Program za vodjenje poljoprivrednog gazdinstva

To je u Srbiji glavni problem kad neko treba da naplati svoje teskom mukom steceno znanje onda svi hoce odmah da ga lincuju zato svi skolovani i beze iz ove pustare.
 
Ljudi,malo mesate sta se kome i koliko isplati. Vi koji koristite dijagnostiku, placate lincencu svake god. da bi ste pratili napredak tehnologije, mogli da ustanovite/otklonite kvarove na novijim masinama, znaci koliko god. ta licenca kostala vi se tim poslom bavite, radite da biste zaradili i vama se ta licenca isplati! Isto tako se odnosi na firme,koje moraju da imaju legalne i licencirane softvere,ali to je firma i ona je uslovljena da mora sve biti legalno, ali i sami ti programi su im potrebni. Nama paorima,program nije preko potreban i zbog toga ne vidim svrhu placanja svake godine. I da, mi ne mozemo da pravimo kalkulaciju na osnovu placanja licence svake godine kao majstori/dijagnosticari ili neke firme,jer su njima licence potrebne, a nekima i obavezne i zbog toga je nama skupo da svake godine dajemo po 50e. Bolje da ste rekli cena programa je 400e,instalirate ga i koristite,ali Vi tu ne vidite racunicu.
Nisam mislio nista lose,ali ovo je samo moje misljenje. Cenima ja Vas rad i trud i zelim Vam puno uspeha u prodaji programa.
Meni je dovoljno vodnjenje kojim se sluzim.

I da mi je znati zbog cega je obrisan moj post,gde sam pilozio tabelu u excel-u i objasnio,mozda je nekome bilo koisno?!

Jeste ta licenca mora da se plati da bi se program koristio, zato kada se ode na mesto dijagnostike nastaju problemi jer vlasnici mašina bi želeli da se to odradi za recimo gorivo koje ste potrošili da dodjete do njih.Da li Vi mislite da su svi voljni da plate to što ste vi kupili program i što plaćate licencu? Varate se svi bi voleli da to bude džabe jer je on već dao mnogo novaca za kombajn i sada svake godine da plaća dijagnostiku. Mnogo je to. Zašto onda traže dijagnostiku? Ima u selu uvek majstor koji održava kombajne ili traktore pa neka ga pozovu.Da ali on neće da prihvati odgovornost da da neku dijagnostiku kada nema dijagnostičke uredjaje.Drugi problem nastaje kada taj kombajn ili neku drugu mašinu treba pustiti u pogon, a to se plaća mnogo više nego dijagnostika, a oni bi da se to opet odradi drugarski.Pustiti mašinu u pogon košta i do hiljadu evra jer se nekome prodaje znanje, a ono je jedino kod nas jeftino!
 
U celom svetu hardver poneftinjuje, a softver poskupljuje...
Licno mislim da je za nas mala gazdinstva nerentabilan program, ali neko ko radi sa radnikom ili vise njih bi svakako trebalo da ima prpgram, radi vodjenja evidencije o potrosnji repromaterijala, nafte...
Interesuje me da li nakon reinstalacije sistema program moze da se korosti ponovo tj.da li se gube podaci, kako je to reseno?
 
Nakon reinstalacije sistema ili ukoliko dodje do kupovine nekih od novih hardverskih komponenti program je naravno moguce ponovo instalirati sa cd-a koji vam se dostavlja na kucnu adresu nakon kupovine softvera ili sa nekog od zivih linkova koji se nalaze na net-u. Sto se podataka tice , preporucuje se da budu instalirani na particiji koja nije sistemska kako bi mogao da se uradi back-up podataka u slucaju njihovog gubljenja , a takodje se preporucuje da se sa vremena na vreme folder sa radnim sezonama kopira na neki od eksternih usb uredjaja .
 
A mene zanima kako se preuzima taj program koji sam osvojio u oci praznika a par puta sam trazio demo verziju i nista, pa sam igrom slucaja video na drustvenoj mrezi facebook da se dobija al opet nista a jako sam zainteresovan za program g-dja Jovic zna , srecni praznici sve najlepse:osmeh:

- - - - - - - - - -

Naravno kako se nagrada preuzima, jer bio sam strpljiv par meseci i cekao demo pa sad budi sumnje da tu nesto nestima ili je standard prica osvojili ste nagradu koja se placa

- - - - - - - - - -

Program Moje Gazdinstvo je u pitanju
 
@panonstib Stoji to da bi mi svi hteli za dzabe,ili sto jeftinie da se prodje. Ja pre svega cenim znanje,rad i trud. Ko kupuje novu mehanizaciju,u kojoj je sama eklektronika i koje kostaju preko 60 000e,kombajni i preko 150 000,trebaju biti svesni da moraju isto tako biti spremni i servisere da plate! Nije to traktor od pre 30god. u kome je zastupljena sama mehanika,koju mogu obicni majstori da poprave. Ovde treba dosta znanja,koje se stice vremenom,to cenim,ali isto je potrebna i prateca oprema,koja je skupa. Hocu da kazem,kome je skup servis neka ne kupuje nove masine,i to je to!
Mene nervira to,sto kod nas i nema bas tako dobrih servisera,jer sam i sam imao slucaj sa tim. Nije mi problem da platim,ako je uradjeno sta je receno,i kako treba,a ono tipa,dodje,pogleda, i kaze "to tako treba" i zameni samo ulje,to za mene nisu majstori,i platiti im samo gorivo,skupo je!
Ne bih dalje da ulazim,sta koliko vredi,da l' je skupo ili jeftino,jer nije tema.
@ NA Delim isto misljenje u vezi malih gazdinstava.
 
Hehe Svetozare Markovicu :D Vas primerak programa je poslat na novu adresu koju ste mi dali na facebook chat-u , posto koliko se ja secam niste imali internet konekciju tako da ste bili u nemogucnosti da preuzmete program sa linka koji sam Vam poslala dogovor je bio da saljem cd. Nakon izvesnog vremena to je i uradjeno , i mislim da sam se uredno izvinula putem facebook-a zbog kasnjenja. Elem sto se poklona tice ja stojim iza svojih reci i vas primerak programa kao i ostalih 11 koji su podeljeni tog dana je mali dar za praznike od strane vlasnika programa (mene) i sajta Znanje na poklon . Potvrdite mi pristiglost poste sutra a nakon toga se cujemo oko instalacije i unosa seriskog broja .
 
Pazljivo citajuci postove zeleo bih da iznesem neka svoja misljenja na ovu temu. Kao softver iznenjer i neko ko takodje radi na softverskom resenju koje bi stocarima dosta pomogao u vise stvari kao sto je plasman zivotinja na trziste kao i vodjenje osnovne evidencije o zivotinjama i njihovoj rentabilnosti kao i rentabilnosti farme zelim da kazem sledece. Proveo sam vise godine svog zivota na selu. Moj ocuh je u to vreme imao jednu od vodecih farmi u nasem selu. Gde smo imali desetak grla govede stotinak ovaca, svinja i raznih drugih stvari. Na zalost danas nista od toga ne postoji. Ovce vise nemaju, svinje su svedene samo za kucnu upotrebu a mozda danas poseduju 2 krave. Mehanizacija se rasprodala itd.

Dugo sam analizirao sta je uzrok tome i sta je generalno uzrok zasto umesto da napreduju oni propadaju. Ljudi prevashodno moraju imati svest da se okruzenje menja i da nesto sto je funkcionisalo juce ne funkcionise i danas na isti nacin. Ljudi su prakticno primorani da se prilagodjavaju novom vremenu sto znaci da moraju gledati kako da budu produktivni i profitabilni. Nisu kupovali kvalitetnija grla, nisu vodili kvalitetnu analitiku troskova i profitabilnosti onoga sto rade. Non stop su bili primorani da daju novac za neke neocekivane troskove itd.

Analitika poslovanja je jako bitna kao i mnoge druge stvari. Softver vam pomaze ako ga pravilno koristite da donosite bolje odluke, izbegnete nepotrebne troskove, eleminisete ono sto vam se ne isplati kao i mnoge druge stvari.
 
Bez ljutnje ali morao sam malko da prozovem ovde :osmeh: cekam ga ko ozeblo sunce bez ljutnje :cvetic: javicu se svakako!!
 
Panonstib, da li bi ti platio 50 evra godišnje za program koji će da ti računa troškove i zaradu?
 
Pozdrav za moju prijateljicu Sofiju sa jednim malim objašnjenjem mog posta. U selu imamo jednog koji priča ovako - ti znaš čitati i pisati ja znam a ima trideset i kusur godinai malo neide na prave duži, - nisam postavio pitanje zbog mene već sam uvideo što se i pokazalo istinitim da ljudi nisu svatili šta kupuju , za koji vremenski period, i još što šta nisu svatili a činimi se da nikad i neće pa sam zato i pisao u tom kontekstu. A ako Ganga treba da plati 1000 eura platiće nije da neću samo trenutno para nema budite strpljivi. Svaka čast ko se trudi da pravi u Ekselu tabele ali nisam nikoga još čuo gde su im pomoćna sredstva kao što su mikser, vile, trake gumene ili lančaste itd. da sve to lepo izmiksuje i na jednom ali skoro bukvalno jednom listu papira ima pregled da izvinite na izrazu kad je prdno i koliko ga je to koštalo sve šta vas je zadesilo ili nije u toku jedne godine. Pa vi hoćete u Uniju, e pa malo sutra ili bolje nikadsutra sa znanjem kojeg sada imamo gde ubrajam i SEBE, nosićete ako bog da da se još malo približimo laptopove u ferdžu i beležiti koliko se krugova okrenuo koji točak u toku dolaska do njive i u radu na njivi. Nemojte ovo svatiti da nekog podižem u nebesa a nekog omalovažavam ali ovakav program praviti je nešto što ni u snu nisam mislio da je tako po naški iz kog budžaka se vade stvari nećete nikad u programu pronaći, i igrom slučaja komčija je vrstan programer i njegovo mišljenje imam, a i za one koji neznaju učestvovao sam i u radu na izradi Farm Softa pa znam makar jedan deo "lake zarade". Moje lično mišljenje i to i Sofija zna da sam ja radio sam taj program (da imam takvo znanje) koštao bih sigurno 100 eura, sa obrazloženjem da i kosim i vodu nosim pa nije lako ni jedno ni drugo.
 
@GANGA - Dragi moj prijatelju , brate , oce ili kako god vec mogu da te nazovem ... I sam si svedok nasih muka i neporspavanih noci , da bi dosli do necega sto danas izgleda kako izgleda. Trudili smo se maksimalno i mislim da ne preterujem hvaleci sebe i proizvod koji je ugledao svetlost dana. Problem je kao i uvek da nasi poljoprivrednici jos ne znaju sta i kako program pomaze u radu i pracenju , poboljsanju i olaksanju svojih poslovanja. Program sigurno nece orati ili znjeti njivu umesto njih ali ce im svakako pomoci da uvide sve nedostatke kao i dobro odradjene poslove u svoj domacinstvu , olaksati im cuvanje i upotrebu racuna , otpremnica itd, pomoci u izdavanju racuna , profaktura , faktura... u svakom trenutku im pruziti uvid u radove i troskove , u prinos po parceli ili po kulturi ... samo analizom , i to dobrom se moze videti gde smo i sta dalje ciniti. Mi zelimo evropske cene za proizvode, uporedjujuci sebe sa domacinstvima iz EU a za uzvrat jos uvek se bakcemo starom racunicom , starim nacinom poslovanja .... tako primitivni nikada necemo napredovati. Ja ne govorim da je samo program Moje Gazdinstvo nacin za edukaciju i poboljsanje , ima nekoliko programa u Srbiji koji sluze istoj nameni pa neka se seljaci odluce za jedan , ali neka se odluce da ga koriste. O nesebicnosti svoga rada mogu reci da sam danas sa jednim od clanova foruma imala telefonski razgovor u kome sam takodje pomenula ko jos radi programe pa ako se nekome ne svidi moj softver dala savet gde jos mogu da se obrate, ne bi li pronasli ono sto ce zadovoljiti njihove potrebe za evidentiranje. Sto se naplate GANGI tice po ceni od 1000 eura , samo mogu da se nasmejem , iako on zna sve , poslednje sto bih mogla da uradim je da nekome ko je jako velikim delom zasluzan uzmem jedan jedini dinar , program je autorizovan pod mojim imenom kao idejni tvorac istog ali svakako da na njemu stoji ko je zasluzan posebno za izradu istog , te takodje nosi tituli vlasnika programa!

