Prihranjivanje pšenice

Ne znam kako je na drugim terenima ali koliko sam video rezultate N-min analize za Kikindsku opštinu, azota ima u svim slojevima .
Ovo je jedna moja parcela ,predusev suncukret.
------br. uzorka-----------dubina-----------% vlage-------- kg N/ha-------------Ukupno kg N/ha


Po preporuci treba da dodam 50 kg/ha ,azota

Sve je to lepo, samo ja sam prosle godine radio N-min analizu, sondu sam dobio iz PS.
I uradim 3 parcele, svaku sam izbo min 7puta...
Sa jedne parcele odnesem u 3 PSS Zrenjanjin, Kikinda i Novi Sad...
Svima platim analizu, i dobijem rezultate koji su se razlikovali preko 100% pa sad vi vidite...
Ove godine sam odlucio da ne radim analizu, a sledece cu ponovo uraditi isto kao i prosle godine...
 
Nije mi jasno sto pojedini clanovi podjebavaju kada moram tako da kazem za bacanje đubreta pa nije sneg pola metra nego 2-4 centimetra tj. sada ga i nema , ljudi bacaju jel se boje da posle neće moci da uđu u njive ,a nisu bacili mešano jesenas ako ne bude mrazeva onda treba maj da čekaju nerade svi 1i2 klasu zemlje rade ljudi i vukojebine 6i7klasu i bore se da prezive.
 
Nije mi jasno sto pojedini clanovi podjebavaju kada moram tako da kazem za bacanje đubreta pa nije sneg pola metra nego 2-4 centimetra tj. sada ga i nema , ljudi bacaju jel se boje da posle neće moci da uđu u njive ,a nisu bacili mešano jesenas ako ne bude mrazeva onda treba maj da čekaju nerade svi 1i2 klasu zemlje rade ljudi i vukojebine 6i7klasu i bore se da prezive.
E jbg vole ljudi vise tudje dvoriste od svog,i vise ih interesuje sta se desava kod drugog nego kod sebe.Na to netreba obracati paznju,radis kako si zamislio da je najbolje i samo napred.
 
Bratic sta si se iznerviro,polako bacice se,kazli su sad jedan lep period suvog vremena pa mozda uletimo na kvarnjaka.
 
Glupo je izlecati na njive po ovakvom vremenu,ja sam uvek bacao pocetkom marta i uvek imao dobre prinose...
 
E Bog te vas pa sta ste odmah na kraj srca. Ja se malo posalio, a vi odma sve crno.
Svako zna svoje i najbolje za sebe. NEMAM NISTA PROTIV PREHRANE PSENICE NI U KOM MOMENTU.
 
Danas vidim jedni krenuše u prihranu oko 1 posle podne.Nisam video kada su se i da li su se vratili.Opet neki drugi gazda tek počeo da ore,ide fantastično po njegovim rečima.
 
E da znate sta ko je bacio u jesen pred setvu jednu kolicinu ureje:haha:sa mesavinom ne mora mnogo da se jedi ima vremena,onaj ko nije bacio nista taj mora da zuri ili zuri komsa pa ajd i ja, sala naravno al ima istine ima.....
 
Od -1 do -5, kako bude nije frka.

- - - - - - - - - -

http://www.accuweather.com/sr/rs/zrenjanin/300671/daily-weather-forecast/300671
 
Nazad
Vrh