Prskalice

Ima ogromnih razlika, mozda ne vidljivih na prvi pogled.
 
Evo recimo u granama, nosacu plasticnih cevi, triplex nosac dizni, kvalitet creva, varovi na konstrukciji, kvalitet materijala za konstrukciju, farbi, zavrsnoj obradi...
Ja garantujem da bi moja konstrukcija napravljena u mojoj radionici bila za klasu bolja od sve jedne male privrede. Ruku na srce ima i njih koji rade solidno.
Delovi kao sto su pumpa i dizne uglavnom proizvodi par proizvodjaca i oni nisu problem.
Da ne bude da ce se prskalice od male privrede raspati i da ne valjaju nista, ne , nego ja samo kazem koliko para toliko i muzike. Poznat ti je moj stav i oko Belarus traktora, ali oped jednog imam u dvoristu.
Dakle zelje su jedno, a mogucnosti u ovoj nasoj drzavi sasvim nesto drugo.
Po malo je bezveze i uporedjivati neku serijsku proizvodnju i neku u kucnoj radinosti, da ne kazem maloj privredi.
 
Sam ram je izuzetno jak i bio je od najdebljih cevi nego na bilo kojoj prskalici,da zatreba na ram se moze poteznica zavariti da vuce jos prikolicu sa vodom.
Na farbi je moguce da se stedelo i da nije u kvalitetu,ali farba ne prska. Krila su prekopirana Agromehanika i meni ona deluju kao buduca slaba tacka,sto se tice krila najbolje su mi IZGLEDALA iz Ferocoopa mada ne mora da znaci da su ti profili i najbolji od kojih oni prave.
Vidi ako je ova DUPLO jeftinija od neke serijske koja opet po nekima ne moze ni vodu da nosi...nisam video potrebu da dam vise para zbog nekih stvari kao sto su npr. farba ili creva.
 
Na prskalicama "male privrede" jedino pumpa bude original, ali ne kod svih. Kvalitet same izrade (ram, grane) ne zavisi od toga da li je to serijska proizvodnaja ili kućna radinost već od kvaliteta materijala, debljine istog i konstrukcije.
Evo ova moja iz kućne radinosti sa sve originalnim delovima (pumpa, regulator, filteri, nosači dizni, dizne, creva) koštala je 950 eura, i mislim da ne zaostaje mnogo (osim u dizajnu) za agromehanikom koja je duplo skuplja.
slika156.jpg


slika155v.jpg
 

Ovo je licitacija u Bećeju pre 5-6 godina.Ja sam kupio jednu ovu žutu od 1000l sa kompletnim granama 12m.Kupio sam novu pumpu od 105l razvodnik i dizne kod Ranka u temerinu.Nema nivelaciju samo podizanje grana čekrkom.Služila me je perfektno.Sad ću je prodavati jer sam prodao zetora koji ju je nosio a malom caseu je teška jer nemogu da se suzdržim da ne naspom vode ,čudim se kako prošle godine nisam polomio nešto jer sam ju često punio skoro punu:
 
Nazad
Vrh