Proizvodnja rasada u plastenicima

moram da se nadovezem na prihrane meni je kad radim rasad malo dosadno pa onda stalno nesto pipkam oko njega u svako zalivanje ubacim po malo djubreta i to koliko uhvatim u tri prsta na 10 litara vode ne znam koliko je to ali vidim da je ok nikako ne treba praviti prejake rastvore sa djubretom bolje biti dosadan pa pomalo nego odjednom sve i uglavnom najvaznije da se prema rasadu ponasate kao prema zivotinjama hrana,voda,sunce ako ima pa ukrug.A kada se rasadi paradajz isto tako treba biti dosadan sa djubretom ali najvaznije je kad se rasadi paradajz pustiti ga da se dobro ukoreni to traje najmanje 7 dana posle toga je lako.
 
Ma ja sam morao staviti ozbiljnije grejanje na drvo,pošto sam već rasadio rasad paradajza, pa će to otopiti sneg. Jer i kod mene ima i još pada, oko 3 cm.
 
temperatura raste tako da će sneg sam pasti sa plastike.
ostalo samo za trotoar i prelaz.
kornelius kako se ponaša taj tvoj ozimi paradajz..?
 
Ima li neko iskustvo sa zemljom sto se uzima iz suma, tacnije iz drveta (kod mene ima u starim bukama)?
Ako neko ima iskustva neka napise da li je to prejako za rasad, da li da se mesa sa zemljom, ili necim drugim i kako da je sterilisem?

Planiram da pravim rasad jagoda.
 
Hrabri ste djuricic nema šta. Nemogu da se pohvalim jer stao paradajz, jedva raste otkad sam rasadio 11. marta. Pre neki dan bio sunčano i odmah se vidi da uživaju.
 
kmoliko utice ovo hkladno vreme na kasnjenje plastenicke robe.???Kada ce po vama stici nas paradajz i paprika izplastenika?
 
dali je moguce po ovakvim uslovima da stigne u maju ja mislim da nema sanse branje pocetkom juna,Februar i Mart a evo i April SUNCA nema nigde pa kako da paradajz radi.
 
Nazad
Vrh