Prikolice

prikolica zmajevka dugacka kao ponedeljak, prepravljena verovatno za prevoz slame.
u nedelju slikano u Sirigu kad sam se vracao sa Temerinskog vasara
2i700mg.jpg
 
Danas sinovi rasturili tehnostrojku 5 t , da je pripreme za kompletno farbanje
9v9h4y.jpg
zsu6ah.jpg
 
poljoprivrednik u pokusaj je napisao(la):
bas ti hvala na informacijama. ovo sto ja pravim je za 539 i nosivost do maksimalno 3 tone ali rjetko ce ici do te tezine jer je zemlja vecinski brdovita. Odlucio sam se za dvije osovine zbog duzine karaserije prilikom tovarnja bala sjena a i naravno jeftiniji djelova nego za jednoosovinku. Trenutno sam u fazi mirovanja gradnje ali cim krenem ponovo kacim slike pa da cujem ocjene
Ako ti je teren brdovit pravi jednoosovinku, sa dve osovine nećeš moći ni uzbrdo ni nizbrdo. To ti govorim iz iskustva.
 
mirko_markovic67 je napisao(la):
poljoprivrednik u pokusaj je napisao(la):
bas ti hvala na informacijama. ovo sto ja pravim je za 539 i nosivost do maksimalno 3 tone ali rjetko ce ici do te tezine jer je zemlja vecinski brdovita. Odlucio sam se za dvije osovine zbog duzine karaserije prilikom tovarnja bala sjena a i naravno jeftiniji djelova nego za jednoosovinku. Trenutno sam u fazi mirovanja gradnje ali cim krenem ponovo kacim slike pa da cujem ocjene
Ako ti je teren brdovit pravi jednoosovinku, sa dve osovine nećeš moći ni uzbrdo ni nizbrdo. To ti govorim iz iskustva.
da ti kazem imam jednoosovinku isto rucni rad ali mi je kratka za prevoz bala posto je 3 metra karaserija sa ovom sto sad pravim necu morati ici previse u visinu na 1,2 sto je duza slazem 4 reda i imam rucni na zadnjoj osovini stim da bih trebao rjesiti i na prednjoj.
 
Danas sam menjao gumice na klipovima za kipovanje od zmajevke.Jedan klip ima šaru i nevrede nove gumice.Da li postoji mogućnost da se ovakav klip reparira ili mora drugi.Pošto su polovni klipovi za zmajevku i gde se mogu kupiti?
 
Ima jedan servis u ZR-u koji radi te stvari, meni su radili od varijatora vožnje i na jednoj prikolici, nisu baš jeftini ali dobiješ garanciju i urade OK. Ako ti treba telefon dobiješ negde večeras.
 
Znam za njih,ako su to oni što im je radionica u nekadašnjem SIT-u.Jesenas su komšiji prepravljali klip od pluga i dobro su uradili.
 
@ Kiraj imas i u Temerinu servis za remont klipova za kipovanje.Ako nadjem telefon saljem ti na pp.
 
Ljudi jel ima neko broj fabrike sto pravi stranice u Gornjem Milanovcu:haha:
Post je spojen: [time]1273266117[/time]
_________________________________________________
Kiraj remont radi i petoletka samo kolko bi to ::novac::
 
Imam par pitanja u vezi farbanja prikolice.

Interesuje me kakvu farbu treba da kupim i na koji način da pristupim celokupnom procesu. Da li površina stranica mora skroz da se cakli ili može da ostane maaaaaalčice rđe (mislim na izuzetno tanak sloj pošto ne verujem da lim može da se dovede u stanje kao što je bio pri izlasku iz fabrike).
Takođe me interesuje kako da ofarbam unutrašnje strane stranica pošto kontam da ne vredi da bude tako višeslojno kao spoljni deo s obzirom na to da će biti više habanja koje prouzrokuje teret. Da li vredi, i koliko, picaniti unutrašnju stranu?

Šta mi Vi predlažete?
 
Attila ako ti ostane kako ti kažeš maaaaaalčice rđe na stranicama onda će da ti rđa probije farbu i ništa nisi radio najbolje rešenje je da lepo ispeskariš prikolicu nabaciš prajmer i onda ofarbaš u željenu boju malo će skuplje da košta ali onda si uradio pravu stvar, prikolica ima da bude kao nova. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh