Prihranjivanje pšenice

Interesantno :ideja:, iako je vest od pre 3 g. Do sada su stručnjaci pričali da padavine ispiraju azot u dublje slojeve. Ovo je sad suprotno toj teoriji. Najbolje bi bilo da se prvo oni dogovore....
 
meni je ostao jos jedan dan da bacam nadam se da ce biti nekog mraza,posto kod nas ne osusi do marta i onda napravimo kratere po njivama,zato i gledam da ureu bacim u januaru dok ima mrazeva, a AN cu isto tako oko 15. marta,ako moze da se udje.
 
Kako prepurucujete meni da djubrim KAN om. Ici cu dve preihrane, ali samo KAN om.
Prvu prihranu cu ici 250 kg, drugu 150-200kg. Ali kada i koliki razmak izmedju dva bacanja?
 
@MOMO
Nece usvojiti toliko N odjednom ili ti ne moze,kao i covek moze se prejesti ujutru al popodne ogladni pa odma tura glavu u friz.
 
Malo sam napravio gresku u prethodnom postu bioloski minimum joj je 5*C i tad radi ali baaas sporo.
Ne znam sta bih ti rekao,ne znam kakva je zemlja,stanje psenice,koliko si dao azota i jesi li ista dao.
Ove godine prvi put ima da radim N min,pa cemo videti sta kazu.
 
Dobila je 3 petnestice sa sjetvom 200kg/ha , zemlja pjeskovita , brijeg , 2. metoda ,dvoumim , ili urea uskoro dok je rano ujutro tvrdo ili ništa do kraja marta pa AMS . Dobro reaguje na sumpor ovde . Malo okasno sijano ali dobar sklop , sad miruje ali boja solidna , jedino što nije bilo ni brisača tragova niti je radjeno sa kombinacijom RD i sijačica odjednom nego posebno pa je u trgovima dosta nikle na površini to me nervira najviše.
 
Pa sta ako je nikla na povrsini? Pustice kna koren do proleca...:osmeh:
Cuti, dobro je kada je nikla, ima ko je sejao kasno da je slabo nikla.
 
Radi se na fakultetu kod mene,ne znam koliko kosta uvek su malo skuplji,ali dobijem realne rezultate i preporuke.
Po meni je to dug period bez prihrane,dao si 30kg N/ha,mada ako je u dobroj kindiciji mozda moze da se i preskoci prva prihrana da ne ode previse u zelenu masu. Mozes da je pratis kako raste i kad primetis da gladuje onda ides prihranu bez obzira bio to pocetak ili kraj marta. I kolikati je ta puna doza koju planiras?
 
Oko 80-100kgN/ha u obliku AMS . Kontam da "malo" kasnijom prihranom izbjegnem naglo izduživanje biljke u prvoj fazi i da neradim regulator, a u pitanju je Apač i Grandior .
 
Nazad
Vrh