Prihranjivanje pšenice

Ako mogu sledece nedelje bacam 300 kg madjarskog ana,e sad dal da ga bacim na jednom ili na dva puta. Ja ga kontam posto je vec kasno da ga sibnem sve.ebemliga :)
 
Kod nas samo su nekolicina radili sa urejom u Februaru a ostali jos uvek nisu prihranili psenicu. Medju ovima sam i ja.
Kako stoje stvari tesko da cemo uci u njive do kraja meseca.
Bar tako najavljuju non stop neke kise.
Pocetkom Aprila uvek sam radio drugu prihranu, sad ce malo naopako ispasti sve.
Videcu da li cu raditi iz dva put AN ili SAN 150 + 100 kg/kj ili jednom samo 200 kg/kj.
 
Ja danas zavrsio sa drugom prihranom sve ukupno 200 kg ureje po lancu. Inace psenice izgledaju extra u celom polju.
 
Danas uradio prvu prihranu sa 160 kg/kj. SAN-a,dobro se radilo.
29nhxs0.jpg

2my2mqf.jpg

145nvn.jpg
 
Ja danas gde sam mogao uci , iskrenuo 250kg an/kj , dobilo jesenas 110kg 12:52 i 70 ureje. Dobice prihranu preko lista urejom kad budem tretirao herbicidom i to je to od mene.
Poljoprivredni tiket sam popunio i uplatio ,cekam jun za rezultat :)


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Odradio danas prvu prihranu sa 150 kg sana po kj. Kao sto kažu i drugi putevi loši a u njivama ide odlično. Samo od mnogo šlajfovanja otkinuo ventil na zadnjoj gumi pa bilo jurnjave vulkanizera. Al nek pada kiša pa makar i istopila svo djubre. Ne znam jel kiša s...bala puteve ili naftaši ali ovo je bilo zlo. Pokajah se što rusa nisam upregao da vuče prikolicu.
 
Danas urađena prihrana 200 kg/ha AN.Jedva urađeno.Na sred njive dolja i u njoj voda,u zadnji momenat zaobišao,za malo da se zaglibim sa mojim fergusonom na sred njive.Za mesec dana ide druga prihrana 200 kg/ha AN madžarski.
 
Mi smo danas dodali jos 60kg po kj uree sto mu ukupno dodje 145kg/kj uree. Analiza je rekla da je to dosta ove godine. Prosle godine susa je ucinila svoje pa je azota dosta ostalo ne iskoriscenog nakon suncokreta i kukuruza. E sada lepo od januara do sada je palo 160l kise po m2 i hranjiva ce biti fino rasporedjena po celom profilu zemljista.

Nada poslednja umire.
 
I ja sam danas obavio prvu prihranu psenice i jecma sa 160 kg/kj. Inace koristuo AN Kutina nema prasine rasturivac cist sve pohvale... Stanje useva je odlicno... Druga prihrana ce zavisiti od padavina i od samog stanja useva....:ppozdrav: Lepo se uradilo samo na jednoj parceli se malo lepilo na tockove...
 
Poslednja izmena:
Ja danas gde sam mogao uci , iskrenuo 250kg an/kj , dobilo jesenas 110kg 12:52 i 70 ureje. Dobice prihranu preko lista urejom kad budem tretirao herbicidom i to je to od mene.
Poljoprivredni tiket sam popunio i uplatio ,cekam jun za rezultat :)


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Au Dane brate mili pretera ga ti :osmeh:

Sto rokas toliko djubra. Ja svake godine pa i ove bacim po jutru u jesen oko 100kg 20:20:0 ili 16:16:16 pocetkom februara 70-80 kg urea i u martu 80-100kg AN ili SAN i hvala bogu rod je uvek vise nego zadovoljavajuc :ppozdrav:
 
A jesi odradio prvu prihranu?

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока

Jesam, sredinom februara, po onom minusu....u nasem kraju isto dosta traktora izaslo na prihranu....neki prvi, neki drugi put...sve sto sam uspeo videti je Urea bila...inace, cuo sam da su neki i prskali za vikend psenicu, da li je to dobro da ne kazem 'normalno' ? :sta:
 
Ja sam juce odradio prvih 300kg/ha sa KAN-GENESIS. Granulacija im je bas krupna. Zrna su dosta neujednacena (neko bas vece neko bas malo) ali lepo leti. Nema prasine ni najmanje. A zbog te krupnoce zrna sam lagano mogao da vidim dokle je baceno. Prva prilika za 15dana i ide jos 200kg. Sto se tice prskanja i kod mene na jednom delu siroko lisno pobedilo. Kraj marta sigurno prvo prskanje.

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh