Prikolice

Koliko je meni poznato ovde na forumu ima oglas za Kikindu od 4 tone, kiperku, za manje novce.

Mada, moram priznati da nisam baš previše kompetentan za ovu tematiku.
 
batoni, neznam da li si me razumeo pobeda je pravila svoje prikolice, a uporedo sa njima je pravila u svojim pogonima i " zmajevke " kasnije su prodali licencu zmaju. kasnije je zmaj izbacio odlivene delove i to je ta zmajevka poznata u narodu pa svaka serija ima nesto drugacije. i mozda ako nekog zanima zmaj je ponovo poceo izradu prikolica u svom pogonu samo sto je to sad jednoosovinka od 2,5 t i dvoosovinka od 5t
 
Jadna li jada i naseg Zmaja sa 190etke na prikolice od 2,5t
ako ovako nastave mozda ce nekad napraviti novi zmaj 780
 
Srdjane pa stavi se prikolica na kamion i doveze kuci. Ja sam tako moju doneo. A mislim da su Utve kiperke, ima ih par komada u mom selu, čini mi se da je lim malko slabiji jer sam video da su se stranice krivile. Moje mišljenje da je 1700 mnogo za ovu prikolicu, bez obzira što je u dobrom stanju. Trebalobi da je prodajna cena plafon 1300.
 
Ima jedan moj komsija trazi kiper prikolicu za imt565 i vise mu odgovara jednosovinka ali ako ne nadje kupio bi i dvoosovinku.Koja bi isla na njegovu donju poteznicu a da ga ne uzdize? Koji maksimalan tovar moze taj traktor da podnese?
 
Ja sam sa IMT 542 vukao tehnostroj jednoosovinku ,puna žita negde oko 3.3 tone i nije imao poteškoća samo ako su zadnje gume dobre tako da kontam da taj njegov nema da se boji 5 tona.Poteznica je bila automatska znači kačenje je bliže traktoru.
 
Da li je neko pravio, ili ima ideju za pravljenje prikolicu za seno? imam ideju uzeti celu sasiju sa zadnjom osovinom od manjeg tamica, i odozgo samo zavariti gvozden patos, bila bi niska i duga... :D Sta mislite o ovom?
 
Nazad
Vrh