Prikolice

Da li neko zna koji su ležajevi na osovinama na prikolici Kikinda (3 i 4 t, mislim da isti ležajevi idu)? Ne mogu sad da ih skidam da vidim oznake (veliki ležaj je problem) jer mi prikolica treba stalno a i nema gde da se kupi takav ležaj u Srbobranu.
 
tole zr je napisao(la):
Attila M. je napisao(la):
Ima li neko iskustva sa ovim čudom? Nije taknut od 1974. godine i interesuje me koliko bi otprilike mogao da me izađe kompletan servis? Šta sve u njemu ima da se menja?

Unapred se zahvaljujem na pomoći pošto do sutra neću moći pisati više postova.

518uqc.jpg




Ja sam sam takav regulator sredio i koci ko nov!treba samo da ga rastavis izduvas imas tamo gumice ako nisu u redu promenis i sve dobro podmazati sa uljem ili tovatnu mast stavis i mora da radi
Raspitaj se i kolko kosta nov da te nebi skuplje izaso servis nego nov
A i sad sam kupio sasije a bog zna kad je to radilo ali na jednoj je vec proradilo a na druge dve ce takode :ppozdrav:
 
koliko vredi tehnostroj prikolica dvoosovinka, ima drvene stranice sa okovanim ivicama, ali vec propale, otkinuto crevo za vazduh nema signalizaciju, registrovana, gume tu i tamo :sta:
 
cika_jova je napisao(la):
koliko vredi tehnostroj prikolica dvoosovinka, ima drvene stranice sa okovanim ivicama, ali vec propale, otkinuto crevo za vazduh nema signalizaciju, registrovana, gume tu i tamo :sta:
jel kiperica, ?
 
Jel možda neko zna gde ima da se kupi zasebno postolje za hidraulični cilindar pošto pravim prikolicu i imam cilindar a nemam postolje ,ako neko zna firmu koja to radi nek napiše.Postolje izgleda ovako.

jsjer6.jpg
 
da li neko ima kemper prikolicu koja je solingen proizvodnje i da li zna gde se mogu naci delovi za istu ?
 
bokib je napisao(la):
da li neko ima kemper prikolicu koja je solingen proizvodnje i da li zna gde se mogu naci delovi za istu ?

Misliš Kemper marka prikolice (proizvođač, jel), a proizvedena u gradu Solingenu u Njemačkoj?
 
Koliko je meni poznato Kepmer se ne proizvodi u Solingenu nego u Stadtlohn
Maschinenfabrik KEMPER GmbH & Co. KG
P.O. Box 1352
D-48694 Stadtlohn, Germany
 
da bas tako, kod nas rasturivace stajskog djubriva 90% ljudi zove " kemper " - ja posedujem jedan rasturivac, podatci sa njegove plocice: solingen, godiste 1982, nosivost 4,5 t. plocicu sa podatcima sam slucajno otkrio kad sam podmazivao " peti tocak " do tada nisam imao pojma da postoji prikolica pod tom markom
 
11uxh54.jpg


Evo jedne prikolice koja je napravljena od starog kamiona. Ovakvih prikolica ima dosta ovde u CH. Sve su uradjene na isti princip kao da ih je radila neka mala firma :sta: . Ne bih reko da je svaki seljak mogao skoro do detalja da kopira predhodnog kolegu. Ako neko kod nas zeli da uzme ovaj primer kao mustru neka mi javi da mu potrazim jos fotografija. :cao:
 
Znam da oni to kod nas rade , i ja sam napravio prikolicu za seno 5m dugacku samo za bale. Ali ovi su zadrzali sve sa kamiona cak i sistem za kipovanje. :ppozdrav:
 
markokurjega je napisao(la):
Gde se može kupiti jeftino,hidraulično crevo za prikolicu kiperku?
Ima ovde , al ne verujem da je jeftino http://www.hidraulicnacreva.com/

Inače takođe mogu da se nađu creva kod ljudi koji se time bave kod kuće, ja moram uskoro da nosim kod tog lika koji radi sa tim stvarima jedno crevo da se nastavi jer je puklo, pa mogu da ga pitam pošto je metar, ako te zanima :sta:
 
Nazad
Vrh