Prihranjivanje pšenice

Svaka cast ko moze u nedelju u njive....kod nas nece moci jos celu nedelju verovatno, a plus sto najavljuju kise....
 
Cim je bolje sad(cim se mogne u njivu) odraditi prihranu, da li sa KAN-om ili AN-om?
Koja je razlika izmedju AN i UREE jer za ureu je sad kasno zato i pitam
 
Mi se spremamo za nedelju druga prihrana psenice. Uree opet jos 60kg po kj dodajemo.

Nada poslednja umire.
 
Obicno smo isli jedno 7dana kasnije drugu prihranu. Ali posto najvljuju kisu onda idemo sada. A prvi put radimo 2x ureu.

Nada poslednja umire.
 
Ми сутра идемо у другу прихрану пшенице, прва одрађена крајем јануара...САН и овога пута 100кг/кј...трећа прихрана иће преко листа, кад за то дође време....
 
Ma meni stoji od pocetka februara u supi ali nisam uspeo da je razbacam zbog loseg vremena.E sad kako vidim mnogi kazu da je kasno za ureju pa ajde da vidim sta kazu iskusniji.
 
Ja sam se definitivno odlucio za KAN umesto Ureje. I ako bude uslova za bacanje ove nedelje, ja ne mogu zbog zdravstvenih problema. A vec sledeće nedelje smatram da je kasno za Ureu. Tako da, KAN i u prvoj i u drugoj prihrani.
 
A ko je prvu prihranu uradio urejom da li je sad bolje ici sa sanom ili mozda sto pre opet urejom?
 
Skoro sam cuo da je djubrenje( mineralno i stajsko) u toku zimskog perioda ( mislim da je u pitanju period od 1. novembra- 1.marta) zabranjeno u Austriji. Kazna je oko 2000 evra.
 
Ja sam kontao sutra ici bacati ali bio danas do njiva , ne vredi blato i dalje, lepi za patike po njivi.
Sreca pa bacih ureje pod tanjiracu pa se zito bas dobro drzi

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh