Prihranjivanje pšenice

Ja sam juče uspeo da uradim prvu prihranu pšenice. Razbacano je 550kg UREA na 2,5 ha. Videću kakvo će stanje biti krajem marta, pa ako bude trebalo dodaćemo malo KAN-a. Obzirom da nije bilo neke kiše i snega mislim da je iza kukuruza ostalo dosta djubriva u zemlji. Pšenica sva izgleda dobro i dobrog je porasta. Za par dana neće se poznati kuda sam juče prošao. Pošto je to još uvek trava ništa se ne prognozira unapred. Idemo dalje operaciju po operaciju. Pa kako gluvi kaže u julu.
 
Juce i danas zavrsena prihrana psenice odradjena prva,druga i treca ruka od jedared baceno 150kg/kj an na pola,a na drugu polovinu 150kg/kj san i od mene dosta psenice izgledaju extra nema vise crvenila,a boja zeleno modra znaci da nije gladna.
 
Au Dane brate mili pretera ga ti :osmeh:

Sto rokas toliko djubra. Ja svake godine pa i ove bacim po jutru u jesen oko 100kg 20:20:0 ili 16:16:16 pocetkom februara 70-80 kg urea i u martu 80-100kg AN ili SAN i hvala bogu rod je uvek vise nego zadovoljavajuc :ppozdrav:
Neka ga, sad cim krene prskanje herbicidom odmah i regulator rasta pa videcemo sta ce reci , da znam za ubuduce ima li smisla bacati toliko. :)


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Danas prosao pored jedne parcele ,tj ogleda deltinih sorti,i mogu reci da je od prihrane do danas jedno 150% u boljem stanju nego sto je bila prilikom prihrane, dakle i bujnost i boja i stanje listova,sve.. cekam uslove pa ulazim prvo sa regulatorom,a onda idu korovi i prvi tretman fungicidom:ppozdrav:
 
Planiram sutra pa nadalje prihranjivati. Bacicu 450-500kg KAN-a iz dva puta.
Samo mi recite da li da bacam 300 pa 200kg ili 250 pa 250kg? I posle koliko da bacim drugu turu djubriva?
 
Dobice prve setve i uljana repica,a u aprilu ne mogu glavu da dignem,samo mi jos prihrana fali.:osmeh:
Drugu prihranu An-om,sam uglavnom sam radio od 15.3 do 1.4.i do sad je bilo ok.
 
Prva prihrana (KAN) je bila prekjučer. S obzirom na očekivano zahlađenje i najavljen snijeg za idući vikend išao sam smanjenom dozom (100 kg/ha). Imam malu površinu pa sam riskirao eventualno ispiranje dijela gnojiva. Drugu prihranu (malo obilniju od ove) planiram početkom slijedećeg mjeseca, a možda i prije (ovisno o stanju pšenice).
Hoće li biti kakvog usvajanja dušika ovaj tjedan dok traju ove povoljne temperature ili neće?
 
Nazad
Vrh