Prekrupac ili mlin, na traktorski pogon!!!!

trnavac, ja sam ti vec napiso da moji kunovi samo stave kardan. inace masina je jedna od boljih samo pazi da su nozevi koji seku klip uvek ostri i da nisu jako potroseni tj. da su sto duzi. njegov kapacitet je 1,5- 2 minuta dzak. hocu reci koliko god mozes brzo da ubacujes kukuruz u cev ! nesekiraj se neces ga sigurno preforsirati garantujem, a trgovao si sigurno dobro.
Post je spojen: [time]1296244928[/time]
_________________________________________________
da, zaboravio sam da ti kazem, a bitno je mi smo skinuli tu gumu kuda se stavlja klip i mozes da guras jedan na drugi samo dobro PAZI nekada zna da izbije komad klipa nazad, a ne retko i da vrati zrno kukuruza tako da cuvaj oci !
 
@bokib!!!
Hvala brate od sveg srca :ppozdrav:, i ti da se prinovis, htedoh reci i to, danas stiglo sito od debelog lima 3mm, pa cemo videti cim se sneg otopi, i malo je toplije, startujemo masinu.
Ranije , sam mleo sa odzackim mlinom, nije lose, ali to ide sporo , pa se mlatim svaki drugi dan njime, e sad cemo videti, hvala jos jednom !!! :ppozdrav: :ppozdrav: :D
 
pa da zakljucimo:kakva je vasa preporuka(kako ga prepraviti na el.pogon),ako mi je potreban za mlevenje celog klipa?ostaviti zamajac(veliku remenicu) ili ne?ako ona ostaje,gde postaviti motor i kako ga povezati sa zamajcem(remenicom)?
 
zavisi koji motor hoces da stavis, ali ja bi u svakom slusaju ostavio veliku remenicu jer nikad se ne zna kad ti moze zatrebati da ga pokrenes traktorom. ja bi ti predlozio da stavis jos jednu remenicu na prikljucak za kardan, a motor za stope na kojima stoji krupara
 
Posto sam dobio nekoliko poruka o preradi traktorskog mlina evo jos nekih slika preradjenog mlina Blace na koji je postavljen Severov elektromotor od 7,5kW na 2820 o/min. Promenjen je i nosac sita a napravljeni novi duzi nozevi tako da ne dolazi do gusenja a ucinak je veliki. Od 100kg smese se melje oko 75 kg a on ih sa sitom od 8mm samelje za oko 3 minuta. Jos nekih slika ima u temi Mesaone stocne hrane iz podforuma o svinjarstvu pa ne bih da se ponavljaju.

 
vranjanac ja imam kruparu sa motorom od 7,5 kw 2830 o/min motor je veci vise nego duplo od ovoga sto je robins postavio. vidi ovako moje iskustvo : motor kod mene je vezan zvezda- trokut znaci kad ga palim moran iz dva stepenakada krupim klip ni ne oseti se na motoru otprilike kao da radi na prazno samo sto taj prazan hod vuce struje u pm. komsija je pravio isto. on je stavio motor od 4,5 kw jos je dodao i turbinu da nosi u " silos " i on nije opteretio taj motor. sad ne moze ti niko garantovati, a moj savet bi ti bio da probas sa tim sto imas kuci, a ako moras kupovati prvo pozajmi od negoga motor za probu pa ces tacno znati sta da kupis i sta si napravio
 
Jedna vazna stvar kod ovih mlinova su sita odnosno velicina rupa. Mnoge zivotinje ne vole da hrana bude sitno mlevena a nekima cak i smeta. Mi hranimo koke nosilje i koristimo sito sa rupama od 8mm a nekad i od 10mm. Ovo na slici je bas od 10mm mada je 8mm bolje resenje. Jako sitna hrana zivotinjama ulazi kroz nos u sistem za disanje i moze da napravi problem sa plucima. Kad smo koristili sito od 6mm dolazio nam je covek iz Slovacke koji radi za Hubbard i rekao da za koke nosilje nikako ne koristimo sito manje od 8mm a od kako ga koristimo koke mnogo bolje i brze jedu. Mislim da je ista situacija i kod ostale stoke. Sito sa malim rupama mnogo opterecuje motor a bez razloga je imati ga. Ovo narocito vazi kod prezivara kad se melje ceo klip.
 