- - - - - - - - - -

I jos jedna dopuna , to jest informacija ... Prvoshodno je zamisljeno da program bude naplacivan po ceni od 50 eura i da za jednom kupljen program (licencni kljuc) ne treba vrsiti nikakve doplate na mesecnom , godisnjem , stogodisnjem nivou... ali nazalost zbog troskova koje ja snosim to je bilo nemoguce odraditi stoga je odluceno da se program napracuje na godisnjem nivou ali da pruzimo besplatnu tehnicku podrsku.
 
Plaćanje programa na nekom periodu od mesec dana ili godinu je novi sistem koji su razvili veliki sistemi i koriste ga Microsoft i Adobe, jer je u praksi bio bolji. Za prodavca je prethodni bio bolji kada se prodavao jedan program, a sledeće godine se izbaci nova verzija i ko želi mora da plati istu cenu.( primer Photoshop ili Office ).

@ za programere
Lično ne vidim zašto raditi za lokalno tržište koje je malo, bolje je pokriti tržišta koja koriste engleski, ruski, španski ili portugalski jezik. Uzimanjem dela jednog procenta na tim tržištima se više isplati za godinu dana, nego raditi na ovim prostorima 30 godina.
 
Srbija je zemlja u kojoj je poljoprivreda veoma izrazena ako ne i najizrazenija, stoga smatram da potencijala za rad i razvoj u njoj ima. Nije stvar opet samo u procentu kao sto rekoh , treba se neko pozabaviti i edukacijom naroda i podici im svest o eri kompjutera
 
Srbija je zemlja u kojoj je poljoprivreda veoma izrazena ako ne i najizrazenija, stoga smatram da potencijala za rad i razvoj u njoj ima. Nije stvar opet samo u procentu kao sto rekoh , treba se neko pozabaviti i edukacijom naroda i podici im svest o eri kompjutera
Pa vi ste i sentimentalni i patriota svoje zemlje, svaka čast. Ma batali to idemo u neku nepoznatu destinaciju, - šala.
 
Relativno novi program za ratarstvo. www.programzapoljoprivredu.com
Da to je program mog prijatelja Peter Fabrija iz Backog Petrovca . Kao sto sam vec rekla nesebicna sam po pitanju konkurencije . Ako drugar nije podigao cenu ona iznosi 4000.00 RSD po primerku. Nakon nekoliko saveta o plasiranju programa veoma sam se obradovala kada sam nedavno videla njegov novi sajt i promenjeno ime aplikacije posto se kojim slucajem zvala isto kao i moja...Moje Gazdinstvo :)

- - - - - - - - - -

Program sam skinuo,i cuo se sa autorom, i mogu reci da nije los za pocetak, ipak, usavsavace se vremenom, i za pare koje se prodaje nije skup, a ni licenca se ne placa svake godine,sto je velika olaksica!
@bane_123
Razlika izmedju programa moje gazdinstvo i ratar aplikacije i u ceni po kojoj se nude mozes otkriti samo na jedan nacin ... kupi od Fabrija aplikaciju a ja ti POKLANJAM DOZIVOTNU licencu za program moje gazdinstvo :) Javi se u pp kada instaliras i kada si slobodan da unesemo seriski broj :)
 
Nazad
Vrh