Prekrupac ili mlin, na traktorski pogon!!!!

Evo izgleda da sam ukapirao kako se ubacuju slike.
1001348.jpg

1001349.jpg

1001350.jpg


img]http://www.dodaj.rs/f/z/8b/4Kpj0z23/1001465.jpg[/img]

1001378.jpg

1001560.jpg

1001564.jpg

1001565.jpg

1001571.jpg

1001572.jpg

1001575.jpg
 
ja trazim sebi sjecku neku za sijeno i slamu pa mi se ovo cini kao zgodna masina,koliko si platio ovaj mlin
 
sta se vise isplati da meljes na struju ili na traktor?i kako bi bilo da se od neki motor na dizel napravi pogon da melje ?dal bi to bilo izvodljivo?
 
Zavisi kojeg je kapaciteta prekrupač.Ovaj moj na slici je kapaciteta 10 tona na sat.Pogoni ga 577 nekako,nije mu svejedno ali nema da bira.Drugar ima sličan samo malo većeg kapaciteta nešto preko 20 tona i on svoj pogoni sa Fapovim motorom.Kupio ceo kamion,isekao ga i ukrojio lepo motor sa prekrupačem.
 
Kupio sam ovaj mlin da bih mleo sapurike za grejanje ali nemam sito za njega jer je bivsi gazda sa njim mleo samo cele klipove i kaze da nikada nije ni imao sito za njega.Koliko ja vidim ovde ima delova koji ne bi trebali da budu tu ako se koristi sa sitom.Molio bih kolegu Matica ili nekog drugog ko ima ovakav mlin za malo pomoci.
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
Tako je.Sito na mom prekrupaču je iz dva dela,donje i gornje pravo rečeno stapaju se u jednu celinu oko rotora.Koliko se da videti ne bi trebao da ima ovih 5 flahova ili šta su već je rod njih ne možete ubaciti sito.Sa mojim je bivši vlasnik mleo klip kukuruza direktno iz kotobanje(čardaka)i dešavalo mu se to da istera kompletno sito napolje kroz lulu.Na ovom vašem su flahovi verovatno dodati da služe kao neki ublaživači jer je i njemu garant cepao sita i izbacivao ih napolje.Inače prekrupač je luda stvarčica.Kapacitet mu je 10 tona zrna na sat.
 
Mozes li mi slikati kako sita izgledaju i kako to izgleda kada je namontirano na mlin?
Probao sam ovako da meljem sapurike,radi kao besan ali mi izbacuje komade jako nejednake granulacije i to mi je problem.Zato moram da meljem kroz sito oko f20-25mm ce mi odgovarati.
 
:haha: Legendo,nisam ni mislio sada da ga slikas :ppozdrav:. Ko je proizvodjac tog mlina i koji je to tip,imas li ti neku tablicu na njemu?Meni lici na sip ali nema nikakvog podatka na njemu.
 
Nije Sip.Rekoše mi da je navodno Osiječki a da li je to tačno ne znam.Kod mene ima mala pločica na reduktoru kardana ali se na njoj ništa ne vidi.
 
I ja sam vlasnik mlina kao kolega Matic,proizvodjac je 1 Maj Bogatic kupljen nov.Kod mene je sito iz jednog dela ulazi izmedj flahova i rotora.Ako treba nesto slikacu kazite sve je na njemu fabricki.
 
Tako je i na ovom mom samo sam se ja prebacio na jedan drugi koji je sličan pa sam gore pogrešno napisao.
 
Nazad
Vrh