Proizvodnja rasada u plastenicima

prosle godine je oko 10-og aprila bio jak mraz i *ebo nam kevu.
A i nocas ce biti veselo
 
Poslednja izmena:
JuRa ovo je neka umetnička 'instalacija' :) što nisi stavio dole creva kad več ima mesta?
Prošle godine je bio mraz za prvi maj.
 
Ako mislis da ukopam creva u zemlju,nisam jer nema potrebe.A creva su na kraju vracena jer nije popunjeno sve.Tek za neki dan pikiram ostatak.A prosle godine je na ovaj nacin bilo sasvim dovoljno.
Topalovicu i ti si odustao od Amanete.
 
Sta mislite jel bi se moglo posejati seme u hladnu leju sad ovih dana posto kazu da ce biti hladno oko 15.3.
Prosle godine sam pravio leju oko 50 cm visina, sirina 80 cm i duzina oko 1 metar i tu posadio paradajz mada me zeznilo sunce pa mi sve spalilo ja nisam nikad radio sa tim panisam dovoljno podigao najlon a taj dan bilo jako sunce.
 
Ako mislis da ukopam creva u zemlju,nisam jer nema potrebe.A creva su na kraju vracena jer nije popunjeno sve.Tek za neki dan pikiram ostatak.A prosle godine je na ovaj nacin bilo sasvim dovoljno.
Topalovicu i ti si odustao od Amanete.
Pa dobar je paradajiz ali za nijansu je bolji esembl,pa sam se odlucio samo za njega.....
Jel ti to prvi puta da sadiš esemble.
Ovo je treca godina i za ove predhodne dve uvek je konstatno dobar....
 
planiram u chetvrtak da iznesem papriku u plastenike. imam samo jednu foliju od 150 mikrona i unutra pravim mini tunele i pokrivam debelim agrilom. gledao sam neke prognoze i nekog 17.03 javljaju do minus 3-4. ja bih u tom sluchaju pokrio vec postojeci tunel josh jednim tunelom od obichne folije kojom e pokriva paprika i lubenica napolju. napravio bih veci tunel i bolju vazdushnu tampon zonu. shta mislite, da li bi paprika prezhivela pod dva mini tunela razlichitih dimenzija(bostanski mali tunel u vecem paprikarskom tunelu) i debelim agrilom u plasteniku? mnnogo mi je da drzhim rasad josh dve nedelje u plasteniku, jer je vec ogroman,a 10 dana ranije branje bi bilo bash lepo. unapred hvala :osmeh:
 
planiram u chetvrtak da iznesem papriku u plastenike. imam samo jednu foliju od 150 mikrona i unutra pravim mini tunele i pokrivam debelim agrilom. gledao sam neke prognoze i nekog 17.03 javljaju do minus 3-4. ja bih u tom sluchaju pokrio vec postojeci tunel josh jednim tunelom od obichne folije kojom e pokriva paprika i lubenica napolju. napravio bih veci tunel i bolju vazdushnu tampon zonu. shta mislite, da li bi paprika prezhivela pod dva mini tunela razlichitih dimenzija(bostanski mali tunel u vecem paprikarskom tunelu) i debelim agrilom u plasteniku? mnnogo mi je da drzhim rasad josh dve nedelje u plasteniku, jer je vec ogroman,a 10 dana ranije branje bi bilo bash lepo. unapred hvala :osmeh:

Počni od normalnog pisanja pa će neko možda i da te razume!!!!!!
 
da, jbt prestani da pises kineski vidis da te pojedini ne razumeju...:osmeh:

@dzionik imas google translate pa prevedi
 
moze li neko da mi kaze koje vjestacko gnojivo bi se moglo pomijesati sa zemljom,da bi se mogao nadoknaditi manjak pregorelog djubra jer ga nisam imao ove sezone i da li je to moguce? mijesam ga svake godine sa zemljom,tako radimo godinama,e sad,vjerovatno neki od vjestackih gnojiva ima slicne sastojke pa bi bio zahvalan kad bi mi neko dao dobar savjet. pozdrav svima
 
indoor ja na taj nacin u mini tunele sadim paradajz ako je najava minusa ispod 3 stepena jos jedna folija i nije bilo problema.Tako je bilo i prosle godine u hladnom periodu malo vise muke al je bila berba 20 maja.Planiram da sadim u cetvrtak pa preko tuneli.
 
moze li neko da mi kaze koje vjestacko gnojivo bi se moglo pomijesati sa zemljom,da bi se mogao nadoknaditi manjak pregorelog djubra jer ga nisam imao ove sezone i da li je to moguce? mijesam ga svake godine sa zemljom,tako radimo godinama,e sad,vjerovatno neki od vjestackih gnojiva ima slicne sastojke pa bi bio zahvalan kad bi mi neko dao dobar savjet. pozdrav svima
vestacko djubrivo nemoze da nadoknadi stajnjak...imas peletirano organsko djubrivo koje je izvrsno sa hranjivim materijama pakovanja su oko 25 kg a proizvodjac je italijanska firma i radi se od kokosijek stajnaka...malo googlaj...
 
Nazad
Vrh