Prihranjivanje pšenice

Dooobra kolicina N koju planiras,ne bih ja to od.jednom nikako isao,to mu dodje bruto 400-500kg djubriva,ja bih onda isao pocetkom marta na 1/3,a 2/3 kasnije. Oko izduzivanja nemam nekog.korisnog saveta. Mada i ja to gledam da.uradim,ja sam jesenas isao 260kg/ha 6/24/12 i 90kg ureje,pa gledam kako izmudrovati da izostavim regulator rasta na Ingeniju.
 
Zato u porvoj prihrani posolis samo, a posle udaris sa dozom. Nece poleci i ne koristim regulator. Sorta Ingenio i Moisson.
 
Ja planiram 300kg po h urea. Jesenas 3* 15 rastureno 350 kg po h. Sad ovih 300kg jel pametno ici po pola doze ili da ide neka vise. Planiram prvu kraj feb a drugu kraj marta
 
Ne zakiseljava ni ureja ni an,ni san nego NO3 oblik azota koji se nalazi u anu i sanu 50% od ukupne kolicine azota,a u ureji ga nema direktno nego tek nakon razgradnje ureje se dobija taj NO3 koji LOKALNO zakiseli zemljiste dok ga biljka ne usvoji ili dok se ne ispere,ali da ureja.ili an san zakiseljavaju trajno zemljiste to je NETACNO.

- - - - - - - - - -

Ima tog NO3 i u KANu,ali ima i kreca koji smanjuje kiselost.
 
milos 539
Moj savet ti je u dva puta kao sto cu i ja uraditi prvu polovinom februara a drugu u drugoj polovini marta:cao:,samo sto prihranjujem sa prvom Urea a u drugoj AN!
 
Dooobra kolicina N koju planiras,ne bih ja to od.jednom nikako isao,to mu dodje bruto 400-500kg djubriva,ja bih onda isao pocetkom marta na 1/3,a 2/3 kasnije. Oko izduzivanja nemam nekog.korisnog saveta. Mada i ja to gledam da.uradim,ja sam jesenas isao 260kg/ha 6/24/12 i 90kg ureje,pa gledam kako izmudrovati da izostavim regulator rasta na Ingeniju.

Ja se ne slazem sa preporukom da prva prihrana bude 1/3 a druga 2/3 kolicine, nego obrnuto.
 
I kod nas se ne preporucuje UREA.Ja bacam djubrivo po preporuci analize,a oni koji bacaju UREU,cini mi se da imaju veci prinos od mene.E,sad,ko tu gresi,dugorocno gledano-ne znam...
Ovaj moj post od pre dvadesetak dana nije bio komentarisan,pa da probam ponovo :)...
Po preporuci analize je KAN,a sta mislite,da li,posto je zemljiste kiselo,mogu da idem u prvoj prihrani sa UREOM,a u drugoj sa KAN-om? Sta mislite o toj kombinaciji?
 
Ma udri samo,imam i ja kiselo i idem svake druge godine Urea,nisam vidnuo bitnije promene u prinosu.

Nemoj da se zezate da sad bacate manje vestaka,losa su zita treba joj dooobrog gasa da krene.
 
milos 539
Moj savet ti je u dva puta kao sto cu i ja uraditi prvu polovinom februara a drugu u drugoj polovini marta:cao:,samo sto prihranjujem sa prvom Urea a u drugoj AN!

Kod mene kasni vegetacija 15 dana u odnosu na Vojvodinu. Zato cu kraj feb i kraj marta. A kod mene nema an,san .. samo urea i kad. A kan imam lose iskustvo tesko se topi treba mu dobra kisa da se istopi, mada mi je kolega Momosaric jednom prilikom rekao da ostaje samo krecni deo a azot se istopi. Mada i o tome cu razmisliti 150 urea i 150 kan. Zato sam pitao za savet i misljenje
 
ja cu kraj februara 100 kg ureje i kraj marta 150 kg an po jutru , i u jesen sam bacio 100 kg map 11:52 , od mene dosta

prosle god u selu ko je ovoliko bacao prinosi su bili i preko 5000kg po jutru

pa sam i ja resio da probam
 
Nazad
Vrh