Prihranjivanje pšenice

nije samo po snegu ima traga jedino kada propadne znas kakvo je tamo ovako ide lepo dosli smo oko cetir kuci od jutros sutra jaruge :sjasi:
 
Ja se vratio iz njive,za danas je dosta,nisam isao kako sam planirao,odradio sam jednu sigurniju njivu,nije bas smrzlo,svega -1,ispod snega kaljavo,sutra ce valjda bit bolje.
 
Gotovo za prvu ruku.Malo mekse nego juce ali sa malim traktorom (539) milina raditi.Gazdama koji bacaju sa grdosijama po meni danas jako duboki tragovi.Ponekad nije sve u snazi,velicini i tezini.
 
Jutros poranio i odradio prvu prihranu, nije idealno, ali pitanje da li će i moći bolje. Bilo je tek oko 0°C, pa su tragovi na pšenici ostali za dubinu šare na 577.
Veći traktor sa širokim točkovima, i propadanje isto kao kod malog traktora sa užim točkovima :osmeh:.
 
Neko je pisao samo se ne sećam u kojoj temi da u snegu ima i azota iz atmosfere pa stoga ja prvu prihranu preskačem :osmeh: što bacati azot kada je već i sam pao sa snegom :haha:
 
Jutros prihranio psenicu ureom,nisam sve njive vec samo one gde je bilo posejano na kukuruzistu,malko se poznaju tragovi...
wp20150210091215pro.jpg
.
 
Nerazumem, koje matematike :sta:
Valjda je bitan pritisak po jedinici površine, da bi se što manje tonulo.
Upravo tako druze.Stavi na papir IMT 539 sa ciklonom od 50kg i djubrivom od 250kg i recimo primer od jutros gde je traktor MTZ 1221 sa ciklonom amazone(ne znam tezinu) i cirka 800kg u njemu.Matematika ce kasti svoje ,a moje oci znaju sta su videle.
 
Neko je pisao samo se ne sećam u kojoj temi da u snegu ima i azota iz atmosfere pa stoga ja prvu prihranu preskačem :osmeh: što bacati azot kada je već i sam pao sa snegom :haha:
Ne znam kako je na drugim terenima ali koliko sam video rezultate N-min analize za Kikindsku opštinu, azota ima u svim slojevima .
Ovo je jedna moja parcela ,predusev suncukret.
------br. uzorka-----------dubina-----------% vlage-------- kg N/ha-------------Ukupno kg N/ha


Po preporuci treba da dodam 50 kg/ha ,azota
 
Ja prihranio ureom-RUCNO, nisam racuanao pritisak po jedinici povrsine:haha:, ali 1.5 h, nas dvojica za 2-3 sata gotovo(sa setnjom od parcele do parcele). Ostale parcele koje su kiselkaste, ostavljam za mart.
 
Nazad
Vrh