Prekrupac ili mlin, na traktorski pogon!!!!

Ukucaj Perfom Požega i kontaktiraj ih oni rade ta sita, ako imaš neko staro možeš da im pošalješ kao uzorak. Ja sam meni pravio kod njih sita za moj prekrupač( neka firma iz Blaca pravila).
 
http://www.potensperforacija.co.rs/
Meni su oni napravili po narududzbini sito za cekicar, savili ga u krug,poslali mi ga brzom postom a ja sam ga samo zavario na tacnu meru.Iz performa su mi odgovorili da im treba puno vrremena da podese masinu na taj precnik rupa i prema mom situ i rekli mi da im za to treba dve nedelje.Iz potensa mi je sito stiglo kuci za 5 dana.
 
ceo klip

Melje ceo klip,primam porudzbine
117qxxu.jpg

dqrod1.jpg

2edt5c9.jpg

3520rpv.jpg

vyntjc.jpg

2mwe4jc.jpg

9jm1q0.jpg
 
Kapacitet je oko 7tona na cas,moze je pogoniti i mali ferguson, sito u sklopu masine kao osnovno, mozes da biras a po zelji moze se uraditi isto po zelji.Na ovoj je bilo sito od 8mm tako je kupac zahtevao,inace moze da radi i samo zrno, i detelinu ili tulaj ili ceo klip kako te volja.
 
Ajde molim te ako si u mogucnosti da snimis kako radi taj mlin i da vidimo tu prekrupu,ja meljem ceo klip vec 10 godina prvo fergusonom pa ursuzom a sad zadje 2-3god.sam stavio elektro motor od 15kv. i znam dobro sta je 1000 kg na sat i kako zavija ferguson a ni ursuzu nije bas milo.
 
Verujem ja druze da moze da gura klip ,ali 7 tona klipa za sat vremena je jako velika kolicina ,radio sam sa slicnim cekicarima pa kad se zeznes i ubacis malo vise ugasi traktor od 70 konja,nekudim ja tvoj samo pisem ono sto sam proverio pa nek samelje i 2 tone pa je dobro, ionako kad je vlazniji kokuruz kad se samelje nemoze dugo da stoji.
 
Са силером35 и зетор5711 меље 1000кг за 10 мин зрна, али бије ватра на ауспух.

- - - - - - - - - -

А што се тиче клипа гори цео мотор.
 
Imam onaj krunjac sa prekrupacom(mlinom) Pobeda ili tako nesto crvene je boje i ima jedno 35godina i motor od 2,2 Kw monofazni, posto koristim veci krunjac ovaj koristim samo za mlevenje kukuruza na njemu je sito okruglo i sirina rupica cinimi se nije sira od dva ili tri mm. nisam merio ali nema veze. Tu prekrupu koristim za krave i svinje i kad imam pilice i bikove u tovu, koje je sito najbolje da koristim za krave koje za bikove za pilice..

ovde sam procito samo za koke nosilje da je najbolje sto krupnije oko 8 mm Hvala.
 
imam prekrupac sip-ov serija 3000 ( traktorski na kardan ). trenutno je u fazi adaptiranja ( dugo je stajao ). uz njega sam dobio onu kratku lulu za punjenje dzakova,a treba mi ona duza da punim prikolicu. da li neko moze da mi pomogne ?
hvala
 
Stigao je i kod mene prekrupač na kardanski pogon. Temu nisam video odmah pa sam pisao u temi mešaone stočne hrane. Noževe i sito smo poručili, ploču ćemo morati da pravimo.
Koristiću ga za potrebe farme ovaca, mlevenje celog klipa 27-30 % vlage za pripremanje super silaže. Zanima me koje sito je najbolje, da li je 8 mm dovoljno da ne zaguši, a da odradi posao ?
Do sada sam koristio Pobedin prekrupač 1,5 kW na 2850 o/min i na njemu je bilo sito 8 mm, korišćeno je samo za zrno. Da li je 8 mm dovoljno i na kardanskom da prelomi zrno, jer nije dobro da bude previše sitno ?
:ppozdrav:
 
Sa 8 mm nema sta da razmisljas ,ja sa 5mm i elektro motorom od 7,5kv meljem vec dugo godina klip,i nema zagusivanja a bas pustam klip za klipom,ostri nozevi puno znace to sam primetio.
 
Nazad
Vrh