Program za vodjenje poljoprivrednog gazdinstva

Aplikacija je spremna za testiranje:

Registrujte se BESPLATNO: www.agroagro.com

Kako funcionise?

Najpre dodajte resurse koje Vase gazdinstvo poseduje - parcele, mehanizaciju, radnike. Nakon toga sve sto je potrebno da uradite jeste da dodajete aktivnosti koje su u toku, planirate ili su zavrsene. Svakoj od aktivnosti dodajete tzv. troskovnik tj. troskove mehanizacije, radne snage, inpute, ili prinose ukoliko je upitanju berba/setva. Mapa je tu da Vam omoguci detaljno ucrtavanje parcela, kao i dodavanje markera za razne beleske koje Vam mogu sluziti kao podsetnik. Iako sa minimumom mogucnosti aplikacija omogucava ono najbitnije sto je potrebno svakom poljoprivredniku. Pracenje troskova, satnice radnika, mehanizacije, goriva, inputa... Takodje jedna od najboljih opcija jeste pretraga po kljucnoj reci. Primer: upisete 'naziv parcele' i dobicete sve aktivnosti na toj parceli, isto tako npr. 'vrstu aktivnosti'. U donjem delu tabelarnog prikaza su automatski izracunati troskovi koje ste imali prilikom te aktivnosti a klikom na 'Detalje...' dobicete detaljniji izvestaj.
Ovo je samo jedan deo onoga sto sledi i sto je u razvoju. U narednim danima dolazi opcija "Finansije i Zalihe, Skladista" koja ce Vam omoguciti da u svakom trenutku pratite tok novca.


Bilo koja pitanja, ideje, sugestije, predloge da imate postaviticete klikom na "Kontakt" u desnom donjem cosku aplikacije

Takodje dugujem veliku zahvalnost Administratorima ovog foruma koji su dozvolili temu i na neki nacin reklamu aplikacije i pracenje njenog razvoja.Hvala Vam!

Svako dobro...

www.agroagro.com



 
Privatnost podataka na upload , ne zna se kome itd .. HDD moj cuva sve to u Excel :sjasi:, Ministarstvo poljoprivrede da se odrekne 2 dana ispijanja kafa iz budzeta , za te novce mogu nam kupiti free softwer koji nije na bazi uploada ! Svoju privatnost , koliko sa na kojoj parceli zaradio ili izgubio da delim sa nekim , gde je tu logika ljudi ?

Ovako nesto treba napraviti ali FREE ...http://www.znanjenapoklon.rs/clanci/?func=link&p=5
 
Privatnost podataka na upload , ne zna se kome itd .. HDD moj cuva sve to u Excel :sjasi:, Ministarstvo poljoprivrede da se odrekne 2 dana ispijanja kafa iz budzeta , za te novce mogu nam kupiti free softwer koji nije na bazi uploada ! Svoju privatnost , koliko sa na kojoj parceli zaradio ili izgubio da delim sa nekim , gde je tu logika ljudi ?

Ovako nesto treba napraviti ali FREE ...http://www.znanjenapoklon.rs/clanci/?func=link&p=5


Ne, privatnost podataka bice zagarantovana SSL sertifikatiom koji izmedju ostalog koriste banke za eBankarstvo (danas su svi podaci u nekom cloudu), ali ovo je samo proba da vidimo da li uopste neko hoce ovako nesto da koristi.

Prednost toga sto je sve online jeste da mozete da mu pristupite bilo kada, bilo gde, sa bilo kog uredjaja... Veca je sansa da ce Vam se HDD pokvariti nego li da izgubite ovde podatke... tj. nemoguce je jer se vrsi backup baze 1 dnevno.
 
Poslednja izmena:
Lepo to izgleda, al bih se isto slozio da je mozda bolje da uradis aplikaciju, sa nekim extractom pa cu onda ja lako da backujem u cloud ukoliko mislim da ima potrebe.
Ispravi me ako gresim, ali taj SSL se odnosi samo na log, nije bas da su ti podatci skroz zasticeni?
 
softver Moje gazdinstvo Vam je uvek n raspolaganju... Stari dobri nacin instalacije na vlastitom racunaru bez potrebe bilo kakve brige ko ce gledati podatke...
@Perice lepo sam ja ti ja govorila da poljoprivrednici nece web resenja jer se i sama bavim poljoprivredom i znam sta ljudi zele sta im je potrebno i sta im smeta.
a sto se ministarskih kafa tice odreci ih se nece sigurno a vec duze vreme se suska o nekom buducem softveru koji ce biti obaveza za sva gazdinstva,sto ja licno ne vidim kako ce spovesti u delo jer sa nama mladjima nije problem a kakk ce ljude od sezdesetak godina koji nikada nisu koristili racunar naterati da evidenciju vrse u softveru mislim da ni oni sami ne znaju...
Za sve zainteresovane za desktop resenje programa za poljoprivredu Moje gazdinstvo jos jednom ponavljam inbox ili mail na tealeanina@open.telekom.rs
pozdrav
 
lepo sam ja ti ja govorila da poljoprivrednici nece web resenja ...

