Prikolice

Prikolica nije bila na mom imenu,ali je ranije odjavljena u sup Novi Sad i napravljen kupoprodajni ugovor sa predhodnim vlasnikom.Otisao sam na tehnicki,kad oni tamo naracunali sve i svasta...nove tablica,nova saobracajna.Treba samo da odem po tablicu i saobracajnu kada mi budu javili.Napravi sa naslednicima ugovor,odjavi tablice i prijavi na tvoje ime...100 eurica :udri: :udri:
 
aca74 je napisao(la):
Mirmag dal je loznica bila na tvoje ime, na tudje ime, ili si je registrovao bez ikakvih ranijih papira.
Šta je razlog ovoga. Možda neka veza. Objasni ja imam neku loznicu, sa urednim papirima i umrlim gazdom.
Jel ima naslednika ili ta prikolica nije bila upisana u spisak zaostavštine? Jer ako nije onda sad treba prijaviti kao naknadno pronađenu imovinu, pa pokrenuti ponovo zaostavštinsku raspravu, pa onda praviš ugovor sa onim ko je prikolicu nasledio....
 
Jao koja sam ja budala bio kad se prevodilo na izjavi, al mesto u agenciju otišao u SUP i oni me z..... Kaže šalteruša mi o tom nemamo pojma.
Ma to ti je zbrka ja kupio od drugog prikolicu, ne uradim prevod, deda umre, posle i prodavac umre, a sin vlasnika ludak kojem nisam siguran da se pojavim šta bi bilo. Prikolica legalna, svo vreme u mom selu.
Oću da se pojedem šta sam propustio. Neko reče na forumu od 1. maja možda puste, pa i ovo čekam da vidim, možda završim posao.
 
Idi u agenciju i oni ce sa tim problematicnim naslednikom odraditi papirologiju.Ja sam platio i agencija je odradila sve.Jedino sam morao otici na tehnicki.
 
mirmag je napisao(la):
Idi u agenciju i oni ce sa tim problematicnim naslednikom odraditi papirologiju.Ja sam platio i agencija je odradila sve.Jedino sam morao otici na tehnicki.
pa ako covek nema nikakav dokaz da je kupljena prikolica, kako ce onda agencija to da nabavi? Znam za par takvih situacija oko kupovine masina koje nisu odradjene na papiru, a kad su hteli kasnije da to urade stari vlasnici(koji su prodali npr prikolicu ) ili njihovi potomci, su se pravili ludi i trazili jos para da bi potpisali papir. :zli:
 
@ saleso

Sve tipove stranica za prikolice po narudžbini praveu "Metalopromet"-u iz Kule, a imaju i u Somboru predstavništvo, kad ideš prema Kljajićevu, sa desne strane iza "Trepče". Imaju i svoj sajt http://metalopromet.biz i tu su ti sve informacije.

Pozdrav iz Kule! :cao:
 
Imam priliku da dosta povoljno dodjem do kamionke 16t.Znam da je ovde bilo reci nesto kao "od 01.01...10 nece moci da se prevodi na zelene table" jel to zazivelo?Greota bi bilo ovo propustiti al dzabe mi ako nemoz preregistrovati.
Post je spojen: [time]1271180942[/time]
_________________________________________________
mityoo je napisao(la):
Da i ja sam cuo da ce prevod kamionki na zelene tablice moci samo do nove godine...
 
evo kako napreduju kadovi na sad vec mojoj prikolici
peti pocak i prednja osovina
5v12sx.jpg

dfc8hu.jpg

sasija
16202tj.jpg

28lrx34.jpg

2znyeiu.jpg

zadnja osovina
23tpa4h.jpg

i evo ga
23u5rhf.jpg

i jos samo sanduk (patos i stranice) instalacija i gotovo bice ko nova
 
Zima, zasto nisi ubacio obrtanj sa kuglicama kada si vec rasklapao? Ja imam 4 prikolice koje treba tako da remontujem i cini mi se da cu izbaciti tak sistem sa valjcima jer se valjci obicno utisnu u disk dugogodisnjom eksploatacijom pa se onda teze skrece sa prikolicom..
 
pa nemam pojma mogo sam da uzmem sa otpada peti tocak sa kuglicama i da ga zamenim ali nisam nesto razmisljao u tom pravcu ali valjci su novi a i disk je popravljen i okrenut na opacke sad je ravan takoda bice dobro nekoliko godina
 
Ma kakav problem samo reci bice mi drago da pomognem :cao: pa ovako valcici su precnika 35mm bili su 30mm ali ja sam malo pojacao ba ima vise mesta habanju a duzine 40mm i vozaju se na osovinama od 18mm bez lezaja i osovina je dugacka 50mm i probusena je i zavrnuta mazalica od napred zbog podmazivanja valcica, osovina od napred je precnoka 25mm i zavarena je za nosace da se nebi okretala osovina nego valjak i na kraju pre ugradnje sve osovine i valjci su zakaljeni da budu tvrdji i sa se manje habaju! ::svaka cast:: :D
 
bas ti hvala na informacijama. ovo sto ja pravim je za 539 i nosivost do maksimalno 3 tone ali rjetko ce ici do te tezine jer je zemlja vecinski brdovita. Odlucio sam se za dvije osovine zbog duzine karaserije prilikom tovarnja bala sjena a i naravno jeftiniji djelova nego za jednoosovinku. Trenutno sam u fazi mirovanja gradnje ali cim krenem ponovo kacim slike pa da cujem ocjene
 
zima ja sam remontovao prikolicu pobeda ali valjke sam pravio od bolcni klipova (ili klipnjače kako hočeš) od 577 i sada možeš da okrečeš rudu i kada je puna prikolica :D
 
pidikanac je napisao(la):
zima ja sam remontovao prikolicu pobeda ali valjke sam pravio od bolcni klipova (ili klipnjače kako hočeš) od 577 i sada možeš da okrečeš rudu i kada je puna prikolica :D
:D pa i ovako bi trebalo da ide lako da nejde tesko pa videcemo kako se ici kad zavrsim sad ovako naprazno i bez sanduka vrtim bez problema i bez rude
 
Nazad
Vrh