Proizvodnja rasada u plastenicima

Nismo sterilisali supstrat. Pogledacu sutra korenske dlacice. Sad je dobro ususkan jer je jako hladno kod nas. Ocekujemo jak mraz nocas.
 
@ljubek, @topalovic Kada smo primetili da se najmladji listovi uvrcu, odneli smo biljku na analizu...rekli su nam da grinje ne postoje vec da su mu potrebni mikroelementi. Tretiran je istim, proslo par dana bez poboljsanja. Onda smo odlucili da tretiramo od grinja akaricidom, za svaki slucaj i opet nista. Blago je tretiran, o kantama vodimo racuna to bez diskusije. Pozz
Ajde ti nama reci koji je to hibrid u pitanju...a mislim da je je neki od determinatnih hibrida (alijansa,mersi,olga.....)oni svi imaju hibridnu osobinu uvijanja lista i to pogotovo u stresnim uslovima.....
 
Ma radi i kod mene podno grejanje ali ja se nalazim izmedju dve planine Kopaonika i Golije i u dolini reke Ibar po su kod nas malo veci mrazevi nego u drugim delovima Srbije tako da moz da bude svasta,mada prosle godine sam bio bez grejanja i rasad je super izdrzao minuse.
 
Noćaš napolju bilo oko -5 C , a unutra ispod agrila 4.5C je bio minimum. Skarabuđžili smo neki električni grejač ispred ventilatora, ali jako slabo greje, pa smo pozajmili mali top na butan, pa koristili uveče 3 puta po 10minuta , da bi ugrejao do 15C unutra.
 
Jutros sam bio do plastenika i umalo se nisam slogirao kada sam ustanovio da sam imao kvar na grejanju i da je nocas rasad ostao bez grejanja ali ipak sam imao srece jer agril je odradio posao kako treba.
 
ja sam jutros izmerio temperaturu izmedju plastenika na njivi i bila je - 9. unutra sam imao 2 stepena i prezhivela mi je paprika. imao sam tunel u tunelu i dva agrila. fala bogu sunce je sinulo i paprika lepo stoji. malo se nije spavalo zadnjih dana i nerviralo se,ali eto, ispade dobro.
 
Kolege, zanima me da li se rasad krastavca previse izduzio? Jedno 2-3 dana je bio sa vise toplote, a malo svetlosti i za to vreme je prilicno porastao u vis i malo se poceo kriviti. Inace, ne planiram pikiranje, kontejneri su sa 42 rupe, sorta Ekron. Evo i slika, slikano uvece


 
Izdužio se i to dobro, i kod mene je krastavac ostao živ, dali je ko probao na ovakvim mrazevima kako se ponaša temperatura kod biljke sa malč folijom ili bez nje.
 
Nazad
Vrh