Ne bih se slozio sa tobom, za 27h od kako je servis aktivan, postigli sledece rezultate:

25 novih korisnika, bez ikakvog marketinga osim linka na forumu (iz prethodnog perioda je vec bilo 40 korisnika), sa kojima smo u kontaktu i koji su svojim sugestijama vec danas izmenili servis pa tako danas se jednim klikom na parcele se dobija kompletna kalkulacija i ROI (povratak investicije u %).

Cilj nam je da savetima nasih korisnika napravimo sto bolji servis, zato smo krenuli od najjednostavnije verzije sa minimum opcija.


Daleko od toga da kazem da je MG software los, vec i sam kazem da je obiman i ima svoju svrhu. Tvoj software je sveobuhvatan, ima tu i stocarstva i mnostvo modula, ali ko ne zeli da unosi puno podataka i ko zeli brzu, jasnu i preciznu sliku svog poljoprivrednog poslovanja (analize i izvestaje) moze i AgroAgro da jako dobro posluzi u ovoj fazi.



Nadalje bi dodavali opcije kako korisnici zahtevu.



SVAKO DOBRO...
 
Pa to bar nije problem, sedneš ili napraviš. Ili odvojiš malo vremena pa nađeš nekoga ko je voljan da radi za džebe, pa on to napravi.

@Novii ajde obavi nekome sve poljoprivredne aktivnosti na povrsini od 100 ha sa tvojim utroskom materijala i bez naplate svog rada za FREE ...ili radi na svom imanju celu sezonu pa kad uzmes prinose daj ih prvom prolazniku za FREE ... svaki rad ima svoju cenu, ako mislis da je tu potrebno 5 dana da se to uradi onda nemas pojma ni o procesu izrade jednog dobrog i kvalitetnog softvera niti o samom fizickom i psihickom naporu da se to uradi. Ja postujem svaciji dinar i svacije misljenje , oni koji znaju sta im treba i koji zele da svoju evidenciju dovedu do nekog naprednijeg nivoa, i apsolutno shvatam koliko je svakome od nas bitno da svaki dobijeni dinar ulozi pametno i da ga udvostruci , a isto tako svi koji prate nekoliko programa za poljoprivredu znaju razlike u cenama programskog paketa Moje gazdinstvo sa drugima i neuporedivo nize cene licence. Ne forsiram nikoga ,prava da ponudim svoje delo imam a na vama je pravo da se zainteresujete za to ili ne.
P.S. izvini ako smem da primetim dok je knjiga polja bila aktuelna nisi propustio ni jedan jedini komentar bez nabacivanja njihovog linka i hvaljenja njihovog programa. Mozda si ga dobio za free , javi se dobices i od mene to je UVEK bio najmanji problem.
Pozdrav od Sofije

- - - - - - - - - -

Daleko od toga da kazem da je MG software los, vec i sam kazem da je obiman i ima svoju svrhu. Tvoj software je sveobuhvatan, ima tu i stocarstva i mnostvo modula, ali ko ne zeli da unosi puno podataka i ko zeli brzu, jasnu i preciznu sliku svog poljoprivrednog poslovanja (analize i izvestaje) moze i AgroAgro da jako dobro posluzi u ovoj fazi.

Perice ko zeli jasnu i preciznu sliku jednostavno MORA da unese sve parametre svog poslovanja ...Primera radi ne mozes biti poljoprivrednik ako nemas parcela , ne mozes raditi u polju ako nisi kupio repromaterijal , ne mozes ga kupiti ako nemas saradnike ...itd itd ... znaci jasna evidencija je jedina koja je sto postotono tacna.
 
@JovicBojan

Ako sam dobro shvatio kontekst prethodnih postova, @novii je potencirao isto što i Vi, tj. da svačiji trud treba biti adekvatno nagrađen i vrednovan. Samo što je on upotrebio ironiju (možda čak i sarkazam) da to kaže...
 
@JovicBojan

Ako sam dobro shvatio kontekst prethodnih postova, @novii je potencirao isto što i Vi, tj. da svačiji trud treba biti adekvatno nagrađen i vrednovan. Samo što je on upotrebio ironiju (možda čak i sarkazam) da to kaže...

Novii koliko sam ja mogla da shvatim iz ne samo ovog komentara vec i iz mnogih drugih potencira da ono sto on smatra da mu je potrebno mora biti free :D Nista licno samo ne volim taj nacin omalovazavanja drugih
 
Citam malo prepise i vidim da ima dosta "pismenih" clanova za pravljenje programa pa me malo cudi kako to da nema jos NI jedan neki "prost" program za vodenje evidencije - FREE za clanove foruma ?
Ili svi ti clanovi su tu samo zarad reklamiranja?
Da ne budem napadnut , ja imam program i koristim ga i nikoga ne zelim omalovazavati niti napadati. Cista konstatacija.
Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Citam malo prepise i vidim da ima dosta "pismenih" clanova za pravljenje programa pa me malo cudi kako to da nema jos NI jedan neki prost program za vodenje evidencije - FREE za clanove foruma ?

