Prikolice

Kao prvo koja je prikolica .Ostalo moraš sam,odvrni maticu koja steže ležaje,poskidaj ostatke ležaja,verovatno su različiti ležejevi(izmeri šublerom dimenzije ležaja)......... ili nađi nekoga iz sela ko se razume u bravariju.
Crvena zastava 5 tona. Jeste jedan je manji jedan veci. Taj spoljasnji se raspao skroz....
Mislim da se nije osovina pojela...
 
Koliko si ti tu prikolicu koristio a da nisi primetio da tocak ima lufta,tj ne stoji pravo ...Nemoj se ljutiti ali ne znati ovako nesto osnovno kao 2 konusna lezaja i matica na tocku,meni nekako tesko da poverujem.
Ostale su ti kosuljice lezaja na osovini i glavcini,poskidaj njih i ako nema bas nikakve oznake,nosi ih sa sobom i spram njih uzmi lezaj nov.A i taj drugi lezaj je sigurno za zamenu jer je sigurno ostecen,istrosen.
Bilo je sve ok, dok nisam dosao sa njive jedan dan sa punim prikolicama. U dvoristu sam video da ne valja.
Jesam menjao gume, farbao, skidao felne ali nisam nikad cackao oko glavcina. Verovatno cu srediti sam, ok hvala.
 
Razradi bolcne na koje se nosi klip.Izgleda šašavo ali znam nekoliko prikolica kod kojih je to bio problem prilikom spuštanja.Jednu smo nas troje par sati "njakali " ,nikako da proradi.
 
Da nije crevo unutra negde zguzvano pa nemoze da vrati ulje iz klipa, probaj da odvijes crevo sa klipa
 
Odvrni crevo na cilindru, mora da krene tada.
Eventualno kada skineš crevo sa cilindra, gurni neku žicu kroz priključak, da nije nešto začepilo u cilindru..
 
Испустио уље из цилиндра ни да мрдне закачим сајлу и трактором полако кренула сад ради нормално не смем скроз дизати јбг
 
@grunt Jel si gledao kako stoji klipnjaca u odnosu na telo klipa kad je bila skroz podignuta ?.Jel su bile u istoj ravni da kazem,ili je klipnjaca bila malo u krivo spram tela klipa ?.
Ovo je ono sto je Kiraj spomenuo,ima itekako logike da se to desi ako su te bolcne klipa dole na sasiji zapekle ili jako tesko se telo klipa pomera pri kipovanju.
 
Ма стоји ко пушка кратак је то клип два сегмента све је у топ стању нема шта једноставно је заглавио и то је то ево сад функционише леподиже спушта
 
Истерао си клип до краја и заглавио, зато се не пушта никада до краја да изађе клип. Зато неке приколице имају сајле које ограничавају да не истера клип до краја.
 
Jedno pitanje za poznavaoce jednoosovinki,kakva je tehnostroj sa gibnjevima kod nas je teren ravan i ona mi treba samo za stajnjak jel istina da hoće da se prevrnu?
 
Imam ja, odlicna prikolica, imam dve Fak Loznice, Tehnostroj je daleko bolja.
Veliki plus za gibnjeve, jos ja zivim u brdu, vodi se racuna i nema problema.
Na neravnom asfaltu pod teretom Fak zna muski da zaljulja traktor pa se mora smanjiti brzina, dok ovu ne osecas iza sebe.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Полако Декс, није свако исти па да помисли да су лагане и ок,ти имаш искуства са њом,онај ко нема претури је као добар дан. Те приколице се преврћу само тако,мала непажња или брже преко вагаша на боку је.Треба да се зна ко је купује.
 
Nisam primetio da se tako lako prevrce kao sto pricate...
Poceo sam da razmisljam da li pricamo o istoj prikolici.
Kod mene je ona veca, 4100kg mislim da je nosivost.
Stajnjak sam vozio sa njom preko, malo se nagne normalno na tu stranu ali nema pojma da se prevrce.
Cak je i klizala na donju stranu koliki je nagib tako puna...
Moja je mozda stabilnija zbog duplih tockova, tako je fabricki dosla.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ja sam komšijsku tehnostroj sa gibnjevima godinama koristio upravo da izvlačim stajnjak na gomilu,i prilikom silaže zbog lakšeg manevra u silo jamu...stotinak prikolica godišnje,i nije nikad davala naznake da će da se prevrne...u tim situacijama nikad nije bilo velikih bregova i strana,ravno je sve...
 
Čuo sam sa drvima visoko spakovanim da hoce da se prevrne a ne vidim razlog zasto bi i kako bi sa psenicom il djubretom po ravnom terenu pa i ako zezne na rupu prevrnula se...
Meni su pricali kad sam kupuo tehnostroj dvoosovinku 7t da se prevrce ko luda i pri okretanju...zasad nije ni jednom
 
Ja sam je jednom prevrnuo ali moja greska, nije do gibnjeva.
Ja kazem opet zivim u brdu i ne bih je menjao za 2 Loznice ili Imt.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh