Program za vodjenje poljoprivrednog gazdinstva

Cekajte malo i ja da se uklucim i ovu gustu konkurenciju :) Moje Gazdinstvo je privremeno bilo "zamrznuto "zbog mog zdravstvenog stanja i boravka u bolnici , ali kao sto se vec zna od pre 3 dana smo ponovo poceli sa radom . DJJOVA verzija za svinjarstvo je spremna i koliko danas-sutra se cujemo radi slanja iste. Sto se Petra i njegove aplikacije i ideje tice , podrzavam i pokusavam da pomognem koliko god mogu , Kao sto znate da ja nemam problema sa konkurencijom i kome se moj program ne dopada drage volje preporucujem i ostale za koje ja znam. Moram da napomenem i to da je kompletan izgled programa MOJE GAZDINSTVO promenjen , funkcionalnost je poboljsana, a upotreba olaksana i jasnija... Kao u uvek , zainteresovani se mogu javiti putem foruma u pp , putem fb profila www.facebook.com/moje.gazdinstvo.5 i putem telefona ... Prijatan dan zelim :) Sofija Jovic

- - - - - - - - - -

Takodje , kada smo kod teme registracije gazdinstva , eto da kazem da je obecano ispunjeno . U programu u najnovijoj verziji osim promena izgleda , dodatog svinjarstva , moze se naci i meni obrazci koji sluzi za stampanje i ispunjavanje obrazaca koji su neophodni za registraciju vaseg gazdinstva . Veliki broj podataka se naklik prebaci iz programa a za odredjene imate mogucnost direktnog pisanja pre same stampe . Na vama je samo istampati i odmeti u trezor :D
http://poljoinfo.com/attachment.php?attachmentid=7027&d=1393670736
attachment.php
attachment.php


vise slika mozete pogledati u albumu na ovom profilu ;)
 
Da bi imao kvalitetnu stoku koju mozes da plasiras na trziste prodaje , prvo moras da je stvoris . U aplikacijama o kojima mi ovde pricamo , radi se o evidenciji stoke a dok dodje do prodaje protece mnooogo vode
 
Sto se aplikacije www.agroagro.com tice, evidencija stoke, pracenje kolicine mleka u zavisnosti od ishrane (isto kao sto pravimo i analizu prinosa parcela u zavisnosti od kolicine padavina i temperature) i ostalih faktora je u planu u blizoj buducnosti, nakon zavrsetka svim neophodih radova oko osnove programa (ratarstvo, vocarstvo, vinogradarstvo...)
 
Poslednja izmena:
Nisi me razumeo, nije bitno da li ti programiraš u sadejstvu sa Sofijom ili ne ako već radiš sa njom neka ti da da prepišeš samo promeni fontove i ikonice možda i još po nešto ... Na neki način programiranje je kao umetnost i dobro je da programi ne sliče jedni drugima, tako se i vidi da drugačije razmišljaju. Ako ti isto misliš kao i drugi onda si ti pojedinac u masi bez identiteta.
 
Važi.

Sofija je završila deo za evidenciju krmaca i trebalo bi da mi uskoro pošalje da vidim kako to funkcioniše.
 
Odobreno 6,9 mil evra za Fraktalis - izvor b92.net

Evropska komisija odobrila je 6,9 miliona evra projektu "Fraktals" Razvojnog fonda Vojvodine, saopštio je predsednik Vlade Vojvodine Bojan Pajtić. "Reč je o sredstvima za finansiranje malih i srednjih preduzeća iz oblasti informacionih tehnologija za razvijanje aplikativnih softvera, koji bi se primenjivali u poljoprivredi"
...

"Projekat je važan je i zbog toga što će omogućiti da 50 do 100 malih i srednjih preduzeća sa teritorije Vojvodine dobije od 50.000 do 150.000 evra za razvoj softvera, koji je namenjen unapređenju poljoprivrede",

Ovo je samo vest iz novina, sad treba naći gde su ili gde će biti raspisani uslovi za konkurisanje.