LJudi pazite kada stavljate motor jaci od 6kw .Pravilo je 2kw po fazi max. za kabal pgp5x2.5.Ako je kabal 4x4 ili 5x4 ok. ali bi on trebao biti takav sve do stendera. :ppozdrav:
 
Pre svega pozdrav forumasima a i ostalim posetiocima.Evo da se malo i ja ukljucim u temu,posto sam je procitao.Bas ovih dana prepravljam jedan prekrupac( sempeterov) koji je bio na el. motor a gazda sada hoce kardan posto nema trofaznu struju.Sutra cu da ga uslikam pa da okacim neku sliku.
 
reci nam samo koje je jacine motor, i treba da se predstavis u temi " za nove clanove......... " inace drago nam je sto si se prikljucio :D
 
Ne znam koji je motor bio posto je kod mene dosao bez motora ali sam pre par godina pravio jedan koji je mleo ceo klip,i pokretao ga je motor koliko se secam od 4kw i 2800o/min.Imao je ugradjen i ventilator koji mlivo nosi u mali silos.Radio je bas extra ali gazda je promenio delatnost i prodao ga.E sad me je pre neki dan zvao covek koji ga je kupio i hoce da ga prepravi na pogon traktora.Mislim da to bas i nije pametna ideja ali sta da se radi. :cao:
 
Evo kao sto sam i obecao slike sad vec prepravljenog krupaca
2w69qmo.jpg

2la6ipi.jpg

11i0j01.jpg

34ocy8g.jpg
 
Ja sam pre mesec dana kupijo taj mlin na traktorski pogon i veoma je uspesan i brzo melje i sa klipom i u zrnu na 1600 obrtaja guta tako da nemogu da stignem da uzimam prekrupu sto je samljeo i da mu dodajem jos da melje ali je imt proizvdnje
 
bihorac je napisao(la):
Ja sam pre mesec dana kupijo taj mlin na traktorski pogon i veoma je uspesan i brzo melje i sa klipom i u zrnu na 1600 obrtaja guta tako da nemogu da stignem da uzimam prekrupu sto je samljeo i da mu dodajem jos da melje ali je imt proizvdnje
Kakav si krupac kupio ko je proizvodjac,i ako nije tajna koliko si platio. :ppozdrav:
 
Hteo sam da postavim fotografije,ali nece da ih prihvati,ne znam zbog cega. Pokusacu ponovo ovih dana. Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Ja imam isti ovakav

dsc00059_resize.jpg


koristim ga najvise za mljevenje sitnih i oštećenih klipova koje proberemo tokom unošenja kukuruza u koš, nekih 100 vreća bude u prosjeku. Zadovoljan sam njim mada je, kada je kupljen, imao jako loše sito (neki mekan lim bio) a i ležajevi na gornjem rotoru se griju. Do ove godine smo radili sa IMT539 a ove godine sa hurlimanom (65KS) i na brzom kardanu (1000 obrtaja) i radi mnogo bolje i brže.
 
Ja sam imao ovakav kao sto ima i zombie. Joj sto je to muka ziva radit sa ovim treba mi pola dana da nameljem 3 bureta od 200 litara. Tako da sam prije 2-3 godine kupio Sip Ciklo 100 platio 900 e. Kolika je to razlika sa njim za 20 min sameljem tonu kukuruza u zrnu. Samo sto treba malo jaci traktro da ga pogoni, treba najmanje 60 ks da samelje sitno inace ako je slabiji traktor ne moze da okrece brzo kad mu sipas brzo kukuruz, a ako polako sipas onda malo duze treba mljeti. Svakom bi ga preporucio jer je stvarno prava stvar. Sutra ce bit slike.
 
Nazad
Vrh