Prikolice

koje crjevo moram zakopcat na traktor ako na traktoru ima izvod za jednokruzne zracne kocnice a na prikolici dvokruzne??
 
i kod mene moglo kao i kod montoje jedino onda uvek koci maksimalno jer prikola ,,misli ,,da se otkacilo crevo
 
Jedna se prikopča a druga se blindira, i onda radi! E sad zavisi kakav ti je onaj prvi ventil u koji ide vazduh od traltora, uglavnom ako uradiš kontra neće raditi kako treba... Ili će stalno hteti da koči ili neće kočiti uopšte!
 
Da li problem ne vracanja cilindara na vazdusnim kocnicama moze da se resi oprugama?Cini mi se da poluge koje sire pakne i ako razradjene cilindar nema snage da vrati nazad...Ili je to mozda problem na vetilu?
 
Pa treba da imaš opruge koje vraćaju cilindar! U svakom slučaju ako ventil ne ispusti vazduh iz voda onda nema šanse da se vrati cilindar......
 
Ventil ispusti,cilindar krene nazad pa stane...Rucica ventila polozaj na gore...sta su mu ostala dva polozaja?Cini mi se da je polozaj na dole u slucaju kidanja creva da zablokira tockove...jeli tako ili gresim?
 
A jel možeš onda rukom da gurneš cilindar da se vrati? Koji tip ventila imaš?
 
Pa onda ti fale opruge tamo kod cilindra... Na zmajevki ima dve opruge koje vraćaju cilindar nazad!
 
Danas sam rastavljao ventil ili kako se već zove od tehnostrojke i izgleda sve dobro.Sutra bi da rastavim na zmajevki pošto sam primetio da slabije koči.Na šta treba da se obrati pažnja ?


Uploaded with ImageShack.us
 
na tu osovinicu sa tri gumice na sebi i na to kuciste u kome sve to stoji, razraditi da se pomera ta pregrada sa srednjom gumicom, i ona caura gumirana da se pomera u odnosu na osovinu, namazati, i to je to...
 
I ja sam skinuo,rastavio,ocistio,produvao kanale,sastavio,ali nisam zadovoljan sa funkcijom.Nisam uspeo nabaviti nove gumice i ulazni filtercic u Subotici.
2jdhz5c.jpg

oq9duu.jpg
 
mi smo proslo leto pronasli sve na najlonu, cena je oko 1500 din bila, bez osovinice, a osovinica je oko 300 din. sve je PPT.
 
Ponovo sam rastavio,ocistio,podmazao sa tov.masti,ali ne radi kao treba i dalje-ne ispusta vazduh nakon kocenja.Kad sastavljam pomeram delove sve krecu lagano. :sta:
23rq1at.jpg

qq3687.jpg
 
Da li si rastavljao onaj drugi deo gde regulišeš režim koćenja?
 
Nazad
Vrh