Prihranjivanje pšenice

Mislio sam da preksutra pobacam kriticne njive,ali posto vidim da nece biti dalje padavina bolje da budem miran i sacekam.
 
Ma ne pipaj nista pre 15 februara.
Šta ako posle 15-og ne bude kiše 3-4 nedelje ili bude mekan teren? Šta bi ga onda posavetova?Kod nas je prošle godine 13 februar bio poslednji dan kada si mogao da uradiš prvu prihranu.Ostalo je čekalo drugu ili jedinu prihranu(kraj marta početak aprila).Tamo gde je urađena samo jedna prihrana rezultat je bio lošiji.
Nije mi jasno što se fiksirate za datum
 
Kada je vec spomenuto jesenje djubrivo. Kaze mi danas jedan u Prahovu, da na dosta parcela ne baca jesenje djubrivo, i kaze da ne zaostaje mnogo sa prinosima, u odnosu na one parcele gde baca. A i na jednu i drugu baca po 400-450kg. Sta mislite o tome?
 
Je li ovo manjak azota ili posledica mraza?
243fa41d8c38af4b5fb0074796cb234d.jpg


Послато са SM-G355H уз помоћ Тапатока
 
Nisam bacao mesano jesenas,ima malo snega bar da ima 5 cm pa da sam razbacao po njemu rastopila bi se.
Tako je talianu ja sam prosle godine 13i15 februara sve po mrazu pobacao svi mi se smejali,a na kraju pocetkom aprila su bacali djubre.
 
Ja sam prosle godine radio dve prihrane psenice. Jednui AN drugu KAN.Prvu prihranu pocetkom Aprila a drugu pocetkom Maja. Prinos prosecan 4 t po jutru. Nisam radio prihranu Ureom u Februaru. Oko 100 kg djubra po kj je islo po prihrani. Nadam se da cu i ove godine tako odraditi posto sam jesenas standardno uradio oko 120 kg 3x16 Ruske.
 
Ja sam isto išao prihranu dva puta AN-KAN ali u martu i aprilu,ne maj.Išao sa 200 kg po ha ali i u jesen sa 200 kg Map i bio prinos 8,8 t/ha.8(preko 5 po jutru) ali i nekoliko prskanja.
 
Uuu jebote,a na kojoj povrsini?A sta mislis da je napravilo takav prinos?

Površina bil 2,22 ha(19.600 kg pšenice).Više je bilo faktora(semenska pšenica pola Basmati pola Graindor 220 po ha;sekator za korove,fastak protiv buba,Falkon u prvom i Prosaro u drugom tretmanu.Zemlja osrednja u Mačvi 3-4 klasa.Posejano na sojištu uz dva tanjiranja i sejano novom sejalicom Gaspardo.A ima tu i do godine,nije sve samo na uloženom.Trudio se ja i na soji pa 1.950 kg po ha,a dva puta kopana i dva puta čupano...
 
Nazad
Vrh