Proizvodnja rasada u plastenicima

Gledam danas krastavac koji je bio malo promrzo i vidim da se vratio u zivot,doduse juce sam ga odmah zalio propranom i fustonikom i izgleda da je delovalo ne bas na svaku biljku ali dobro je,e sad dali je to od toga ili ne neznam.
 
Mislio sam na temperaturu kod biljke posađene u plasteniku ali biljke posađene na crnu foliju i druga varijanta posađene na golu zemlju i sve to pokriveno malim tunelima. Pitanje je dali je temperatura vazduha veća na sadnji sa crnom folijom ili sadnji na goloj zemlji. Zanima me koja je varijanta bolja na jakim mrazevima.
 
Clan @indoor je rekao na temi uzgoj paprike opsta tema, da mu je prezivela paprika posadjena u plasteniku na foliju i preko tune pa preko tunela agril
 
alfred.jpg

uragan.jpg

venecija.jpg

venecija-2.jpg


- - - - - - - - - -

prvi je ALFRED
drugi je URAGAN
treca i cetvrata je VENECIJA ona je interesantna jer je stavljena nedelju dana kasnije od uragana i nemo nete i bila je skroz zapostavljena ali ima ekstra energiju porasta.

- - - - - - - - - -

inace rasad za mene planiram da stavim za 1 april
 
Help!Pomoc!Imam problem sa krastavcem koji opuznjava tjst deluje kao da se stablo istanji presavije se tu i pobeli na tu mestu.Pikiran je pre 4 dana,koriscen pregoreli stajnjak i obicna zemlja iz plastenika u odnosu 1:3 znaci 1 lopata pregorelog stajnjaka i 3 obicne zemlje i to je posle sadnje tretirano propranom i fustonikom?Sta moze da bude u pitanju?
 
zanima me sta od prihrane dajete za rasad nakon presadjivanja u case? kristalone ili nesto drugo i u kojoj mjeri?
 
Možeš kristalon žuti 10gr na 10 lit. Inače ja dajem 5 gr. žuti, 2.5gr magnezium sulfat, 2.5gr kalcium nitrat.
 
LJudi sta se radi na ovakvo lepo vreme?Kod mene je bilo vrednih ljudi koji su sve izbacili bez grejanja.Krastavac je u toj varijanti zavrsio,a i paradajz ide za njim polako.
@sasa mt uzmes recimo 20 20 20 ili koju vec konfiguraciju ima kristalon i bacis iz ruke po biljkama ili ako mozes rastopis pa zalijes ali nikako po ovakvom vremenu.
 
trebam da sejem rasad crvene paprike u kontejnere,ali ne znam sta da radim najavljuju lose vreme,ima samo da stoji u hladnoj zemlji.????:sta:
 
Izbacivanje rasada po ovim temperaturama bez grejanja je onako malo kockarski ja nisam ni planirao da izlazim u plastenik pre 1 aprila a ako bude jos ovako nista mi ne znaci ni da produzim 5 6 dana svi bi mi ranije da beremo ali dobra stvar je sto je ovako svugde u srbiji i niko nece moci da izadje pre svi cemo izaci u isto vreme tako da ce sve biti u rasadu taj ko ima lepsi rasad bolje ce proci sigurno, ali ne lepsi rasad da je on naduvan nego redovan rasad koji ima starost u danima znaci svi koji imaju rasad posejan u januaru nemaju jeda po mom misljenju docice pre naravno treba usavrsiti tehnologiju gajenja , uz dobru tehnologiju na tezgu se izlazi i do 5 dana ranije a svako ko ovaj posao radi duze zna sta znaci 5 dana .
 
ako će ovo da vas utješi.

[TABLE="width: 360, align: center"]
[TR]
[TD]Virovitica[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[TABLE="width: 360, align: center"]
[TR="bgcolor: #eeeeee"]
[TD="colspan: 2"][/TD]
[TD="width: 50"]Tmin[/TD]
[TD="width: 50"]Tmax[/TD]
[TD="width: 50"]vjetar[/TD]
[/TR]
[TR="bgcolor: #ffffff"]
[TD]Petak
22.03.2013.[/TD]
[TD]
1s.gif
[/TD]
[TD]-2 °C
28°F[/TD]
[TD]8 °C
46 °F[/TD]
[TD]
NW2.gif
[/TD]
[/TR]
[TR="bgcolor: #ffffff"]
[TD]Subota
23.03.2013.[/TD]
[TD]
3s.gif
[/TD]
[TD]-3 °C
27°F[/TD]
[TD]7 °C
45 °F[/TD]
[TD]
C0.gif
[/TD]
[/TR]
[TR="bgcolor: #ffffff"]
[TD]Nedjelja
24.03.2013.[/TD]
[TD]
37s.gif
[/TD]
[TD]-3 °C
27°F[/TD]
[TD]1 °C
34 °F[/TD]
[TD]
E1.gif
[/TD]
[/TR]
[TR="bgcolor: #ffffff"]
[TD]Ponedjeljak
25.03.2013.[/TD]
[TD]
37s.gif
[/TD]
[TD]-1 °C
30°F[/TD]
[TD]3 °C
37 °F[/TD]
[TD]
E2.gif
[/TD]
[/TR]
[TR="bgcolor: #ffffff"]
[TD]Utorak
26.03.2013.[/TD]
[TD]
37s.gif
[/TD]
[TD]-1 °C
30°F[/TD]
[TD]0 °C
32 °F[/TD]
[TD]
N1.gif
[/TD]
[/TR]
[TR="bgcolor: #ffffff"]
[TD]Srijeda
27.03.2013.[/TD]
[TD]
37s.gif
[/TD]
[TD]-4 °C
25°F[/TD]
[TD]3 °C
37 °F[/TD]
[TD]
C0.gif
[/TD]
[/TR]
[TR="bgcolor: #ffffff"]
[TD]Četvrtak
28.03.2013.
[/TD]
[TD]
26s.gif
[/TD]
[TD]-6 °C
21°F
[/TD]
[TD]4 °C
39 °F
[/TD]
[TD]
E1.gif

[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

Krompir ćemo vjerovatno sadit za prvi maj.
 
Pa dobar rasad u 4-5listu kad se posadi moce za najkasnije 20 dana da se bere.Ali samo da ne idem na tezgu ako moze nikad.
Siki hajdemo na skijanje.
 
Jura dali moze vuksal ,pa u prskalicu od 5l i pici.ali ja sam tek iapikirao rasad tek sto se primio.poz.
 
Pa valjda ima hranu u tome sto si ga ispikirao.A i ta biljka je mala nema neke potrebe za hranom.Veliki problem je ova oblacina.reba sunca.
 
Kenco ja stavim na cisternu od 1000l vode nekih 3kg vodotopivog djubreta 12:36:12. jedan zaliv idem tim,pa sledeci zaliv chistom vodom i opet tako. to je dovoljna doza fosfora koju biljka mozhe da usvoji u tom stadijumu i tako jacha koren. vec godinama imam odlichan rasad.e da, posle pikiranja obavezno poprskaju bakar-oksihloridom. jeftina je pricha,a odlichan za dezinfekciju. jer pikiranjem ljudi pipaju biljku i mogu uneti spolja svakakvih gljivica i bakterija. poprskaj rano ujutru ili uveche, ne valja po suncu.25grama na 10litara vode i naravno luftiranje. pozdrav
 
Nikada nisam koristio fosforno djubrivo,samo konfiguracije 20 20 20.
Kada koristim onda razmutim u burencetu od 50litara oko 5kg vodotopljivog djubriva i preko venturije zalijem dobro ali tek kaka krastavac potera 3-i list i paradajz isto tako.To se radi kada je suncan dan i to izjutra da bi se biljka osusila i odmah usvojila hranu.
 
Nikada nisam koristio fosforno djubrivo,samo konfiguracije 20 20 20.
Kada koristim onda razmutim u burencetu od 50litara oko 5kg vodotopljivog djubriva i preko venturije zalijem dobro ali tek kaka krastavac potera 3-i list i paradajz isto tako.To se radi kada je suncan dan i to izjutra da bi se biljka osusila i odmah usvojila hranu.
ja biljci dajem djubre tek kad potera trecu lisku, ali to shto ti dajesh je puno,jer ona tad nema razvijen koren da primi to,a nema ni potrebu. fosfor izduzhuje koren i jacha korenov sistem u tom stadijumu. 20:20:20 dajem tek kasnije. kad rasadim biljku tek posle 10-14 dana pustim opet 12:36:12 i kad se biljka dorbo ukoreni onda shibam 20:20:20 i druga djubriva po potrebi. inache to ti je prerzasicen rastvor shto ti dajesh. 5kg na 50litara je bash puno. ovo je blaga doza koju ja dajem,ali je dajem svaki drugi zaliv i biljka konstantno upija koliko mozhe i postepeno razvija koren.
 
Ne potrosim sve na jedno zalivanje.Znam coveka koji 3x20 baca kao po zitu iz ruke pa zalije.
Po mojoj proceni ja na ovaj nacin potrosim oko 2-2,5kg djubriva na 8500 biljaka.
i da sada ga tako djubrim na svako zalivanje.Da je preterano,nije,sve je to provereno i funkcionise odlicno.
 
Nazad
Vrh