AgroAgro (167 korisnika) nije prost ali je zato jednostavan za koriscenje :) Bugove smo uglavnom popravili. Pocetkom naredne nedelje dolaze "Finansije, Zalihe, Skladista"




Svako dobro...
 
Ima besplatan i jednostavan program "Ratar". Samo, ako sr dobro sećam, da besplatna verzija dozvoljava upis samo za četiri parcele. Za više se plaća.

Послато са GT-S7582 уз помоћ Тапатока
 
Besplatan a placa se? :) svako ima neki nacin probne verzije kod app Ratar to je rad sa samo 4 parcele kod app moje gazdinstvo to je 7-mo dnevni demo, kod Farmsofta-a je to limit mogucnosti programa itd... aplikacija Ratar je dobra za one poljoprivrednike koji zele samo povrsinski da prate svoje domacinstvo. Unos radova i prinosi. Bar je toliko imala mogucnosti u vremenu dok sam bila u kontaktu sa njenim tvorcem Peter Fabri iz Backog Gradista. Onda joj je cena bila 4000 dinara,koliko mi je kasnije licno sa njegove strane receno "batalii" je rad sa programom. Kakva je sada situacija ne znam,upravo sam pogledala ni sajt mu vise nije aktivan
 
Da onaj post je bio ironija, pošto sam iznad citirao člana koji je predložio da takav može napraviti, ali da bude FREE. Razvoj takvih programa je veoma zahtevan postupak, i za to treba da bude adekvatno plaćen. Što se tiče FREE programa da ne bude zabune to ne znači da su ti programi besplatni, nego znači da su slobodni za korišćenje.

Da ja zaista neke programi potenciram, jer imam osećaj da su dobri. Sad to je sve na nivou osećaja pošto se ja bavim pčelarenjem i ne mogu da u praksi da isprobam sve mogućnosti nekog programa. Ali sad sve to ide dalje u offtopic dalje od teme.
 
Svakodnevno dodajemo nove funcionalnosti, danas probajte graficki prikaz analizu - troskova, Lako daje uvid u osnovne troskove + dobit

iQGzdDe.png
 
NOVE mogucnosti AgroAgro aplikacije.

Od sada mozete dodati servis mehanizacije, sta je uradjeno, koliko kosta, ko je uradio servis. Naravno i ova mogucnost ne sluzi cisto radi evidencije vec se racuna u ukupne varijabilne troskove za odredjenu parcelu. Tj. koliko kosta servis na 1l potrosenog goriva - sto sada mozete videti i pregledom mehanizacije u koloni "Izdatak po 1L".


Isprobajte novu mogucnost i dajte sugestije.
www.agroagro.com


Srdacan pozdrav!
 
Postovani clanovi foruma, proslo je 20 dana od pokretanja programa www.agroagro.com .

Do sada program koristi 427 korisnika, broj je svakim danom sve veci.

Od danas 01.03.2015. godine mozete voditi sve svoje finansije na jednom mestu - Napravio sam jedan dodatak za program www.agroagro.com. Sada mozete dodavati svoje racune - transakcije,voditi finansije sa programom veoma lako. Od kupovine repromaterijala, prodaje svojih proizovda, preko placanja racuna i investicija... apsolutno sve. U svakom trenutku imate uvid u stanje na svom racunu. Koliko je iz vasem gazdinstva otislo novca a koliko je priliv.

1. Kada je kupoprodaja obavljena - datum
2. Datum dospeca za isplatu/uplatu
3. Koja je kolicina upitanju
4. Koji iznos je upitanju
5. Koliko je do sada placeno/isplaceno
6. Sa kim se trguje
7. Gde je skladisteno
8. Napomene u vezi transakcije
9. Od potrosnje struje do djubriva, pesticida i investicija
... jos mnogo toga


Po meni je ovo jedna od najkorisnijih stvari u programu. Molim Vas pogledajte pa da vidimo sta jos treba tu dodati.

QwDAbMP.png



USKORO:
Stanje zaliha, kupljeno i utroseno
Video tutorijal - detaljno o aplikaciji, korak po korak kako se koristi
Kreiranje budzeta za tekucu godinu
+ razne analize i grafikoni koji daju bolji uvid u podatke koje unosite.
 
Unapred se izvinjavam administratorima foruma sto ovde pisem o novinama koje dobija program www.agroagro.com, ali znam da ovu stranu posecuju mnogi korisnici koji koriste AgroAgro...

03.03.2015. - Dodali smo opciju: Stanje zaliha

Od sada lako mozete videti izvestaj o tome sta ste potrosili od repromaterijala, sta kupili, prinos, prodaju, kao i sve to po skladistima a i po kljucnoj reci (npr. nazivu kulture, nazivu pesticida)


YzdRxHt.png



Klikom na neku rec u tabeli (npr. nazivu pesticida) istog trena dobijate stanje zaliha na dnu tabele, a i detaljan opis kad ste i sta potrosili.
 
Nazad
Vrh