Prihranjivanje pšenice

Pratiću dalje razvoj situacije, najverovatnije da se neće dodavati ništa i ako bude možda 50kg ana po kj i to tamo u martu.
 
U pravu si , al čini mi se da neke vuku onako na plavo , neke na ljubičasto uglavnom ako je jaka tamna boja a list se "masti" znači ima hrane . To je onako šaci metoda , a brze analize zemljišta po dubini mogu da imaju veze sa prethodnim žetvenim ostacima ? Neko stručniji će vjerovatno bolje znati . Analiza lista bi bila prava stvar za prihranu.
 
Momo što se tiče boje ima tamnu boju (5) i takva je od početka a po razvijanju, rastu i izgledu tokom dosadašnje vegetacije sam procenio da ima azota dovoljno (a pisao sam o tome kad sam kačio slike) ali nisam mislio da baš ima ovoliko, ima tu par mašina ječma posejano za sopstvene potrebe i on izgleda ekstra samo se bojim da će sav poleći ali videćemo.2012 god je tu bila isto pšenica (ns 40s) i tad je po analizi bilo dosta azota te je prihrana bila po preporuci stim da uvek dodam 10-20% više i prinos je bio odličan, više se plašim bolesti ali videćemo.
 
Da dodam, ta parcela je nepravilnog oblika i tu su nekad bile daščare (žičare za kukuruz, zadružne) i zadnjih 11-12god se oru i seju usevi, moguće je da i to utiče, kukuruz tu nikad nije sejan zbog oblika njive pošto nema nijednog puta na uvratinama, bila je 4-5god lucerka i otad samo soja pšenica, 2012 je bila baš dobra pšenica, ima i slika negde i temi kad je vršena samo nemogu da nađem ali sve u svemu može tu da bude samo slame.
 
Ne, nikada, daščare porušene i razgrađeno i razorano, još zapnem po koji stub kad orem koji je polomljen ostao u zemlji a kao mali se sećam kad su ih punili i krunili.
 
Moj drug je pokrčio jedno ćoše šume da ispravi njivu,
znači tu je šuma bila od kako je i života na zemlji
posejao je kukuruz,jesenas mu ja okrunim na 10 ari pun bunker 142-ka
 
I sta vam to sve govori?
Kakvi smo mi zemljoradnici, unistavamo sve sto nam stoji na putu, a nasoj deci ce ostati da seju samo ako raskrce sume i livade. Toliko o plodnosti.
 
Tek sada sam saznao da je svetac ,ali sta je tu je radili smo od pola 7 do 9i10.
109655089510203349081384.jpg

109794509510203282414729.jpg

Desno se vidi da nije usecao bilo je oko -3.
 
Nazad
Vrh