Prskalice

Ako je moguće, bolja varijanta je kupiti bez dizni. Naravno, podrazumeva se da posle kupiš one dizne koje ti želiš...
 
@KishRobert

Probaj da postaviš neki teg od ,recimo, 10-tak kilograma, ali tako da bude isopod nivoa dizni. Teg mora biti kruto vezan za grane a ne da slobodno visi. Mislim da bi se tako dosta smanjilo klaćenje. Ovde je problem što je osa rotacije blizu težišta grana.
 
Roberte da li mozes da blokiras krila da ne radi nivelacija?
Da,mogu.
Zasto?
@KishRobert

Probaj da postaviš neki teg od ,recimo, 10-tak kilograma, ali tako da bude isopod nivoa dizni. Teg mora biti kruto vezan za grane a ne da slobodno visi. Mislim da bi se tako dosta smanjilo klaćenje. Ovde je problem što je osa rotacije blizu težišta grana.
Mozda probam,predlazu mi.Videcu jos.
 
Kis problem je sto ti se sve nosi na centralnoj osovini. Prskalice sa trapezoidnim sistemom su manje osetljive i dosta bolje kopiraju teren. Ja sam na mojoj od 440 l napravio takav sistem i odlicno se pokazao.
Za taj sistem kao kod tebe je potrebna veca tezina grana i mnogo preciznija izrada istih. Kod trapezoidnog sistema postoji mogucnost stelovanja i reakcije na nivelaciju su mnogo mirnije.
Na velikim i jako skupim prskalicama, kao sto je Amazone http://www.youtube.com/watch?v=YjFk8A66EUk na ovom snimku, imaju centralnu osovinu. To ovde dosta dobro funkcionise, ali su krila od 18 m i veoma mocno napravljena.
 
@paorpaor

Kod Amazone-a je centralna osovina sigurno 50cm iznad nivoa dizni i plus što ima amortizer za umirenje oscilacija. Kad bi Robert pomerio osu rotacije naviše sigurno bi se sistem bolje ponašao, ali to ne bi bilo kao kod Agromehanike gde se grane "češu" o vođice i onda ih one primiruju.
 
Mozda nekom pomogne :cool:

if53.jpg
[/URL] [/IMG]
 
Nazad
Vrh