Prihranjivanje pšenice

Nema zurbe, ali ako se obistini ovo u vezi "vlaznog februara", onda ovde kod nas tesko ce biti prolece za psenice. Bice (ima) vodoleza, a' i prehrana ce kasniti...
 
I ja sam danas izleteo po zaleđenom da prihranim jednu parcelu koja mi očajno izgleda,da li je rano ili nije uopšte me ne interesuje jel kakvo nas vreme očekuje bog sam znam a ovako neka ima hrane ako ne iskoristi prežaližću,mala parcela je u pitanju 3/4 kj.
 
Sta cete dobiti ovako ranom prehranom. Aj mozda jeste februar, ali psenica nece iskoristiti taj azot jos, dok se ne uvremeni. Postoji realna opasnost da se dobar deo i izgubi.
 
Sta cete dobiti ovako ranom prehranom. Aj mozda jeste februar, ali psenica nece iskoristiti taj azot jos, dok se ne uvremeni. Postoji realna opasnost da se dobar deo i izgubi.
I ja mislim da je rano zato nisam ni prihranjivao ostale pšenice koje neke izgledaju dobro a neke solidno ova baš izgleda loše zato je dobila da joj slučajno ne zafali,sumnjam da je razlog PIVOT:sta:. Vidim da dosta njih na forumu piše da deo azota unosi u jesen kako na pšenicu tako i na uljanu repicu,gde je taj onda stigao?
 
Pivot moze biti vrlo lako, ali joj onda azot nece puno pomoci. Azot u jesen koji je unet je u dobrom delu iskoristila psenica da se ukoreni i ubokori i dobrim delom je jos tu, u zoni korena jer nije palo bas toliko kise da ga spere tako duboko, pogotovo ako se koristi karbamid (urea) ili neka npk-a mesavina.
 
Taj ode za razlaganje biljnih ostataka, t.j. biomase (tacnije za organizme koje razlazu), nije ni dosta za to - ponekad.
 
Ciklon koji imam po malo ispusti djubriva na diskove koji razbacuju dok dodjem od mesta punjenja(od prikolice) do mesta gde ga ukljucim,sto znaci da tu gde ga ukljucim i baci vise.Na tim mestima mi je psenica posle djubrenja i do kraja bila najbolja.Zbog toga razmisljam da ove godine svu kolicinu razbacim odjednom.
Sta mislite,da li je to greska ili ne?
(djubrivo je KAN)
 
Ciklon koji imam po malo ispusti djubriva na diskove koji razbacuju dok dodjem od mesta punjenja(od prikolice) do mesta gde ga ukljucim,sto znaci da tu gde ga ukljucim i baci vise.Na tim mestima mi je psenica posle djubrenja i do kraja bila najbolja.Zbog toga razmisljam da ove godine svu kolicinu razbacim odjednom.
Sta mislite,da li je to greska ili ne?
(djubrivo je KAN)
Radio sam i jednom i dva puta i nisam primetio neku razliku u prinosu...
 
Nazad
Vrh