Prihranjivanje pšenice

Lackoigi ovo je vec posao.Svaka cast za mehanizaciju.Reci mi da li je ovo druga prihrana ili prva?
 
Neki jos nisu ljudski ni oprali i popakovali masine ,a vec bi u prihranu. Rano je za ovu temu, to cemo tamo da se zaostrimo u rasprave kad nam prasetina,kobasice i ostale stvari lupe u glavu posle pravoslavnog Bozica ,srpske nove godine i svetog Jovana .
 
ja do ranog proljeca ne planiram jecmu i psenici nista da dajem. u sjetvi je dobila 15ku i dosta. :osmeh:
 
Neki jos nisu ljudski ni oprali i popakovali masine ,a vec bi u prihranu. Rano je za ovu temu, to cemo tamo da se zaostrimo u rasprave kad nam prasetina,kobasice i ostale stvari lupe u glavu posle pravoslavnog Bozica ,srpske nove godine i svetog Jovana .
dobro i kazes,rano je. mada sam ja vec obezbedio ureu,a vremenska prognoza je losa,tako moram da je bacim cim mi se pruzi prilika,tj u sneg ili pred kisu.
 
Ne razmisljam dok ne dodje Mart,ima sasvim dovoljno snage i vestaka od jesenas da bih o njemu sada mislio.Planira se prehrana Uljane repice posle 15 januara.
 
:osmeh:Izvinte a kako to izračunati pa baciti prihranu kad sad februar treba da ima 29 dana??:sta::sta:kad mu dode ta sredina?:ppozdrav:
 
Nikako da stignem da dodam azot na one parcele gde sam isam sa MAPom. Obicno sam dodavao u novembru 50-60 kg Uree po ha. Sta mislite da li da dodam ovih dana, do NG, ili kad vec nisam do sad, da cekam februar?
 
Nikako ureu kad je ispod 0 C. Otrovacete psenicu. Sacekajte da prodje ovaj hladan talas pa onda gledajte sta cete i kako cete.
 
Tek sledi faza mirovanja pšenice, jer zime će biti kad-tad. Ne vidim razloga za žurbu.

Ureu sam znao bacati po minusu na sneg i bilo je odlično. Nisam dosad čuo da ne valja ispod 0 C
 
Nikako ureu kad je ispod 0 C. Otrovacete psenicu. Sacekajte da prodje ovaj hladan talas pa onda gledajte sta cete i kako cete.
Gde to pise otrovati psenicu,kao da sam jednom bacao ureu u februaru za mraza kad je bilo -10 pa tako narednih dana hladno ispod 0,golomrazica, i nista joj nije bilo.
 
Nazad
Vrh