Odobreno 6,9 miliona € za poljoprivredne startape preko Razvojnog fonda Vojvodine - izvor startit.rs
 
Sjajna vest, nema sta... ali ova sredstva bice jako tesko dobiti zbog mnogobrojnih razloga


Raspitao sam se, jos uvek nema konkursa ali bice raspisan za koju nedelju
 
Poslednja izmena:
Jos uvek smo daleko od razvijene aplikacije koja Vam moze sluziti za evidenciju i pracenje svih aspekata poljoprivrednog gazdinsta. Ono sto zelim da saznam od Vas jesu li do sada uradjene oblasti dovoljne, preobimne, konfuzne ili nesto trece.

Aplikaciju koja trenutno ima samo mogucnost dodavanja podataka mozete probati ovde: http://app.agroagro.com sa Usernamom: Mile a Passwordom: GxjdPzt6s7

Vasi predlozi i kritike su dobrodosli jer je ovo aplikacija namenjena upravo vama.
Svako dobro.

www.agroagro.com - web aplikacija za poljoprivredna gazdinstva
 
Da li je nko razmišljao da razvije ERP sistem, pa da se preuzimaju moduli koji su potrebni gazdinstvima. Nemoguće je napraviti monolitnu aplikaciju koja će odgovarati svim gazdinstvima.
 
Da li je nko razmišljao da razvije ERP sistem, pa da se preuzimaju moduli koji su potrebni gazdinstvima. Nemoguće je napraviti monolitnu aplikaciju koja će odgovarati svim gazdinstvima.

Postoje takvi sistmi u inostranstvu. Svakako je dobro resenje razviti erp sa vise modula kako bi se pokrile sve oblasti poljoprivrede. Kod nas su timovi dosta mali a svaka oblast je sirok pojam sam za sebe tako da sumnjam da iko kod nas ima dovoljno resursa da napravi takav sistem.
 
Aplikacija jos malo krece sa radom, ono sto je trenutno bitno da se uradi jesu opcije (sadnja/setva tj. berba/zetva)

Za sada su tu sledece opcije:
- radnici
-mehanizacija upotrebljena, gorivo za istu
-seme/sadnice
-datum
-razmak izmedju redova
-razmak izmedju sadnica
-dubina sadnja
-kolicina semena tj. sadnica(kg / komad)

Sta je po Vama jos bitno prilikom izvrsenja ovih operacija?
 
Uvode se računovodstveni standardi u poljoprivredi - izvor blic.rs

Projekat Sistema računovodstvenih podataka na poljoprivrednim gazdinstvima (Farm Ačountancy Data Network, FADN), koji je uveden u Srbiji od 2011. godine po standardima i uz finansijsku podršku EU od 3,5 miliona evra, testiran je danas na oglednom poljoprivrednom dobru u Radmilovcu.

Vodja FADN projekta u Srbiji, ispred Ministarstva poljoprivrede, Mirjana Bojčevski istakla je da je uvodjenje ovog sistema podataka jedan od uslova za pristupne pregovore za članstvo Srbije u EU, čemu je posvećeno posebno poglavlje 11.
Projekat FADN započet je 2011. i trajao je do 2013. godine, a zahvaljujući podršci EU njegova implementacija u našoj zemlji je produžena do 2015. godine, rekla je Bojčevski. Ova godina je, prema njenim rečima, bila veoma važna za njegovo sprovodjenje, jer je pripremljena nova regulativa uskladjena sa propisima EU u toj oblasti.
U junu su dobijene prve analize sa terena, sa oko 500 gazdinstava u Srbiji gde se sprovodi FADN projekat, i predstoji prezenatcija tih podataka poljoprivrednim fakultetima u Zemunu i Novom Sadu kako bi razumeli njihov značaj za razvoj agroindustrije, dodala je.

Ja za ovo prvi put čujem, sad možda je neko od vas koji razvijate aplikacije za rad na poljoprivrednim gazdinstvima možda ovo već integrisao u svoje programe.
 
Nove funcionalnosti agroago servisa (u svakom trenutku za svaku parcelu imacete podatke o tome sta ste utrosili do sada i kakvo je trenutno stanje... i naravno jos dosta toga)

dLWXvUY.png


SVAKO DOBRO
 
Nazad
Vrh