Prskalice

Ako treperi,to je zato,da nemaš naduvan pritisak na izjednačavajućoj membrani,verovatno je pokidana,tamo gde ti je ventil za naduvavanje,treba da je pritisak isti kao pritisak kojim se prska
 
Ako treperi,to je zato,da nemaš naduvan pritisak na izjednačavajućoj membrani,verovatno je pokidana,tamo gde ti je ventil za naduvavanje,treba da je pritisak isti kao pritisak kojim se prska
Ma danas odnio pumpu prije stavljanja na prskalicu na benzinsku pumpu i tamo naduvao na 2,6 bara.
bas radi toga sam isao da naduvam točno.sta bi jos moglo da bude?

- - - - - - - - - -

probaj bez mešača
Prije prskanja uvijek gasim mešač tako da njega iskljucujemo kao krivca.
 
Radni pritisak i pritisak u membrani treba da su u odnosu 3:1. Postoji grafikon koji to slikovito opisuje. Pogresno je podesiti pritisak u membrani da bude jednak radnom pritisku, a strogo je zabranjeno da je pritisak u membrani veci od radnog pritiska.
 
Evo Grafikon i uputstvo
2ldx3qp.jpg

2077wh0.jpg
 
Kako ne razumes. Ako radis na 5 bara memrana treba da je naduvana na max 2,6 bara , a moze i manje jer kaze da u praksi to iznosi 1/3 od 5 bara, a to je oko 1,7-1,8 bara. Najveci problem je izmeriti tacno jer je to mala zpremina koja se brzo napuni pa za to merenje treba malo preciznija tehnika.
Ne znam da li bi se taj membranski prostor mogao napuniti azotom ?
Neki ublazivaci se pune azotom zbog njegovih boljih osobina na promene temperature.
 
Ima kad se ne primenjuje ovo 1:3 a u mom slucaju uvek.
Za prskanje sa nizim pritiscima vazi pravilo: koliki je radni pritisak toliki treba biti i u vazdusnoj komori.
 
Na rau pumpi pise sa kojim se pritiskom prska na toliko se i duva membrana tako sam radio sa rau i tako i radim sa agromehanikom,cim je manji pritisak pocinje da pulsira

Napisao sam da nije orginal pumpa već ANNOVI REVERBERI 50L.

- - - - - - - - - -

Evo sad primjera, ja sam pokusao prskati i membrana je naduvana na 2,6 bara, a kad slozim na 2,5 radni pritisak, trepere mlaznice i manometar pulsira.
 
Уколико је пумпа исправна, може бити неколико узрока:
- неисправна мембрана у ваздушној комори пумпе,
- недовољан број обртаја прикључног вратила трактора,
- неисправан регулатор притиска.
Иначе, притисак у ваздушној комори пумпе треба да буде једнак радном притиску, када су радни притисци 2-5 бара (колико и треба да буду када се ради са прскалицама).
 
Nazad
Vrh