Predsetvena priprema zemlje

Pokušaj samo sa drljačom kad to već imaš , dva puta , ako je moguće idi malo koso pa drugi put opet koso ali suprotno , i još jedna fora , možda zvuči glupo ali ako se nabiju neki ostaci napočetku , npr kukuruzovina , korov ili sl , ne skidaj da što više ravna zemlju .::namigivanje::

Rezervisan setvosprenac za sutra,bice sve po propisu!
 
I ja sam uvek dosada, bacio vestak i podrljao.Ali ove godine odma spremac,nema vremena za dve operacije,setva soje je na pragu, sutra spremamo i ujedno unosimo herbicide.
 
A kod nas svakojaka sr...a. Ima parcela na kojima mora dvaput jer je stegnuto ko beton, a u ritu ne moze jos ni jedared.
 
Od jutra do sumraka...

vynjp3.jpg


20ts13m.jpg
 
I ja sam uvek dosada, bacio vestak i podrljao.Ali ove godine odma spremac,nema vremena za dve operacije,setva soje je na pragu, sutra spremamo i ujedno unosimo herbicide.
Mi namerno ostavljamo soju za kraj vec godina i uvek se pokaze da joj vise prija nego ranije posejanoj. Danas milion ljudi u ataru i nijedan setvospremac,dole je dobro vlazno.
 
Ja sutra krecem da spremam njive,neki su juce isli ali jos je vlazno velike grudve ostaju.
 
Danas prvi dan spremanja cisto sam izasao da vidim kako je jer vidim dosta njih sprema i rekoh da vidim kako ide i uradio 2h.. Kasno sam posao i smrklo se.. Evo neke slike Belarus 820 a spremac je 2.90... Belarus ga lepo vuce zadovoljan sam...

041613191055.jpg


041613191111.jpg


041613191127.jpg
 
Bogami kod nas je cupavo,samo tako.Kod nas moze samo da se radi na nekim gornjim zemljama,na donjim malo morgen.
Ja imam i jesenas podrljano,imam i prolecno drljanje,a imam i jos nista ne radjeno,tamo je bio kukuruz prosle godine.
Sta se kod nas desava,desava se to,da je gore osuseno,bolje reci skocano,stvrdnuto,a dole je blato,tek iz nekog 2-gog ili cak mozda i 3-ceg prolaza,dovedes neke grudve u neko ok stanje.
Najlepse se urade oranja,gde je bila strnjika,a prethodno,nista,ama bas nista nije radjeno.
Bogami,ove godine ce trebati kembridz valjak samo tako.
 
I kod nas ista situacija,sve sto sam video da je drljno izgleda prilicno izgrudvano,bojim se da ce jos gore biti ako saceka spremac 2-3 dana.
 
Ja sam juce spremio nesto na gornjoj zemlji.Bilje se redilo,odnosno lepse ono sto nije drljano pocetkom marta.Sto kaze Kis odozgore kora a dole blato.Drugi put ne smem ni da idem jer se lepi na rotore.Sutra cu ici da probam da sejem ono sto je lepse uradjeno.
 
ja sam sad dosao sto kaze robert tek iz treceg puta da bude normalo ono orano u januaru slabo izmrzlo a tek ledine tuga sacu da idem da vezem drvenu gredu za tanjiracu i da zakacim pa ujutru u nove radne pobede
 
Nazad
Vrh