Proizvodnja rasada u plastenicima

Pa dobar je paradajiz ali za nijansu je bolji esembl,pa sam se odlucio samo za njega.....

Ovo je treca godina i za ove predhodne dve uvek je konstatno dobar....


@Topaloviću molio bi te pošto ti to nije prva godina da sadiš esemble, (znači da imaš iskustvo sa njim) da mi kažeš nešto više o tom paradajzu. Dali je dovoljno tvrd za centre, koliko spratova si radio, koliko je brz odnosno rani i na koliko grana si ga radio i kako podnosi temperature. Puno pitanja, sve me zanima zato što početkom šestog namjeravam sadit esemble kao drugu kulturu u plasteniku.
Zahvaljujem,
 
@Topaloviću molio bi te pošto ti to nije prva godina da sadiš esemble, (znači da imaš iskustvo sa njim) da mi kažeš nešto više o tom paradajzu. Dali je dovoljno tvrd za centre, koliko spratova si radio, koliko je brz odnosno rani i na koliko grana si ga radio i kako podnosi temperature. Puno pitanja, sve me zanima zato što početkom šestog namjeravam sadit esemble kao drugu kulturu u plasteniku.
Zahvaljujem,
Pa sta reci.....da mi se nesvidja odavno bi napustio moje plastenike....Dobar paradajiz,snazna biljka,dobro podnosi oplodnju(pogotovo hormone),kratke internodije,ja sam ga gajio na 3+2 roda...Ranostasan je uniformisano zrenje...netrazi neku posebnu paznju i negu....
 
Ja sam samo par komada imao prošle godine, otporan je bio na fluviu, plodovi tvrdi od 65-170 grama, vodio sam na 2 grane do 6-7. cveta.
 
Cisto moje razmisljanje ali da bi video potencijal i kvalitet nekog hibrida mora se u plasteniku imati bar 100 biljaka,a ostatak da bude popunjen hibridom kojim si zadovoljan i koji je proveren.
 
Pozdrav svima, zovem se Branislav i živim u Bačkoj Palanci. Bavim se povrtarstvom za lične potrebe i nešto za prodaju na pijaci. Uglavnom uzgajam paradajz i papriku nešto za plastenik (110 m2), a nešto na otvorenom u bašti pod mrežom; od prošle godine sam pravim rasad.
Interesuje me vaše mišljenje o izgledu rasada- reč je o paradajzu Alijans od Clause. Posejan je oko 25.1. , nikao kroz 6-7 dana, a danas sam počeo pikiranje. Supstrat je početni Kts 1(zeleni), sad koristim Kts2 za pikiranje(crveni), bilo je malo poleganja rasada ali se oporavilo 2- tretmana sa Proplant-om i jedna prihrana sa Slavolom (blagi rastvor). Svaki komentar i savet je dobrodošao.
[video]http://imageshack.us/photo/my-images/201/fotografija0218f.jpg/[/video]
fotografija0220.jpg
fotografija0220.jpg
 
Bas zbog te najave ja sada moram da stopiram rasad da ne stigne pre 20-og,a sobzirom da sam uspeo SAM SAMCIT da bez ikakve potrebe zaserem rasad dobro ce mi doci odlaganje sobzirom da nemam grejanje.
@glavni arhivator
ja sam sejao 24-og i da nisam zasro rasad bi sada bio ohoho_Ovako ce stici za sadnju do 20-og a oko 25-og ocekujem da pocne da cveta.Pikiranje je bilo oko 15-ogfebruara i tada je izgledao kao na tvojoj slici.Tako da ti debelo kasnis a zasto je to tako razmisli sam
Ima li jos neko problema sa grinjom ili samo ja?
 
Poslednja izmena:
Ja sam počeo sadit krastavac a dali ima grinje to ćemo vidjeti u Aprilu, ako preživi.
 
Meni da je spreman rasad ja bih sadio.Plastenik unutra zavesa i agril preko paradajza.Pa nece biti -10 valjda majku mu.
Kornelijus lose su ti ispale slike nista se ne vidi,ali izgleda da je kvalitetan rasad
 
Nemogu sa mobilnim bolju sliku, smeta mu natrijumska. Sad je toplota problem, 23C bio po danu unutar garaže, sve sam otvorio, +jedan ventilator. Uveče 10C bez grejanja.
 
@ Indor ovo je porano i za krastavac a pogotovo za papriku, jesuli to hladni plastenici.
 
Nece biti rano za papriku ko zna mozda su ovi meterolozi pogresili pa najavljuju minus u ovom godisnjem dobu.
 
@ Indor ovo je porano i za krastavac a pogotovo za papriku, jesuli to hladni plastenici.
digao sam ih proshle godine. zemlja je topla. juche rasadio i danas lepo sunce krenulo. milina. proshle godine sam rasadio 19 marta i ispalo je ok. sada mi rasad velik, jer su topliji dani i idem na rizik. plastenik mi ima samo jednu foliju od 150 mikrona. po paprici sam razvukao tunel i preko agril od 19 grama, a za nuzhdu udaricu i josh jedna agril, pa shta bog da. izneo sam oko 20 000 i ostavio sam negde oko 12000 za 10 dana u sluchaju da mi propadne. sejem Blondy i proshel godien mi stigla 10 maja,a ako ove stigne josh 10 dana ranije, ima da udaram nogama u **greška. no videcemo
 
ja sam prosle godine sacuvao paradajz sa mikrorasprkivacima i vredelo je znaci kad zahladni ukljuci se voda i do jutra se ne gasi.
 
Nazad
Vrh