar
sdc19794.jpg
 
Jel si siguran da ta tabela standardizovana po boji ili je samo tako razdvojena nekim bojama radi lakšeg očitavanja.A nekad i kataloški broj nema veze ti brojevi zadnji sa otvorom na dizne.:ppozdrav:
 
Pa kada se pogleda koliko ona izbacuje tečnosti trojka nije sigurno prva kolona pokazuje koliko izbacuje litara u minutu a od druge kolone počinjubrzine kretanja od 3-11 km/h


sdc19792.jpg
 
Eh šta je jevropa :osmeh:
[video=youtube_share;LQuxt-LmUBk]http://youtu.be/LQuxt-LmUBk[/video]
 
Poslednja izmena:
Da ima onaj nas "home made" kopir,ne bi bilo tih problema.
Krila se sve nesto kesece na ovom snimku.
 
Nazad
Vrh