Prskalice

Ne moze se podesavati po visini zato sto to meni nije bilo potrebno. Inace se lako moglo napraviti da moze i po visi da se steluje, ali u mom slucaju to sam radio pomocu hidroulike traktora. Prskao sam kukuruz, soju i psenicu.
 
Ovo mi se mnogo vise dopada nego fora na Kisovoj prskalici... Ovo je kao na Agromehanikinim fabrickim prskalicama. Meni samo treba i podesavanje po visini. Ovo pravim definitivno. Daleko manje se klati i ljulja...


p.s. Da li se grane slicno ponasaju kao na AM originalu? Imas neki snimak iz rada?
 
Nemam snimak, ali obecavam da cu izgurati prskalicu napolje i rasiriti krila pa cu detaljnije slikati.
Mislim da podesavanje po visini nije uopste potrebno jer sam ja uspeo da oprskam i kukuruz u koji se jedva ulazilo.
 
Kada prskam kukuruze a pored komsijska repa onda moram spustiti nize da ne ode red repe (hemija za kukuruz i sa 10-20% doze oduva repu skroz). Volim da prskalica stoji ravno da merac na buretu bude potpuno merodavan, stoga toplink ne produzavam ili ne skracujem vec je u fiksnom polozaju, nastelovan u dvoristu. Tako sam navikao i krila u prvo mi budu na 2 rupi od dole, a posle na 4 rupi za zito pa na 6 rupi za prskanje cerkospore.
 
Meni prskalica bude uvek idealno paralelna i drzi 90 stepeni gledano na zemlju a top-link nikad ne diram. Moze se ubaciti i ta nivelacija po visini, nije problem.
 
Evo još jedan primer nivelišućih grana sa neke prskalice koju sam slikao na SPIT-u 2008. godine. Imam dosta slika i ako treba još detalja samo recite...


Ovo rešenje provereno ne funkcioniše. Kad sam pravio grane ja sam krenuo sa takvim rasporedom elemenata trapeza jer sam to video kod Leško prskalica. Međutim, kopiranje terena je loše. Gornje tačke trapeza moraju biti razmaknute oko 17-18cm, a donje na oko 50cm.
Zašto izmišljati toplu vodu kad je lakše izmeriti raspored i dužinu španera kod Agromehanike kod koje nivelacija dobro radi.
 
Evo obecanih slika. Nekom ce posluziti kao ideja za konacno resenje sto se tice kopirajucih krila.
c2nn.jpg
[/URL] [/IMG]
 
Šteta što nisi napravio još i "polu šasiju" pa da imaš i nivelaciju visine, trošak bi bio neznatno veći ali otom potom, Inače je OK ::svaka cast::::super::

Izgubi si pumpu....:osmeh:
 
Moze da se napravi i to bez problema, ali eto to nama nije trebalo pa nismo ni napravili.
Crevo je skinuto zbog zime, da ne zaledi i da sva voda moze da iscuri.
 
Meni danas crkao manometar. U pitanju je Gumaplast prskalica kupljena nova jesenas (kod Bucala) i sad je prvi put radila. Posle oko 20 minuta rada manometar se dopunio tečnošću iz bureta i pao na nulu. Pobeleo, u buretu je Globus, prskao sam lucerku protiv trave. Inače sam prskao na 3 bara a toliko je i pumpa naduvana.
U otpremnici od Bucala piše da za reklamacije zovem servis u Vojki, St Pazova, znači proizvođača. Da li se isplati ubeđivati se sa njima i ako prihvate da plaćam brzu poštu u oba pravca ako će mi poslati opet isti ovakav manometar da vrisne posle 20 minuta rada. Pošto li su manometri?
pddu.jpg
 
Nazad
Vrh