Prihranjivanje pšenice

Jutros planirali da izađemo da probamo da bacamo đubre i slab mraz bio,ujutru ako bude -3,-4 i bez vetra idemo da pokusamo.
 
Danasnji posao
cam00375.jpg
[/IMG]
cam00376.jpg
[/IMG]
cam00378.jpg
[/IMG]
 
Sad ce kosava sa tom ureom da prihrani komsijske njive. Bravo.

Послато са GT-S7500 користећи Тапаток 2
 
Ja sam zbog ovih slika i odustao od Uree... bas me briga da se vozam po snegu,blatu, i debelom minusu!

Presao na AN/SAN (a kome zemlja trazi, zasto da ne i KAN), i bacam po lepom vremenu! Nemam ni manje ni vise zita, nego kad sam bacao UREU! U prevodu, godina kaze svoje...
 
Jutros probali od 9h do 10:15 bacili par hektara islo lepo odma se sav sneg istopio na njivi cim smo bacili đubre,ujutru cim svane nastavak 3-4 sata dok bude jak mraz.
 
Danas stigla urea,sutra ujutro cu pokusati da bacam,jedino me malo brine sto mi je njiva u B.Dvoru, 6 klasa,ponegde pliva,pa valjda necu zaglaviti,odnosno pokusacu da ne zaglavim.
 
Ja sam bacao do 12h.Islo jako lepo.Gde je voda voda je i to smo obisli.Ujutru jos dva sata i gotovo.Bice sutra bolje jel je vec steglo za razliku od sinoc.Atar je bio pun.Samo sto se nismo sudarali.
 
Kao sto kaze diklofen gde je voda tu samo razbije led i usece malo ili zaobiđes ako je bas neka baretina,a gde nema vodolezi tu se skoro nepoznaje da je prosao traktor tezine 6600kg.Moje zito je rano sejano tako da viri iz snega pa oko njega se vidi malo zemlja verovatno i mraz bolje mozda deluje.
 
Kod mene je na pšenici 25 cm snijega a ispod živo blato.Prije 2 dana kopčo grn koji je na ledini i traktor tonuo 5 cm mogu zamisliti kako je u njivi.Tono bi dublje nego što je orano.
 
Kad malo bolje razmislim treba vecu paznju posvetiti bolestima psenice to jest zastiti od svega i svacega,nego kad cemo prihraniti istu,sad bar ima granulacija i kombinacija milion ne pada mi napamet da po ovom vetru bacam djubre i rano ustajem ustajacu cele godine od proleca sad treba iskoristiti i ostajati u krevetu duze sa zenom naravno:cvetic:al jbg moja radi prvu a dete u vrtic tako da cu morati zvati komsinicu,kad dodjem iz vrtica:haha:U svakom slucaju svaka cast za trud:bravo:
 
Nazad
Vrh