Prikolice

Gledao sam te na KP sa 6 rupa.
Nema prepravljanja kod mene, nemam "para" da gubim vreme sa tim jer je meni traktor, prikolica i bager ustvari hobi sa kojima odmaram mozak.
Zbog toga samo sraf na sraf, ima ili nema.
Moji na selu su stavljali te 17.5 na prikolice ali ovi koji su imali 16-ce na prikolicama, jer balonka ima širi gazni trag od te 17.5.
A sad je novi trend 22.5, mislim da je profil 60.
Vec sam pisao o tome, jedina stavka je da cesto moras dotezati šrafove na prikolici (kojekakve) jer na makadamskom putu pootpadaše svi.
Ali mala je to zrtva za ljubav koja se desi izmedju vlasnika i "nove gume" 22.5.

Znaci opet ako neko zna oznake za felnu 15,3 sa 5 rupa, bio bih zahvalan.
 
Gledao sam te na KP sa 6 rupa.
Nema prepravljanja kod mene, nemam "para" da gubim vreme sa tim jer je meni traktor, prikolica i bager ustvari hobi sa kojima odmaram mozak.
Zbog toga samo sraf na sraf, ima ili nema.
Moji na selu su stavljali te 17.5 na prikolice ali ovi koji su imali 16-ce na prikolicama, jer balonka ima širi gazni trag od te 17.5.
A sad je novi trend 22.5, mislim da je profil 60.
Vec sam pisao o tome, jedina stavka je da cesto moras dotezati šrafove na prikolici (kojekakve) jer na makadamskom putu pootpadaše svi.
Ali mala je to zrtva za ljubav koja se desi izmedju vlasnika i "nove gume" 22.5.

Znaci opet ako neko zna oznake za felnu 15,3 sa 5 rupa, bio bih zahvalan.
Mogu da ti napisem mere za rupe tj. rastojanja ako ti nesto znaci u potrazi...

Da ti kazem svidjaju se i meni balonke, cak se nesto mislio da prodam komplet prepravljene tockove 17.5, taman bi zaleglo za felne 15.3 , prepravio bih srca, ali mi skupe gume ~30.000 za dva komada ::sramota:: ..
 
Poslednja izmena:
@Kremator
Upravu si, skupe su gume, ali opet sa druge strane i gume traju dugo.
Tako da stisneš zube malo kad gurneš ruku u džep sa parama i bol će brzo proći :osmeh:
Na prikolici mog starog prethodne su trajale oko 15 godina.
Prosle godine je kupio nove i kaze mi ove neću dočekati da potrošim.
A to je jedina prikolica u domaćinstvu.

p.s.
Našao sam neke mere, uz pomoć moje ekipe na selu pa da imate.

Oznake na felni 15,3 sa 5 rupa su:

900x15
722 Zmaj

Centralna rupa je 140mm
Raspon između rupa, od centra do centra je 110 mm

p.s.s.
Ako neko hoce da se reši ovakvih balonki i da stavi 17.5 ili 22.5, od srca bih ga zamolio da se javi da se dogovorimo oko cene.
 
@Kremator
Upravu si, skupe su gume, ali opet sa druge strane i gume traju dugo.
Tako da stisneš zube malo kad gurneš ruku u džep sa parama i bol će brzo proći :osmeh:
Na prikolici mog starog prethodne su trajale oko 15 godina.
Prosle godine je kupio nove i kaze mi ove neću dočekati da potrošim.
A to je jedina prikolica u domaćinstvu.

p.s.
Našao sam neke mere, uz pomoć moje ekipe na selu pa da imate.

Oznake na felni 15,3 sa 5 rupa su:

900x15
722 Zmaj

Centralna rupa je 140mm
Raspon između rupa, od centra do centra je 110 mm

p.s.s.
Ako neko hoce da se reši ovakvih balonki i da stavi 17.5 ili 22.5, od srca bih ga zamolio da se javi da se dogovorimo oko cene.
Sad ne kapiram sto ti ne mozes da izmeris na tim felnama sto imas mere koje ti trebaju

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
@Kremator
Upravu si, skupe su gume, ali opet sa druge strane i gume traju dugo.
Tako da stisneš zube malo kad gurneš ruku u džep sa parama i bol će brzo proći :osmeh:
Na prikolici mog starog prethodne su trajale oko 15 godina.
Prosle godine je kupio nove i kaze mi ove neću dočekati da potrošim.
A to je jedina prikolica u domaćinstvu.

p.s.
Našao sam neke mere, uz pomoć moje ekipe na selu pa da imate.

Oznake na felni 15,3 sa 5 rupa su:

900x15
722 Zmaj

Centralna rupa je 140mm
Raspon između rupa, od centra do centra je 110 mm

p.s.s.
Ako neko hoce da se reši ovakvih balonki i da stavi 17.5 ili 22.5, od srca bih ga zamolio da se javi da se dogovorimo oko cene.

Proveri mozda jos da li je dobos isti za kocenje, da ne bude da ne moze 15.3 da naidje, u martu treba covek da dotera da mu nesto ostruzem i bas ima prikolicu sa 15.3 balonkama pa cu videti...
 
Sad ne kapiram sto ti ne mozes da izmeris na tim felnama sto imas mere koje ti trebaju

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
Dobio sam u medjuvremenu mere i oznake sa tih felni. pa sam ih objavio ako nekom budu trebale.
Na ovaj forum vecina dolazi zbog informacija i resavanja zavrzlama pa tako i druzenja uzročno posledično :ppozdrav:
 
Imao sam ja felne 9.00x15.3 i gume 11.5/80-15.3 14 platna, bas dobre gume za prikolice i lose terene.
Da li neko mozda ima felne 18 cola za zmajevku? Mozda bih kupio dva komada.
 
5 rupa 15.3 felne nosi Zmaj 143. Postoji felna 18 coli za isti raspored 5 rupa, ka na velikim Zmajevima. Ako je oznaka 9.00x15.3 znači da je felna 9 coli širine i 15.3 coli prečnika dosed za gumu.
I moj 141 nosi 15,3 a sad ce dobiti i zadnju gredu od 161 da se prate tockovi
fdef069245462ffe119eeea35898d7f2.jpg


Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Ooo,još kako znači kada točkovi idu u isti trag. Kada objašiš nešto prednjim točkovima tu prodju i zadnji a u ovoj original varijanti zadnji kraj stalno skače kao jarac.
 
Nazad
Vrh